Láska a vztahy

JAK OKAMŽITĚ POZNAT SOCIOPATA NEBO NARCISTU?

Seznámila jste se s novým mužem a vrháte se do nového sexuálního dobrodružství nebo do vztahu po hlavě? Nenechte se lapit do sítí nebezpečných sociopatů a narcistů. Váš život by se kvůli nim mohl roztříštit na tisíce kousků. Jak okamžitě poznáte tyto typy mužů, kteří jsou pro vás citovou a psychickou zkázou?

žena ve vztahu se sociopatem

Jak poznáte sociopata?

Pokud narazíte na muže sociopata, již na samém začátku vztahu se objeví varovné signály. Sociopat je mistr ve lhaní. Může lhát o své práci, financích nebo rodině. Pravděpodobně nikdy neměl úzké vazby s lidmi. Takový muži je však velmi okouzlující a charismatický, a tím si získá vaši náklonnost a lásku.

Sociopat se nezajímá o pocity, touhy a potřeby jiných osob. Jeho hlavním záměrem je získat to, co chce bez ohledu na to, jak to může ostatním ublížit.

Staví se do role oběti a popírá, že je něco jeho chyba. Umí vám problém ve vztahu podat tak, že uvěříte, že je to vaše vina. Sociopat navíc vymýšlí lži, že má špatné zkušenosti s jinými lidmi, abyste ho litovala.

Jak poznáte narcistu?

Pokud byste poznala muže narcistu, jako první si všimnete toho, že je naprosto spokojen se svou osobností a fyzickým vzhledem. Narcista je velmi ješitný a sobecký. Potřebuje chválu od všech lidí kolem sebe a reaguje agresivně na sebemenší kritiku na svou osobu.

Stejně jako sociopat nemá žádné výčitky svědomí, že ubližuje lidem. Vzhledem k této vlastnosti může být úspěšný v podnikání, kde je nezbytné nekompromisní chování.

Narcis vždy najde způsoby, jak potrestat ty, kteří o něm pochybují. Neustále hledá potvrzení od ostatních a často druhé špiní pomluvami, aby si polechtal své ego. Miluje záři reflektorů a má neukojitelnou potřebu po uznání, kdykoliv se mu něco podaří.

Jelikož narcista potřebuje neustálé ujišťování, při rozvodu a rozchodu se zhroutí a stane se z něho zoufalec. Překračuje hranice – je ochoten porušovat zákony a ubližovat ostatním bez ohledu na následky.

žena volá o pomoc

Jaký je rozdíl mezi sociopatem a narcistou?

Narcis potřebuje potvrzení od ostatních, že je dokonalý, zatímco sociopat ne. Sociopat ubližuje ostatním, protože mu to připadá zábavné. Narcis ubližuje jen těm, o kterých věří, že jsou pro něj hrozbou.

Máte-li co do činění se sociopatem, přestaňte hrát jeho hry. Baví ho dívat se, jak se pod jeho manipulativním chováním hroutíte.

Máte-li co do činění s narcistou, nekrmte jeho ego a vyhněte se tomu, abyste se stala jeho další povinnou obdivovatelkou.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial