Cestování

KAM V ZÁŘÍ NA DOVOLENOU? TIPY NA NEJLEPŠÍ MÍSTA V EVROPĚ A VE SVĚTĚ

Prodlužte si léto nebo dovolenou a vycestujte v září do zahraničí. Navštivte evropské metropole nebo leťte k moři. Září je ideální období na všechny typy dovolených – od aktivních až po odpočinkové. Kam v září na dovolenou?

důchodci v září na dovolené v Řecku

Tipy, kam v září na dovolenou po Evropě

1. Řecko, ostrov Paros

Ostrov Paros je dostupný vnitrostátním letem z Atén nebo lodí z Mykonosu či Santorini. Teploty tu v září dosahují v průměru 25 stupňů, a to je nejlepší doba k návštěvě nedotčených pláží a tradičních vesnic s obílenými domky. I na tomto ostrově najdete svahy poseté olivovníky a křišťálově modré vody Egejského moře. V září již na ostrově není tolik turistů, a tak si užijete autentičtější řeckou atmosféru.

2. Španělsko, Santiago de Compostela

Jeden z nejkrásnějších klenotů Evropy – to je okouzlující španělské město plné historie Santiago de Compostela. Věřící lidé, kteří se vydají na Svatojakubskou cestu, se scházejí právě u hrobu svatého Jakuba (Santiaga). Podnikněte pouť do tohoto města nebo si tam zajeďte na prodloužený víkend. Navštivte katedrálu Santiago de Compostela a muzeum Museo das Peregrinacions e de Santiago. Užijte si nejen památky, ale i rušný noční život s kulinářským požitkem.

3. Itálie, Verona

Úchvatná Verona leží mezi Milánem a Benátkami v severoitalském regionu Veneto. Do města se sjíždějí milenci a vzpomínají na Shakespearovu tragédii Romeo a Julie. Milovníci tohoto příběhu si mohou připomenout milostnou tragédii 16. září, kdy se ve městě konají slavnosti s filmovými projekcemi a vystoupeními pouličních umělců a hudebníků. Ve Veroně je takřka povinností ochutnat tradiční italská jídla, zejména tastasal rizoto.

v září na dovolenou do Valencie ve Španělsku

4. Španělsko, Valencie

Valencie, španělské město historických katedrál a býčích arén, snoubí kouzlo starodávného světa s moderní atmosférou. Staré Město vábí na náměstí lemovaná živými palmami, katedrálu a veřejné tržiště Central Market. V moderní části zavítejte do The City of Arts and Sciences a prozkoumejte vědecké expozice, oceanárium a planetárium. Ve Valencii natrefíte i na několik pláží, kdy si nenechte ujít pláž se zlatavým pískem Malvarrosa.

5. Irsko, Galway

I když zářijové teploty v Irsku klesají k 13 stupňům, i tak je to vhodný čas pro návštěvu irského města Galway. Malebné město nabízí krásné scenérie během všech ročních období, ale v září je tu něco speciálního: festival ústřic, který se koná v centru města Galway vždy poslední zářijový víkend. Vydejte se také do Latinské čtvrti a zažijte na vlastní kůži vzrušující atmosféru města s živými hudebními vystoupeními v ulicích.

6. Německo, Mnichov

V září by se měli vydat do Mnichova všichni milovníci piva a bujarých party. Mnichov ovládá Oktoberfest, který trvá 16 až 18 dní a každoročně přitáhne až šest milionů návštěvníků. Ochutnáte tu několik druhů piva, zatančíte si polku na lidovou hudbu a pochutnáte si na tradiční německé kuchyni. Projděte se také po náměstí Marienplatz, navštivte Anglickou zahradu o rozloze 900 akrů a poseďte u umělého jezera.

v září na dovolenou na ostrov Barbados

Tipy, kam v září na dovolenou po světě

1. Barbados

Výhodou je, že v září není v karibském Barbadosu tolik turistů. Ano, mohou vás tu zastihnout silné přeháňky, ale obvykle rychle odezní. Cestovní kanceláře nabízejí v září zájezdy na Barbados za skvělé ceny. Využijte toho a těšte se na spoustu slunečního svitu a nádherně teplé moře. Navíc je to období, kdy se na ostrově líhnou všechny druhy mořských želv, a vy si tak s nimi můžete zaplavat v moři. Udělejte si výlet do poklidného města Bathsheba, kde se vám otevírají scenérie na rozeklané skály a jedinečnou krajinu.

2. Maroko, Tanger

Marocké trhy pod širým nebem přitahují návštěvníky z celého světa. A právě v září je tu příjemné klima a méně turistů. Město Tanger v severním Maroku je klidnější alternativou k hektickému Marrákeši nebo klaustrofobickému Fezu. Vydejte se v září na Tanjazz Festival, na kterém se potkávají jazzový umělci ze všech koutů planety. V přístavním městu Tanger se mísí kulturní vlivy Evropy a Afriky, které se odráží na kulinářských pochoutkách i zdobené architektuře.

3. Zanzibar

Ostrov Zanzibar je místem s otiskem rozmanitých kultur, úžasné historie a kýčovitých scenérií. Těšte se na bílé pláže, bohatou flóru a faunu, tyrkysově modré moře, dechberoucí korálové útesy a romantické východy a západy slunce. Na ostrově se mísí arabské, perské, indické a evropské kulturní vlivy, a tak můžete v jedné ulici narazit na turecké lázně i staré paláce.

v září na dovolenou do Peru

4. Peru, Cusco

Peru je domovem téměř poloviny měst z nejvýše položených měst na světě. Důkazem je město Cusco, které slouží jako základna k návštěvě Macchu Pichu a k výhledu na Duhové hory. Cusco bylo kdysi hlavní město a centrem říše Inků. Do dnešní doby se v něm dochovala bohatá historie, rozmanitá kultura a fascinující architektura se španělskými a inckými vlivy. Prozkoumejte srdce města Plaza de Armas a poseďte v restauracích, barech a kavárnách, které lemují náměstí. Bohémskou atmosféru nasajete v řemeslné čtvrti San Blas s galeriemi a nevšedními butiky.

Sdílejte článek na Facebooku a poraďte přátelům, kam v září na dovolenou!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial