Cestování

ITALSKÉ MĚSTO RIMINI: PRŮVODCE HISTORICKÝM CENTREM

Město Rimini na severu Itálie patří mezi turisticky oblíbená města, kam lidé vyráží na prodloužený víkend i letní dovolenou. Jen si to představte – čeká vás tu 15 kilometrů písečných pláží k odpočinku a zábavě. Vyrazte letos do Rimini a prozkoumejte toto historické letovisko s partnerem!

italské město Rimini

Historické centrum Rimini

Augustův oblouk

Pomyslným vstupem do historického centra Rimini je Augustův oblouk, monumentální brána postavená v roce 27 př. n. l. Tento oblouk je jedním z nejvýznamnějších v Itálii a oslavuje císařovo úspěchy.

Náměsti Piazza Tre Martiri s palácem

Od Augustova oblouku zamiřte na malebné náměstí Piazza Tre Martiri. Náměstí je lemováno historickými budovami, kavárnami a butiky. Je to ideální místo k nasátí místní atmosféry. Významnou budovou na náměstí je palác Palazzo Garampi, kde sídlí Městské muzeum Rimini. Seznámíte se tu s bohatou historií města díky sbírce archeologických nálezů a uměleckých děl.

Náměstí Piazza Cavour

Dalším krásným místem v historické části Rimini je náměstí Piazza Cavour, které kdysi sloužilo jako městská tržnice. V současné době je to místo s četnými kavárnami. Náměstí proslulo působivými budovami Palazzo dell’Arengo s hodinovou věží a středověká Palazzo del Podestà.

Katedrála Tempio Malatestiano

Nenechte si ujít Tempio Malatestiano, impozantní gotickou katedrálu postavenou významným vládcem z 15. století. Interiér katedrály je vyzdoben mistrovskými díly renomovaných italských umělců, včetně Piera della Francesca a Giotta. Během 2. světové války byla katedrála těžce poškozena a následně rekonstruována ze zachráněných kusů trosek.

Most Ponte di Tiberio a umělecká čtvrť

Dalším úžasným příkladem římského stavebního inženýrství je most Ponte di Tiberio z 1. století, který se klene přes řeku Marecchia. Most s robustními oblouky a elegantními korintskými sloupy spojuje centrum s „Uměleckou čtvrtí“, známou svými podmanivými nástěnnými malbami na fasádách budov.

Uměleckou čtvrť zdobí malé kavárny s barevnými deštníky. Vytvářejí perfektní prostředí pro místní obyvatele a turisty, kteří si chtějí odpočinout v poklidné umělecké atmosféře.

italská pláž v Rimini

Pobřeží a pláže v Rimini

Pobřeží Rimini se táhne na kilometry daleko. Pro turisty je pobřeží dostupné vlakem nebo městskou hromadnou dopravou z centra města. Oblíbenou pláží je písčitá pláž Lungomare s promenádou, kde se setkávají milovníci opalování s milovníky vodních sportů. Rodiny s dětmi míří do oblasti Parco del Mare s dětskými hřišti, tobogány a aktivitami pro děti.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial