Cestování

KAM NA SVATEBNÍ CESTU? 8 NEJLEPŠÍCH DESTINACÍ

Svatební cesta je očekávaným vyvrcholením svatby. Páry před svatbou zvažují, kam na svatební cestu, na kterou nikdy nezapomenou a kde prohloubí svou lásku. Zjistěte, v jakých 8 líbánkových destinací si užijete nezapomenutelné líbánky. Kde oslavit nový společný život? Inspirujte se našimi tipy nejlepších destinací pro novomanžele.

novomanželé na svatební cestě u moře

Kam jet na svatební cestu?

Pokud nechcete jezdit nikam daleko, ale zároveň nechcete přijít o svatební cestu, vyberte si bližší destinace. Máte-li naopak chuť na pořádnou dávku exotiky, zaleťte si do vzdálenějších koutů planety. Nejprve si ale s partnerem popovídejte o tom, jaký typ líbánek by se vám oběma líbil:

  • líbánky u moře
  • líbánky na horách
  • líbánky v exotické destinaci
  • líbánky na výletní lodi
  • líbánky ve wellness resortu
  • líbánky v evropské metropoli
  • líbánky jako poznávací zájezd

novomanželé se radují na písčité pláži

Kde strávit líbánky se svým manželem?

Destinace je stejně důležitá jako typ líbánek. Z vlastních zkušeností víme, že ženy touží po romantických místech, která jsou jako vystřižená z katalogů. Novomanželé nejčastěji volí tyto líbánkové destinace:

1. Čarokrásné Maledivy

Na Maledivách si skutečně budete připadat jako v pohádce. Souostroví v Indickém oceánu je ideální volbou pro líbánky. Proslulo 26 korálovými atoly, plážemi s bílým pískem a nefritovým mořem. Budete si připadat jako trosečníci v exotickém ráji, daleko od ruchu civilizace.

2. Exotický Karibik

Karibik – to je synonymum pro slunce, malebné pláže, panenskou přírodu a milovníky netradičního životního stylu. Karibik je jasnou volbou pro líbánky v zimě. Máte tolik možností! Nebudete vědět, jestli si vybrat kulturně živé ulice Kuby nebo úžasné pláže Dominikánské republiky. Britové by vám ale řekli, že nejlepší líbánky jsou stejně na Svaté Lucii nebo Jamajce.

řecký ostrov santorini

3. Rozmanité Řecko

Řecko zažilo v posledních letech rozkvět a uspokojí všechny nároky novomanželů. Přidejte k tomu dostupnost přírodních krás a ostrovů a máte nového kandidáta na líbánky. Novomanželé hledají romantiku na ostrově Santorini, kde mohou odpočívat, posedět v luxusních restauracích a uhasit nákupní horečku. Pokud chcete více soukromí, pronajměte si v Řecku vilu pro dva.

4. Renesanční Itálie

Itálie je tou pravou zemí pro romantiku. Málokdo si nechá ujít líbánky na pobřeží Amalfi a ve městečkách Minori, Ravello a Sorrento. Zajeďte si také do Benátek, kde najdete nejlepší hotely světa. Nebo se vydejte do méně známých regionů, jako je Chianti a Le Marche.

5. Přátelské Thajsko

Thajsko je přátelskou a levnou destinací s vysokým standardem služeb. Většina novomanželů spojuje návštěvu hlavního města Bangkoku s výletem na ostrovy Koh Samui či Phuket. Někteří míří do kulturně bohatého severu Chiang Rai a Chiang Mai.

slon na africké savaně

6. Tajemná Afrika

Afrika nabízí novomanželům tolik příležitostí, že se líbánky stanou nezapomenutelné. Na safari zažijete dobrodružství a na pláži si odpočinete od všedních starostí. Co byste řekli na safari v Tanzanii a opalování na plážích ostrova Zanzibar? Na svatební cestě prozkoumejte také jižní Afriku a věhlasné Kapské město. Návštěvu Afriky zakončete na Mauriciu.

7. Luxusní Seychely

Seychely zažily nový příliv turistů, když strávili na ostrově líbánky princ William s manželkou Kate. Na Seychelách sice nenarazíte na příliš all inclusive resortů, ale strávíte příjemné chvíle v nedotčené přírodě. Pokud milujete luxus, pronajměte si apartmá na soukromém ostrově Denis Private Island.

8. Vášnivá Jižní Amerika

U novomanželů roste zájem o líbánky v Brazílii a Argentině. Tyto státy mají to štěstí, že prosluly rozmanitou přírodou – od deštných pralesů až po pouště. Vydejte se na brazilské pobřeží Bahia nebo oslavte svůj společný život na karnevalu v Riu.

žena a muž se procházejí po pláži

TOP destinací pro líbánky byste našli mnohem víc. Ať už si vyberete námi doporučené destinace nebo jiné oblasti, užijte si alespoň dvoutýdenní líbánky v jednom ze špičkových hotelů. Objevte romantické destinace a poznejte neobyčejné země, kam se budete chtít vracet.

Sdílejte článek na Facebooku, ať se mohou vaši přátelé inspirovat nejlepšími líbánkovými destinacemi!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial