Láska a vztahy

JSEM SINGLE ŽENA A NECHÁPU PROČ. CO DĚLÁM ŠPATNĚ?

Strávila jste bezpočet hodin přemýšlením, proč jste svobodná. Proč jste single žena, i když nechcete být sama. Jste pohledná, máte skvělou práci, smysl pro humor, ale nemůžete najít partnera na vztah. A když už si myslíte, že jste ho našla, vypaří se jako pára nad hrncem. Co děláte špatně?

single žena v přírodě

„Jsem single žena. Proč?!“

Single ženy se často ptají: „Dělám něco špatně? Je chyba ve mně?“ Pokud jste v současné době svobodná žena, může se vám v hlavě honit několik otázek a myšlenek.

„Zůstat svobodná? Beru to jako selhání“

Opravdu si to myslíte? Že jste selhala a nedokázala jste si najít muže? Nejprve si uvědomte, že je naprosto v pořádku, pokud jste svobodná. Neznamená to, že jste horší než jiné ženy, že nejste atraktivní nebo že nemáte muži co nabídnout.

Na světe existují úžasní lidé, kteří jsou po celý život single. Je to jejich chyba? Ne. Jen nepotkali někoho, kdo by s nimi sdílel celý jejich život.

„Nechci být na seznamce a kamarádky mě nutí“

Máte zkušenosti se seznamovacími aplikacemi? Pak nám dáte za pravdu, že jsou povrchní a potřebujete notnou dávkou štěstí, abyste se seznámila se solidním mužem. Neobviňujte se, pokud cítíte, že to již na seznamkách nemá cenu. Ani se seznamováním. Není to vaše vina.

Single život neznačí, že je s vámi něco v nepořádku nebo že jste „divná“. Společnost vyvíjí silný tlak na to, abyste byla ve vztahu a prožívala romantickou lásku. Nemusíte tomuto tlaku podlehnout.

„Neumím být sama“

Slýcháte argumenty, proč vlastně chtít partnera, když bez muže je ženám kolikrát lépe? A vzala jste si tuto myšlenku za svou? Všude čtete, že bychom se měly naučit být jen samy se sebou. Učinit samy sebe šťastné a nečekat to od partnera. Jenže vaše pocity jsou lidské. Jsme sociální tvorové a je normální chtít partnera a sdílet s ním svůj život.

Nejste „divná“ jen proto, že se kvůli single životu cítíte na dně. Navíc naprosto chápeme, že toužíte po pocitu, že vás někdo miluje, oceňuje a chce s vámi žít. Nesmíte se kvůli svým pocitům cítit bezcenná. Nikdy.

„Tlačím muže do vztahu a vnucuju se mu“

Toužíte po velké lásce, ale každého muže odradíte. Možná patříte do skupiny žen, která prosí a přemlouvá muže, aby s ní byl ve vztahu. Všelijak se mu podbízíte, ale tím ho nevědomky odrazujete. Pokud s vámi někdo nechce být, nenuťte ho. V lepším případě skončíte s protivným partnerem, který vám při první příležitosti uteče, v horším případě vás bude mít v hrsti a bude s vámi manipulovat. Bylo by jen otázkou času, kdy by takový vztah skončil.

PAMATUJTE: Randění je o tom, že si někoho vyberete a zároveň že si on vybere vás. Nemůžete udržet vztah s někým, kdo si vás také nevybral.

single žena v přírodě

„Snižuju své nároky, protože jsem prý náročná“

Neposlouchejte řeči o tom, že byste měla snížit své nároky. Lidé, kteří vám to říkají, nemyslí na vaše nejlepší zájmy. Spíše to vypovídá něco o nich. Argumentují, že snížením nároků budete mít větší výběr. Popravdě řečeno, vztahy jsou vždy riskantní a nejisté. Nechcete přece zůstat ve vztahu s někým, kdo vás nepřitahuje a neimponuje vám.

Mnoho žen se pouští do vztahu s nevyzrálými a ubrečenými muži, jen aby někoho měly. Po letech vztahu ale takové vztahy dojdou do fáze, kdy v nich dochází k manipulaci, nevěrám nebo nečekaným odchodům, tzv. ghostingu. A tohle rozhodně nechcete.

Je jedno, jak moc jste vybíravá. Ale snížením svých nároků nic nevyřešíte.

„Nedělám nic pro to, abych byla pro muže zajímavá“

Ženy to nerady slyší. Ale pokud chtějí muže zaujmout, musí ukázat svou ženskost a být v očích mužů atraktivní. Nemyslíme tím ale jen vzhled. Položte si následující otázky – čím víc odpovědí „ANO“, tím jste pro muže zajímavější a lákavější.

  • Mám skvělou práci, která mě baví?
  • Je můj život pohodový?
  • Cítím se vyrovnaná?
  • Dokázala jsem odpustit svým expartnerům?
  • Mám co nabídnout ostatním?
  • Jsem pro muže dost atraktivní?

Pokud slyšíte lidi kolem vás tvrdit, že váš přístup k seznamování je špatný nebo že máte nějaký problém, kvůli kterému jste single žena, zkuste se nad jejich argumenty zamyslet. Dá vám to náhled, proč vám seznamování nejde a proč vám vztahy krachují. Sebezdokonalování není nikdy snadné a není zárukou toho, že někoho najdete. Tak to v životě prostě nefunguje. I tak ale sebezdokonalováním zvyšujete šance, že půjdete na rande a že budete mít vysněný vztah.

To, že vás někdo odmítne, často hovoří více o něm než o vás

Když jste byla chudá, plnoštíhlá a žila ještě u rodičů, pravděpodobně jste narážela na muže, který s vámi nechtěli navázat vztah, ale jen si s vámi užít. Když jste ale začala budovat kariéru, osamostatnila se a zhubla o dvě konfekční čísla, najednou vám muži nadbíhali. To poukazuje na to, že si zamilovali vaše postavení, pěknou postavu a úspěch než vás samé. Zatímco dříve jste pro ně neměla dostatečný „status“, nyní vás chtějí po svém boku.

Věřte tomu, že když vás muž odmítne, vidí, že se k sobě nehodíte. A opravdu chcete být s mužem, který vás miluje jen s určitými benefity? Opravdu byste chtěla někoho, kdo by vás opustil, pokud byste časem přibrala? Než se pouštět do vztahu, který by skončil neúspěchem, dotyčnému muži poděkujte a pokračujte v seznamování.

single žena v přírodě

Pamatujte: nikdy nevíte, co se může stát

Nikdy nevíte, za jaké situace potkáte toho pravého. Může to být v okamžiku, kdy půjdete zamyšlená po ulici nebo až budete čekat ve frontě u pokladny. Podívejte se časem zpětně na to, jak jste se seznámila. Možná nám dáte za pravdu, že i při sebedivnějších situacích můžete potkat svého životního partnera.

Nebojte se budoucnosti. Buďte otevřena novým možnostem a držte se hesla: „Připravte se na nejhorší, ale doufejte v to nejlepší.“

Sdílejte článek na Facebooku se svými single kamarádkami!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial