Krása

LÉTO 2023 JE TU: JAK SI NALAKOVAT NEHTY NA NOHOU?

Léto je tu! Místo tenisek nazouváme sandály a žabky a vystavujeme své nohy. Zaujměte upravenými nehty – přinášíme vám návod, jak si nalakovat nehty na nohou, abyste se o ně nemusela alespoň 14 dní starat. Co na to potřebujete a jak postupovat?

žena ví jak si nalakovat nehty na nohou

Jakou barvou nalakovat nehty na nohou v létě 2023?

Jakou barvou nalakovat nehty v létě 2023? Zkuste odvážnou a hravou barvu Viva Magenta, která snoubí červené, růžové a fuchsiové tóny. Pokud chcete neutrální barvu na nehty, zvolte odstín nude.

Co potřebujete, když si chcete nalakovat nehty na nohou?

  • odlakovač
  • kleštičky na nehty
  • tenký papírový pilník
  • lešticí pilník
  • separátor na prsty či vatu
  • podkladový bezbarvý lak
  • barevný lak
  • vrchní bezbarvý lak
  • vatové tyčinky do uší

1. Připravte nehty

Nejprve odlakujte z nehtů starý lak. Zatímco acetonovým odlakovačem odstraníte lak během okamžiku, bezacetonovým to jde o něco hůře, ale zase méně zatěžujete nehtové lůžko.

2. Zastřihněte nehty

Nehty zastřihněte kleštičkami do rovna. Vyvarujte se obloučků, aby vám nehty nezarůstaly.

3. Zapilujte nehty

Zahlaďte pilníčkem zubaté hrany nehtů. Přejíždějte pilníkem jen jedním směrem.

4. Vyhlaďte rýhy na nehtech

Nehty na nohou jsou obvykle drsnější a hrubší než nehty na rukou. K vyhlazení rýh a povrchu nehtů použijte lešticí pilník. Leštěním také odstraníte veškeré zbytky starého nátěru a připravíte nehet na to, aby dobře nasákl podkladový lak.

ženy vědí jak si nalakovat nehty na nohou

5. Oddělte prsty

Oddělte prsty pomocí vaty nebo pěnovým separátorem na prsty. Ujistěte se, že se prsty nedotýkají o sebe.

6. Naneste podkladový lak

Nejprve naneste na čisté a suché nehty bezbarvý podkladový lak, který pomůže barevnému laku přilnout k nehtům a zabraňuje žloutnutí nehtů.

7. Natřete nehty barevným lakem

Barevný lak aplikujte na nehty maximálně třemi tahy. Štěteček nejprve otřete o okraj lahvičky a naneste lak tahem štětečku směrem nahoru. Ujistěte se, že aplikujete slabou vrstvu. Pod silnou vrstvou laku by se mohly vytvářet vzduchové bubliny a lak by schnul pomaleji.

8. Podle potřeby aplikujte další vrstvu

Podle potřeby naneste další tenké vrstvy, dokud nedosáhnete požadovaného stupně krytí. U většiny laků na nehty stačí aplikovat dvě vrstvy.

9. Odstraňte přebytečný lak

Žádný strach, pokud jste si lakem obarvila okolní kůžičku. Namočte vatovou tyčinku do odlakovače a opatrně odstraňte lak z kůže.

10. Naneste vrchní lak

Nakonec barevný lak zafixujte vrchním bezbarvým lakem. Díky tomu vám nalakované nehty vydrží minimálně 14 dnů. Podle vkusu aplikujte lesklý nebo matný lak, a to i na hranu nehtu.

11. Nechte nehty uschnout

Nemáte čas čekat, až nalakované nehty oschnou?  Namočte nehty do ledové vody. Pokud se vám nechce dávat nohy do lavoru se studenou vodou, počkejte, až zaschnou. Během čekání nenarazte nehty do žádného předmětu ani nábytku.

Sdílejte článek na Facebooku a proberte s kamarádkami, jakou barvou si nalakovat nehty na nohou!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial