Osobní rozvoj

JAK UMLČET SVÉHO VNITŘNÍHO KRITIKA?

Většina z vás naslouchá hlasu a myšlenkám v hlavě, které vám připomínají, že jste udělala nebo řekla něco špatně. Přemítáte nad tím, co jste mohla udělat jinak. Jak bojovat s těmito negativními myšlenkami, s tzv. vnitřním kritikem?

žena přemýšlí jak umlčet vnitřního kritika

Víte, jak dlouho lidé nad vámi přemýšlí?

Pamatujte na to, že život je plný improvizace. Plánujete, co se dá, ale zbytek improvizujete podle nastalých situací. Potřebujete další důvod, proč umlčet vnitřního kritika? Nic se nedá pořádně naplánovat a na nic se připravit.

Realita je taková, že lidé nad vámi přemýšlejí maximálně 10 sekund a pak se vrací myšlenkami k sobě. Osvobozující informace, nemyslíte?

Přestaňte mít v hlavě, že si dotyčný všiml vašeho zaváhání a odsoudí vás za to, že jste něco pokazila.

Utište svého vnitřního kritika

Zůstávejte v přítomnosti. Sice se tím nezbavíte vnitřního kritika napořád, ale můžete ho utišit. Nejprve si však musíte uvědomit, že hlásek vnitřního kritika pramení z vaší nejistoty nebo vašich nenaplněných potřeb. Kouč Raphael Cushnir je toho názoru, že si lidé neplní své sny, protože se bojí toho, co si o nich budou myslet ostatní. Zbytečně se nechají pohltit svými emocemi.

Vnitřní kritik pramení z vašich pochybností a strachů

Představte si, že absolvujete první rande, ale dotyčný už se vám neozve. Vnitřní kritik vám říká, že je to proto, že nejste dost atraktivní, inteligentní a jiné důvody. Proč vaše mysl automaticky nepřeskočí tyhle myšlenky? Důvodem je fakt, že si myslíte, že je dotyčný „ten pravý“, obáváte se budoucnosti nebo se bojíte být sama. Osamělost vás doslova děsí.

žena přemýšlí jak umlčet vnitřního kritika

Naučte se proměnit negativní myšlenky v pozitivní

Neupadejte do depresí, nelitujte se ani nevzdávejte seznamování. Udělejte si čas sama na sebe, pusťte si relaxační hudbu a vnímejte všechny své emoce související s osamělostí.

PŘEDSTAVTE SI, ŽE… Zažíváte to nejhorší, čeho se nejvíc bojíte. Uvidíte, že nastane posun ve vašem myšlení. Mysl a emoce se začnou měnit. Najednou problikávají pozitivní myšlenky, že to tak nebude.

FAKTA: Proč máme v hlavě ty nejhorší myšlenky? Obáváme se těch nejhorších věcí, které se nám mohou stát. Žijeme tak v neustálém strachu. Během relaxace přicházejí odpovědi. Zklidněná lidská mysl totiž ráda řeší problémy.

Až zažijete nějaké zklamání, například že se vám muž po rande neozve, budete vědět, odkud přicházejí kritické myšlenky. Podnikněte kroky k tomu, abyste nalezla skutečnou emocionální svobodu a zbavila se vnitřního kritika a svých strachů.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial