Láska a vztahy

GHOSTING VS. PLÍŽIVÝ ROZCHOD: CO JE HORŠÍ?

Neblahým trendem v novodobých vztazích je tzv. ghosting, kdy partner přestane z ničeho nic komunikovat. Považujete to za nejhorší možný způsob rozchodu? Omyl. Plíživý rozchod je na pomyslném prvním místě, co se týče emoční bolesti. Jak plíživý rozchod probíhá?

žena a muž plíživý rozchod

Co je ghosting?

Ghosting: tímto termínem nazýváme rozchod, kdy partner přestane bez vysvětlení komunikovat. Jednoduše řečeno, zmizí beze stopy jako duch. A vy jako opuštěná žena čekáte na vysvětlení, které nepřichází. Ghosting je bohužel běžný i v dlouhodobých vztazích a vede k pocitům zklamání a ztrátě důvěry. Šrám na duši si nesete do dalších vztahů a bojíte se, aby další přítel nezmizel z povrchu zemského stejně jako váš expartner.

Plíživý rozchod: když vám partner dávkuje rozchod po kouskách

A když už si myslíte, že vás nemůže nic horšího potkat, najednou se setkáváte s dalším typem rozchodu: plíživým rozchodem. Rozdíl oproti ghostingu je ten, že partner nezmizí ze dne na den, ale pomalu a plíživě odchází z vašeho života. Najednou vám méně volá, nic s vámi neplánuje a jeho odpovědi jsou stejně suché jako okoralý chléb, který leží týden na kuchyňské lince.

žena po plíživém rozchodu

Proč je plíživý rozchod horší než ghosting?

Je do jednoduché: partner „ghost“ strhne náplast z rány na jeden zátah. Ve vztahu nedocházelo k hádkám ani jste nečelila předtuchám, že se něco děje. Oproti tomu partner, který chce od vás odejít, ale neřekne to na rovinu, se k vám začíná chovat chladně a bezohledně.

  • Partner vytváří dojem, že vztah běží dál, ale nechá ho pomalu odumírat.
  • Vy nevíte, co se děje a přemýšlíte nad tím, proč se tak partner chová.

Plíživý rozchod je emočně náročnější

Pokud jste to zažila nebo jste tímto způsobem sama ukončovala vztahy, už nikdy se k tomu nesnižujte. Existují jiné a důstojnější způsoby, jak ukončit vztah. S partnerem byste měli být k sobě upřímní a otevření a netrápit jeden druhého nejistotou. Pokud chce jeden z vás vztah ukončit, postavte se k tomu čelem. Díky tomu můžete jít oba dál a nestrávíte bezesné noci přemýšlením, proč se k vám partner chová odměřeně.

Sdílejte článek na Facebooku a debatujte s kamarádkami, jestli zažily podobný rozchod.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial