Dieta a výživa

JAKÉ DOPLŇKY STRAVY MÁ SMYSL UŽÍVAT? ZNÁTE JE VŠECHNY?

Jste v lékárně jako doma a s oblibou kupujete různé doplňky stravy? Necháte se ovlivnit reklamou, kde vám různé doplňky stravy nabídnou okamžitou úlevu od zdravotních potíží? U potravinových doplňků platí, že méně znamená více. Užívejte potravinové doplňky s rozmyslem – poradíme vám, jaké doplňky stravy má skutečně smysl užívat.

doplněk stravy chlorella

1. Zelené potravinové doplňky jako zdroj kvalitních minerálů

Většina z vás žije ve znečištěném životním prostředí. Působí na vás elektromagnetický smog a v hojné míře vdechujete znečištěné částice. Ani váš domov není bezpečným prostředím. Koneckonců máte doma vybavení, z kterého se odpařují určité chemikálie. Vaše těla se musí vypořádat s vnějšími útoky víc než kdy jindy.

CO JE DOBRÉ ZNÁT: Věděla jste, že 95 % funkcí v našem těle je závislých na minerálech? Minerály jsou také nezbytné pro to, aby se vitaminy dobře vstřebaly do těla. Potraviny v supermarketech mají ale nízký podíl minerálů a doplňky stravy obsahují spíše minerály na bázi hornin než rostlinné minerály. Znamená to, že minerály z doplňků stravy nemůže tělo správně využít.

Zkuste dodat tělu minerály z rostlinných zdrojů a užívejte tyto zelené potravinové doplňky:

2. Byliny na posílení funkce jater a ledvin

Játra a ledviny jsou základními orgány, které čistí celé tělo. Pokud nefungují správně, má to negativní dopad na celý organismus. Vyzkoušejte následující doplňky stravy:

  • Břízu bělokorou – čistí ledviny
  • Ašvagandu – udržuje rovnováhu v těle
  • Ostropestřec mariánský – podporuje regeneraci jater
rybí tuk doplněk stravy

3. Rybí tuk pro snížení špatného cholesterolu

Rybí tuk obsahuje omega3 mastné kyseliny, které snižují hladinu cholesterolu a krevních tuků, zlepšují pružnost cév a aktivují imunitní systém. V současné době zakoupíte rybí tuk v kapslích nebo ve formě oleje.

4. Vitamin D pro lepší vstřebatelnost vápníku

Zejména v zimě dochází k úbytku vitaminu D v těle. Proč užívat vitamin D? Pozitivně ovlivňuje zdraví zubů a kostí, podporuje imunitu a zajišťuje stabilní hladinu energie.

5. Vitaminy skupiny B pro posílení tělesných funkcí

Všech osm vitaminů B je nezbytných pro zdraví vašeho organismu. Nedostatkem vitaminu B trpí hlavně vegani a vegetariáni, protože vitaminy skupiny B se nachází primárně v živočišných potravinách. Nejprve je ale dobré zjistit, jestli máte vitaminů skupiny B skutečně nedostatek.

probiotika jako doplněk stravy pro lepší trávení

6. Probiotika pro nastolení rovnováhy ve střevech

Pro celkové zdraví je také nutné, abyste měla v rovnováze střevní bakterie. Probiotické bakterie pomáhají rozkládat potravu, absorbovat živiny a enzymy a ničit patogenní bakterie. To se pozitivně odrazí na funkci imunitního systému.

7. Kyselina listová v těhotenství pro správný vývoj dítěte

Gynekologové doporučují těhotným ženám a ženám, které plánují dítě, aby užívaly kyselinu listovou ve formě doplňku stravy. Kyselina listová je nezbytná pro správný vývoj děťátka.

zdravá žena užívající doplňky stravy

POZOR: Mějte na paměti, že kombinace některých doplňků stravy nemusí být pro vaše tělo vhodná. Než začnete užívat jakýkoliv doplněk stravy – i takový, který chválí vaše kamarádka nebo slavná osobnost, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem!

Sdílejte článek na Facebooku a podělte se s přáteli o zkušenosti s potravinovými doplňky.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial