Cestování

LEVNÁ LUXUSNÍ DOVOLENÁ: 12 LETOVISEK PRO PĚTIHVĚZDIČKOVÝ ZÁŽITEK

Máte omezený rozpočet, a přesto byste chtěla zažít luxusní dovolenou? Přichystali jsme si pro vás překvapení: tipy na levnou luxusní dovolenou v nejkrásnějších destinacích. Nezapomenutelný pobyt v zahraničních letoviscích máte na dosah ruky! Jaké destinace si přidejte na seznam přání?

levná luxusní dovolená na Bali

1. Madeira, Portugalsko

Krásný ostrov Madeira je nesrovnatelně levnější než turistické destinace v Portugalsku. Pestrá krajina na Madeiře je plná okouzlujících vesniček, jedinečných výhledů na hory a nedotčených zátok. Díky tomu je ostrov jedním ze skrytých klenotů Evropy.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 88 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 33 dolarů

2. Čiang Mai, Thajsko

Hospodářské a turistické centrum Čiang Mai je obklopeno nedotčenými deštnými pralesy, impozantními vodopády a fotogenickými rýžovými poli. Tato oblast má neobvyklé kouzlo a pozitivní energii. Ve dne navštivte buddhistické chrámy v historickém centru, obehnaný městskými hradbami a příkopy. Večer si projděte noční trhy s vynikajícím pouličním občerstvením.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 22 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 9 dolarů

Hodinová thajská masáž: od 5,50 dolarů

TIP na luxusní bydlení: Thai Akara – Lanna Boutique Hotel za 86 dolarů / 1 noc

3. Bali, Indonésie

I přes čilí turistický ruch zůstává ostrov Bali cenově dostupný. Turisty sem lákají přírodní krásy a krajina tvořená sopečnými vrcholy, smaragdovými rýžovými terasami a padajícími vodopády.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 36 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 15 dolarů

TIP: Pokud hledáte líbánkovou destinaci, vydejte se do oblasti Seminyak.

4. Albánská riviéra, Albánie

Albánie v posledním desetiletí zažívá svůj rozkvět. Těšte se na úchvatné přírodní scenérie a krásná archeologická města Butrint a Apollonia. Albánská riviéra se pyšní 150 km převážně nedotčených pláží a horskými výhledy v jihozápadní části Albánie na pobřeží Jónského moře.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 49 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 28 dolarů

TIP na ubytování: Ubytujte se ve městě Saranda, kde vás vyjde týdenní pobyt v hlavní sezóně na 170 dolarů. V blízkosti se nachází pláž Mirror (Pasqyra) a hrad Lekuresi s neuvěřitelným výhledem na záliv ostrova Korfu.

5. Sofie, Bulharsko

Sofie je kulturním centrem Bulharska s nádhernými historickými památkami. Nedoporučujeme vám využívat taxi, protože je předražené. Naštěstí jsou památky a obdivuhodnosti města v docházkové vzdálenosti.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 64 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 38 dolarů

6. Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Chcete v zimě za sluníčkem? Odleťte na Kanárské ostrovy Fuerteventura, Lanzarote, Tenerife nebo Gran Canaria. Z těchto ostrovů je nejoblíbenější Fuerteventura, kde jsou nejnižší ceny za ubytování. Doporučujeme vám ubytování v menší destinaci Playitas.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 100 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 32 dolarů

levná luxusní dovolená Řecko

7. Kythnos, Řecko

Slavnější řecké ostrovy Santorini a Mykonos jsou poměrně drahé. Stejnou atmosféru, ale o dost levněji, zažijete na ostrovech Kythnos, Tinos a Agistri. Uchvátí vás tu vše – panoramatické výhledy na moře, lahodné pokrmy, bílé domky a rušné taverny. Ostrov Kythnos nabízí relaxaci na plážích, které nejsou zaplaveny turisty.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 92 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 25 dolarů

8. Luang Prabang, Laos

Luang Prabang je rušné město ve vnitrozemském Laosu na břehu řeky Mekong. Těšte se na velkolepé scenérie s četnými vodopády v džungli. V městečku si můžete zaplatit cenově dostupné výlety, na kterých se seznámíte s kulturou a krajinou Laosu.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 31 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 20 dolarů

TIP na výlet: Plavba při západu slunce po řece Mekong: od 45 dolarů

9. Goa, Indie

Užijte si pobyt v indické oblasti Goa, a to mimo sezónu od května do září. V tomto období tu seženete levnější luxusní ubytování a vyhnete se davům turistů. Vyberte si ubytování v letovisku Cavelossim v blízkosti pláže a rušných měst.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 33 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 9 dolarů

10. Istanbul, Turecko

Starověké byzantské ruiny, minarety tyčící se k nebi a rušné istanbulské bazary, táhnoucí se přes Bosporský průliv. To je Istanbul! Vyhraďte si čas na nákup zboží v krytých stáncích Velkého bazaru, který zabírá celou městskou čtvrť. Pokud chcete luxusní dovolenou za nejlevnější cenu, vyrazte do Turecka v listopadu, kdy je stále poměrně teplo, ale končí turistická sezóna.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 35 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 6 dolarů

11. Krakov, Polsko

Polské město Krakov se může pochlubit živou atmosférou. Nenechte si ujít prohlídku hradu Vawel, piknik v městském parku a zábavu v rušných nočních barech. Na první pohled vás uchvátí středověké centrum Krakova s Tržním náměstím.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 36 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 18 dolarů

12. Fez, Maroko

Fez je jedním z nejstarších měst Maroka. Ubytujte se v jednom z riadu, okázalém domku se zahradou ve vnitrobloku a bohatou wellness nabídkou. Fez si zamilujete pro jeho rušné trhy s keramikou a koženým zbožím, mešity a bludiště z 9 000 úzkých uliček. Maroko navštivte v březnu, dubnu nebo květnu, kdy ještě nejsou úmorná vedra.

Průměrná cena za hotelový pokoj / 1 noc: 25 dolarů

Průměrná cena tříchodového menu: 1 dolarů

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial