Bydlení

KONEČNĚ UKLIZENÝ DOMOV BEZ NÁMAHY: JAK VYBRAT SPRÁVNÝ VYSAVAČ?

Už vás nebaví nekonečný boj s prachem a nečistotami? Pak je načase pořídit si spolehlivého pomocníka – řeč je o kvalitním vysavači. Na trhu se jich ale tolik, že se v nabídce člověk snadno ztratí. Žádný strach, pomůžeme vám s výběrem!

robotický vysavač a žena na gauči

1. Sáčkový vysavač: Tradice s moderním nádechem

Hledáte spolehlivého pomocníka pro úklid, který zvládne všechny typy povrchů? Pak je sáčkové vysavač tou správnou volbou! Tato klasika mezi vysavači vás okouzlí hned několika výhodami:

 • Sáčkový vysavač si poradí s koberci, tvrdými podlahami i dlaždicemi. Ať už máte v domě cokoli, tento parťák zanechá vše perfektně čisté.
 • Vysoká sací síla sáčkového vysavače hravě zlikviduje i ten nejodolnější prach a nečistoty. Díky kvalitní filtraci si můžete být jisti, že váš domov bude čistým prostředím.
 • Výměna sáčků je hračka a zvládne ji i malé dítě. Navíc sáčkové vysavače bývají poměrně tiché a kompaktní, takže úklid s nimi bude příjemný relax.

Nevýhody: Musíte pravidelně měnit sáček, kdy může dojít k úniku prachu.

2. Bezsáčkový vysavač: Žádný prach, žádné starosti!

Už vás nebaví vyměňovat sáčky ve vysavači? Pak je načase vyzkoušet moderní bezsáčkový vysavač! Tento spotřebič vám usnadní život. Nevěříte?

 • Bezsáčkový vysavač sbírá prach a nečistoty do nádoby, kterou po naplnění jednoduše vyprázdníte. Žádné sáčky, žádné špinavé ruce!
 • Stejně jako sáčkové vysavače, bezsáčkové modely si poradí se všemi typy povrchů: od koberců přes tvrdé podlahy až po dlažbu. Váš domov bude zářit čistotou!
 • Bezsáčkové vysavače bývají lehké a kompaktní, takže se s nimi snadno manipuluje. Navíc díky absenci sáčků je úklid hygieničtější.

Nevýhody: Sací síla bývá oproti sáčkovému typu o něco nižší a pořizovací cena je obvykle o něco vyšší. Jednou za čas musíte vyčistit nádobu na prach.

3. Tyčový vysavač: Šikovný přístroj do každé domácnosti

Chcete si usnadnit život? Pak je tyčový vysavač žhavým kandidátem na úklid domácnosti. V čem je výhodný?

 • Tyčový vysavač je ideální pro menší domácnosti a byty. Díky své skladnosti si ho snadno vezmete s sebou kamkoli potřebujete.
 • I když tyčový vysavač nemá takovou sací sílu jako klasické modely, zvládne všechny typy povrchů.
 • Tyčový vysavač je ideální pro rychlé a nenáročné vysávání. Díky své lehkosti a ergonomické rukojeti se s ním snadno manipuluje a úklid s ním bývá hračka.

Nevýhody: Kvůli nižší sací síle není vhodný pro náročnější úklid a vysoké koberce.

tyčový vysavač, koberec a nábytek

4. Robotický vysavač: Chytrý pomocník v boji proti prachu

Unavuje vás každodenní úklid a zametání drobků? Pak je načase pořídit si robotický vysavač! Tento chytrý domácí spotřebič vám pomůže od prachu a nečistot a ušetří vám spoustu času a námahy.

 • Robotický vysavač se po zapnutí sám pohybuje po vaší domácnosti a sbírá prach a nečistoty. Vy si mezitím můžete užívat volný čas nebo se věnovat oblíbeným aktivitám.
 • Většina robotických vysavačů si poradí s tvrdými podlahami i nízkými koberci. Dokážou se vyhnout překážkám a schodištím a s trochou štěstí uklidí i pod nábytkem.
 • Robotické vysavače bývají poměrně tiché a nenáročné na údržbu. Můžete je programovat na dálku, takže si úklid můžete naplánovat na jakoukoli dobu.

Nevýhody: Největší nevýhodou je vyšší pořizovací cena a nižší sací síla oproti klasickým modelům. Nehodí se pro úklid velkých prostor a koberců s vysokým chlupem.

5. Ruční vysavač: Pro rychlý a snadný úklid

Potřebujete vysát menší plochu, například gauč nebo sedačky v autě? Vsaďte na ruční vysavač. Tento malý model si vás získá hned několika svými vlastnostmi:

 • Ruční vysavač se dobře drží a je ideální pro rychlé úklidy menších prostor. Můžete ho vzít kamkoli potřebujete, ať už je to auto, garáž nebo dílna.
 • I když ruční vysavač nemá takovou sací sílu jako běžné modely, hodí se na všechny typy povrchů.
 • Ruční vysavače bývají poměrně tiché a snadno se s nimi manipuluje. Díky jejich skladnosti a nízké váze je úklid zábava.

Nevýhody: Kvůli nižší sací síle je nevhodný pro náročné úklidy a důkladné vysátí koberců.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial