Zdraví

JAK SE RYCHLE ZBAVIT NACHLAZENÍ PODLE INDŮ?

Nastává roční období, které přeje chřipkám a virózám. Také se snažíte posilovat imunitní systém a hledáte způsoby, jak proti virům přirozeně bojovat? Máme pro vás několik tipů, jak se rychle zbavit nachlazení při prvních příznacích rýmy, kašle a bolesti v krku. Inspiraci jsme čerpali u samotných Indů!

nastydlá žena se chce rychle zbavit nachlazení

Tajemství Indů předávané z generace na generaci: jak se rychle zbavit nachlazení?

Nachlazení se nás drží až 10 dnů a dráždivý kašel až několik týdnů. A co si budeme říkat, koho by projevy nachlazení neobtěžovaly? Naštěstí máme rady od Indů, které se předávají z generace na generaci. Co dělat podle Indů, když máte kašel a rýmu?

1. Pijte tekutiny: ředí hlen

Příjmem dostatečného množství tekutin udržujete tělo hydratované. Při rýmě a nachlazení pomáhají tekutiny ředit hlen a ulehčují jeho vykašlávání. Kromě toho jsou teplé tekutiny (jako je vývar, bylinkový čaj, kurkumový nápoj nebo voda s medem a citronem) vhodné pro ztišení bolesti v krku.

2. Inhalujte páru: zvlhčuje dýchací cesty

Indové vědí, že nejlepší je při nachlazení inhalovat páru. Horká pára zvlhčuje dýchací cesty, čímž uvolňuje ucpaný nos. Do horké vody (ne vroucí) nakapejte 4 až 5 kapek eukalyptového esenciálního oleje a vdechujte vonnou páru. Během inhalace páry mějte přes hlavu přehozené ručník, aby pára neunikala pryč.

3. Naordinujte si odpočinek: dodává tělu energii k boji s viry

Vzhledem k dnešnímu životnímu stylu máme odpočinku málo. Přitom má obrovský význam při příznacích kašle a rýmy. Odpočinek dodává tělu sílu k boji s viry a podílí se na rychlém zotavení.

nastydlá žena se chce rychle zbavit nachlazení

4. Užívejte vitamin C: pomáhá zkrátit délku nachlazení

Využijte toho, že je vitamin C dostupný ve všech lékárnách za skvělé ceny. Tento vitamin je účinnou prevencí proti běžnému nachlazení, protože posiluje imunitní systém. Studie prokázaly, že vitamin C pomáhá zkrátit délku a závažnost nachlazení.

V období viróz obohaťte jídelníček o potraviny s vysokým obsahem C, který najdete v brokolici, zelí, květáku, kiwi, citronech, pomerančích a rajčatech.

5. Udělejte si výplach nosu: nedá virům šanci

Pravidelnými výplachy nosu vypláchnete prach a nečistoty, které mohou způsobit podráždění nosu a podílet se na přenosu virů způsobujících infekci. Nosní výplachy také pomáhají uvolnit hlen a vyčistit nosní průchody. Pokud vám výplachy vadí, zkuste místo toho nosní sprej s fyziologickým roztokem.

Až ucítíte, že se o vás pokouší viróza, vzpomeňte si na tyto rady od samotných Indů.

Sdílejte článek na Facebooku a poraďte přátelům, jak se rychle zbavit nachlazení!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial