Krása

KOKOSOVÝ OLEJ: JAKÉ MÁ ÚČINKY NA POKOŽKU A JAK HO POUŽÍVAT?

Kokosový olej má široké využití pro vaši pokožku. Ne nadarmo ho po staletí používaly starověké kultury k péči o pleť. Kokosový olej je známý pro svou hydratační sílu a protizánětlivé vlastnosti. Nejen proto se stal oblíbenou složkou v kosmetických produktech. Jaké má kokosový olej další účinky a proč ho zařadit do každodenní péče o pleť?

kokosový olej

Co je kokosový olej a jak účinkuje?

Kokosový olej je prospěšný pro vaši pokožku. Obsahuje bohaté množství kyseliny laurové, která vyživuje pleť. Jakmile aplikujete kokosový olej na pokožku, kyselina laurová okamžitě proniká hluboko do pórů, kde ničí bakterie a viry, které mohou způsobit akné a podráždění. Jednoduše řečeno – kyselina laurová propůjčuje kokosovému oleji antiseptické, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti.

1. Kokosový olej působí antibakteriálně

Kokosový olej chrání pokožku před infekcemi způsobenými bakteriemi a plísněmi. Pomáhá také při léčbě kožních problémů, jako je akné, ekzém, psoriáza nebo dermatitida.

2. Kokosový olej účinně hydratuje

Kokosový olej účinně hydratuje a zklidňuje suchou a svědící pokožku. Vytváří na ní ochrannou bariéru, která uzamyká vlhkost, aniž by ucpávala póry.

3. Kokosový olej zmírňuje zánět

Kokosový olej obsahuje triglyceridy, které působí protizánětlivě. Zmírňují zarudnutí pleti, urychlují léčbu infekcí a předchází výskytu ekzému.

4. Kokosový olej pomáhá na akné

Jak jsme zmínili, kokosový olej má silné protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti. Tyto vlastnosti zmírňují zarudnutí a otoky spojené s akné a zároveň ničí bakterie. Kokosový olej zároveň chrání pokožku před vysušením a tvorbou prasklinek.

5. Kokosový olej urychluje hojení ran

Čistý kokosový olej pomáhá při hojení ran a zamezuje množení bakterií. Dále zklidňuje suchou, popraskanou a podrážděnou pokožku a zahlazuje jizvy.

6. Kokosový olej chrání pokožku proti nečistotám

Kokosový olej vytváří bariéru na pokožce, která ji chrání před vnějšími vlivy: prachovými částicemi a v menší míře i UV zářením. Vytváří na pokožce další vrstvu ochrany proti volným radikálům, které vedou k tvorbě vrásek a stařeckých skvrn.

kokosový olej

Jaký typ kokosového oleje je nejlepší pro pleť? 

Nejlepší druh kokosového oleje je nerafinovaný, organický a za studena lisovaný extra panenský kokosový olej. Tento typ oleje má nejvyšší hladinu antioxidantů a prospěšných mastných kyselin.

Jaké jsou vedlejší účinky kokosového oleje?

Kokosový olej má vysoký obsah nasycených tuků, které při nadměrném množství mohou ucpávat póry.  Vzhledem k tomu, že kokosový olej je přirozeně mastný, může zanechat pokožku mastnou, zejména při nanesení většího množství.

POZOR: Lidé s alergií na kokos by neměli kokosový olej používat vůbec.

Jak používat kokosový olej?

1. Vyčistěte pokožku jemným čisticím gelem.

2. Aplikujte kokosový olej: malé množství kokosového oleje vmasírujte do pokožky jemnými krouživými pohyby.

3. Nechte olej vsáknout: nechte olej na pokožce působit několik minut, aby se důkladně vsáknul.

4. Odstraňte přebytečnou mastnotu: znovu si omyjte obličej vlažnou vodou a osušte měkkým ručníkem. Pokud máte mastnou či smíšenou pleť, použijte toner na odstranění zbytků oleje.

5. Hydratujte pokožku: péči zakončete nanesením hydratačního krému.

Díky kokosovému oleji budete mít pleť zářivou, jemnou, hydratovanou a vyživenou.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial