Láska a vztahy

JAK SE OMLUVIT PARTNEROVI PO HÁDCE?

I ty nejšťastnější páry se jednou za čas pohádají. Je to naprosto normální a hádky vás paradoxně s partnerem sbližují. Je tu ale jedna věc, kterou děláme špatně: neumíme se omluvit, i když víme, že jsme se zmýlili. Jak se omluvit partnerovi po hádce, když víte, že jste udělala chybu?

žena přemýšlí jak se omluvit partnerovi

Tipy, jak se omluvit partnerovi, když se pohádáte

Většina žen se kolikrát omluví i za něco, co neudělala, jen aby ukončila hádku a měla klid. Jenže co když jste se zmýlila vy a ne partner? Uznejte svou chybu. Poradíme vám, jak se po hádce omluvit partnerovi, aby doma zavládla harmonie.

1. Hlídejte si tón svého hlasu

Omluva je prvním krokem k tomu, abyste to doma urovnala. Jak omluvu přijme váš partner, to záleží na tom, jakým tónem hlasu se omluvíte. Nezní vaše omluva upřímně? Partner ji nebude brát vážně.

2. Pozorně partnerovi naslouchejte

Ujistěte se, že partnerovi během hádky nasloucháte a že se ho nesnažíte překřičet. Dívejte se mu do očí nebo mu dejte jinak najevo, že ho posloucháte. V žádném případě si nepřipravujte protiargumenty. V takovém případě by omluva neměla pro partnera žádnou váhu.

3. Připravte si omluvu předem

Pohádali jste se „do krve“? Dejte si čas, abyste po hádce oba vychladli. Mezitím se nad hádkou zamyslete a připravte si omluvu. Klidně si omluvu napište na papír, abyste si uspořádala myšlenky. Je to malý, ale důležitý krůček k tomu, abyste to s partnerem urovnala.

žena a muž se hádají

4. Buďte konkrétní

Někdy nestačí jen říct, že je vám to líto. Pokud vám partner vysvětlil, jak jste ho ranila, povězte mu, jak máte v úmyslu situaci napravit a jak zabráníte tomu, aby se to v budoucnu neopakovalo.

5. Nedělejte z omluvy debatu

Je velký rozdíl mezi tím, když řeknete:

„Je mi líto, že jsem ti ublížila.“ vs. „Je mi to líto, ale nemyslela jsem si, že by ti to mohlo vadit.“

Slovíčko „ALE“ rázem podkopne váhu vaší omluvy. Partner bude mít dojem, že neumíte převzít odpovědnost za své činy.

Ublížil vám partner v minulosti? Během omluvy nevytahujte staré křivdy. Neberte to jako příležitost vmést mu to do obličeje. Pamatujte na to, že hádka není soutěž.

Sdílejte článek na Facebooku a zeptejte se přátel, jestli se umí partnerovi omluvit!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial