Dieta a výživa

KOLIK KALORIÍ OBSAHUJE BANÁN A JE VHODNÝ PŘI DIETĚ?

Chcete zhubnout? V prvé řadě byste se měla zaměřit na své stravovací návyky. Zdravá strava s obsahem čerstvého ovoce a zeleniny pomáhá při hubnutí. Jak je ale na tom tolik oblíbený banán? Měla byste ho vyřadit ze svého jídelníčku, když držíte dietu? Podívejme se na to, kolik kalorií obsahuje banán.

mandle, banán a činky

Kolik kalorií obsahuje banán?

Podle dietologů byste se měla dostat do kalorického deficitu, abyste začala hubnout. Znamená to, by musíte zkonzumovat méně kalorií, než kolik spálíte. A co banán, který tolik milujete pro jeho sladkou chuť? Můžete ho jíst při hubnutí?

  • Jeden zralý nebo mírně zralý banán má 113 kalorií.
  • Banán je bohatý na minerály, jako je hořčík (32 mg), fosfor (25 mg) a draslík (375 mg).

Banán je díky vláknině (2 g) ideální součástí každého zdravého jídelníčku. Výživová poradkyně Melissa Mitri k tomu uvádí: „Mnoho lidí se jich bohužel bojí, protože si myslí, že mají příliš vysoký obsah sacharidů. Ale není to pravda. Sacharidy v banánech dávají tělu rychlou a účinnou dávku energie před tréninkem a jsou také bohaté na vlákninu, která pomáhá udržet v rovnováze krevní cukr. Jedná se o typ cukru, který naše tělo potřebuje na energii.“

Melissa Mitri potvrzuje, že banány obsahují spoustu draslíku, který podporuje zdravou hladinu krevního tlaku. Kromě toho se v něm nachází další základní vitaminy a minerály, jako je vitamin C, vitaminy skupiny B a hořčík.

vločková kaše s banánem

Jíst banány při dietě: ano nebo ne?

Banány obsahují vlákninu, která je zásadní pro úspěšné hubnutí. Zasytí vás a zabrání nezdravému mlsání. „Banány také mají poměrně málo kalorií… Takže je lze snadno zařadit do nízkokalorické diety,“ prozrazuje Melissa Mitri.

Pochutnejte si na banánu ke snídani, před cvičením nebo si ho dejte na svačinu. „Když sníte jeden banán ráno, dostanete do těla vlákninu, zasytí vás a potlačí vlčí hlad během dne,“ vysvětluje Mitri. „Jeden banán před tréninkem poskytuje rychlý zdroj energie, takže využijete potenciál vašeho těla k maximálnímu spálení kalorií. A nakonec, banány jsou skvělou svačinou plnou vlákniny, kterou si můžete vzít kamkoliv.“

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial