Láska a vztahy

JAK SE VYROVNAT S TÍM, KDYŽ SE EXPARTNER ZAMILUJE DO NĚKOHO JINÉHO?

Bývalý partner se zamiloval do někoho jiného a vy mu kdesi hluboko uvnitř lásku nepřejete a žárlíte. Jenže nemůžete s tím nic dělat. Váš vztah skončil. Ale rány ve vašem srdci jsou stále čerstvé a nedokážete jít dál jako váš expartner. Podívejte se s námi na to, jaký je to pro ženy pocit, když vidí, že se jejich bývalý přítel zamiloval do někoho jiného.

srdce v lese

„Vidět expartnera s jinou ženou? Je to jako by mi vrazil dýku do srdce“

Bydlíte s expřítelem ve stejném městě, máte společné známé a sem tam ho potkáte s nějakou novou ženou. Přemýšlíte, co má ona a vy ne. A co teprve, když zjistíte, že se do nové ženy bezhlavě zamiloval. V tu chvíli máte pocit, jako by vás podváděl.

Jak říká čtenářka Kamila: „Vidět expartnera s jinou ženou, je jako by mi vrazil dýku do srdce.“

FAKTA: Spousta žen sleduje svého bývalého přítele na sociálních sítích, zejména s kým se schází a co mu kdo komentuje.

Představte si situaci, že uvidíte na sociální síti fotku svého expartnera, jak se tulí k nové přítelkyni. Je to jako kopanec do břicha a konec všem nadějím, že se k vám jednoho dne vrátí. A ruku na srdce, která žena někdy necítila až fyzickou bolest, když uviděla fotku svého expartnera v objetí jiné ženy? A co víc, některé ženy dokonce začnou masochisticky sledovat profil své rivalky.

expartner se zamiloval do jiné ženy

Nová přítelkyně expartnera jako klíč k uzdravení

Nová známost vašeho expartnera vás ale může posunout kupředu. Dokud expřítel neměl jinou ženu, v nitru duše jste doufala, že se k sobě vrátíte. Když jste ho ale viděla s novou přítelkyní, zabolelo to, ale pochopila jste, že je načase to v sobě uzavřít a nechat expartnera jít. Najednou máte prostor uzdravit své zlomené srdce a navázat časem nový vztah.

Některé ženy se snaží expartnerovi pomstít tím, že si najdou muže na randění. Mají tak pocit, že svému expartnerovi vrací stejnou mincí. Nechtějí, aby si expřítel myslel, že je konec vztahu stále bolí. Jenže takové ženy nedomýšlí, že ubližují hlavně samy sobě.

Pravda je, že každá opuštěná žena může ztratit ve svých očích sebehodnotu. Když se ale po čase ohlédnete zpět, zjistíte, že konec vztahu neznamená konec partnerského života. Expřítel měl ve vašem životě určitou úlohu, která vás připravila na další plnohodnotný vztah. Trvá několik měsíců a někdy až let, než si připustíte, že rozchod byl to nejlepší, co vás mohlo potkat.

žena přemýšlí jak se vyrovnat s rozchodem

Jak se vyrovnat s rozchodem a vědomím, že ex miluje někoho jiného?

Vždy pro vás bude divné, když uvidíte bývalého s novou ženou. Pokud cítíte, že se přes to nedokážete přenést, zkuste sezení s terapeutem nebo to proberte s nejlepší kamarádkou. Vnímejte konec vztahu tak, že konečně máte čas sama na sebe, na činnosti, aktivity a přátele, které jste kvůli vztahu zanedbávala. A hlavně:

  • Neignorujte ani nepotlačujte své pocity a emoce. Dovolte si je prožít a připusťte si staré známé klišé, že čas léčí.
  • Nezacyklete se v minulosti ani nehledejte převozníky jen proto, že se bojíte samoty.
  • Podívejte se na celou situaci očima své nejlepší kamarádky a rozluštěte, jestli vás k bývalému přítelovi táhne nostalgie, zkreslené vzpomínky nebo skutečně láska.
žena přemýšlí co by bylo kdyby se nerozešli s přítelem

Co by bylo, kdyby…?

Nikdy nemějte výčitky svědomí, že vám vztah nevyšel. I kdybyste se nějak podílela na rozpadu vztahu, každý chybuje. A chyby ve vztazích potřebujete k tomu, abyste si vybrala správného mužeil, který si vás bude vážit a bude mít stejné hodnoty jako vy. Zakažte si slova „co by bylo, kdyby…“

Momentálně máte pocit, že nepotkáte lepšího a kompatibilnějšího partnera. Ale opak je pravdou. Vpusťte do svého života někoho, kdo si vaši lásku zaslouží. Nový partner vám otevře nové obzory a obohatí váš život.

Sdílejte článek na Facebooku a zavzpomínejte s přáteli na staré lásky!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial