Osobní rozvoj

JAK SE RYCHLE ZBAVIT STRESU: 2 OSVĚDČENÉ TECHNIKY, KTERÉ FUNGUJÍ

Hroutí se vám svět? Jste podrážděná, cítíte, že nic nezvládáte a doma se jen s partnerem hádáte? Zastavte se. Právě vám se budou hodit dvě osvědčené metody, kterými se rychle zbavíte stresu. Představujeme vám dvě vizualizační techniky, které můžete použít kdykoliv a kdekoliv.

žena ví jak se okamžitě zbavit stresu

Jak se rychle zbavit stresu? Víme, jak na to

Jste přetížená. Nevíte, kde vám hlava stojí a máte deprese, že se ten kolotoč povinností nikdy nezastaví. Možná až vyrostou děti… Až pojedete na dovolenou… Až splatíte dluhy… Přemýšlíte, jestli utéct, křičet nebo brečet. Pokud se v tom poznáváte, pravděpodobně potřebujete vypustit páru a nečekat na to, že si snad JEDNOU odpočinete a uděláte čas sama na sebe.

Ten čas si udělejte pro sebe právě teď. Díky dvěma technikám snížíte hladinu stresu a postupně i pocit přetížení. Tyto metody jsou skvělé, když potřebujete přerušit tok myšlenek, starostí a podráždění. Jako bonus posílíte funkce mozku a uvolníte si tělo.

Najděte si pro sebe klidné místo

Jak na to? Jako první si najděte klidné místo, kde vás pět minut nikdo nebude rušit. Ani pes, ani děti, ani partner a ani mobil. Vaším útočištěm může být klidně koupelna. Vyhraďte si tento krátký čas pro sebe. Pokud jste někde, kde je to bezpečné, zavřete oči a uvolněte se pomocí těchto dvou vizualizačních technik, které vedou k rychlém odplavení stresu a načerpání pozitivní energie.

metoda balonek pro okamžité zbavení stresu

1. Technika „BALÓNEK“

Představte si, že držíte v ruce vyfouklý balónek. Nyní si představte, jak balónek splníte vzduchem. Vyfoukněte do něj všechny rušivé myšlenky, pocity a obavy. Nespěchejte a několikrát pomalu do balónku vydechněte. Zavažte ho pevně a vyhoďte ho do vzduchu. Sledujte, jak se vznáší k oblakům a letí vzhůru do vesmíru.

Vnímejte, jak všechna vaše negativní energie odchází a vzniká prostor pro něco hezkého. Negativní myšlenky a energie jsou pryč. Pozorujte, jak se tělo a mysl očišťuje od zátěže staré energie, která je kdesi v hlubinách vesmíru a už se k vám nevrátí zpět.

Tuto techniku opakujte tak často, jak potřebujete.

metoda písečná pro okamžité zbavení stresu

2. Technika „PÍSEČNÁ PLÁŽ“

Představte si, jak se procházíte po písečné pláži. Okem své mysli pozorujete mohutné vlny oceánu, které narážejí na břeh a směřují k vašim nohám. Následně vlny ustupují do nitra oceánu a mizí. V pravidelném rytmu přichází další vlny a cyklus se neustále opakuje.

Když přijdou další vlny, shromážděte v sobě všechny negativní myšlenky a emoce a zahoďte je do vln u vašich nohou. Sledujte, jak vlny ustupují zpět do oceánu. Všechny špatné pocity a zraňující myšlenky pohltil oceán a svou silou je transformoval na neškodnou energii.

Otevřete oči. Měla byste se cítit lehčí na duši. Tento postup opakujte podle potřeby.

Oklamete mysl a budete se cítit lépe

Vizualizace fungují tak, že dávají mysli příležitost vidět mír a klid, po kterém toužíte. Mysl neumí dešifrovat, jestli je tento zážitek skutečný nebo ne. Díky tomu bude vizualizace pro vaši mysl autentická a dojde ke zničení negativních a toxických myšlenek a k posílení sebelásky.

Sdílejte článek na Facebooku a ukažte přátelům, jak se popasovat se stresem.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial