Zaujalo nás

MILUJEME MAMINKY: PŘEDSEVZETÍ, KTERÁ SI DEJME NA DEN MATEK

Den matek je krásný květnový svátek, kdy vyjadřujeme úctu svým maminkám a oslavujeme jejich nezištnou lásku, podporu a péči. Den matek je také ideální čas, abychom si daly nějaká předsevzetí, která posílí naše pouto s maminkami. Pokud máte to štěstí, že máte maminku stále po svém boku, inspirujte se našimi předsevzetími. Nikdy není pozdě vyjádřit mamince vděk a lásku.

rodina slaví Den matek

1. Předsevzetí: strávím s ní více času

V našem uspěchaném životě se dostáváme do kolotoče každodenní rutiny a na naše maminky nám zbývá málo času. Slibme si, že s naší maminkou strávíme více času a půjdeme s ní na procházku, uvaříme si společné jídlo nebo si jen tak popovídáme a vyslechneme si její trápení.

2. předsevzetí: vyjádřím jí svou vděčnost

Naše maminky jsou tu vždy pro nás a leckdy považujeme jejich lásku a obětavost za samozřejmost. Snažme se to změnit a vyjadřujme našim maminkám častěji svou vděčnost – ať už slovy, skutky nebo laskavostí.

3. předsevzetí: projevím jí svou úctu

Maminky často zůstávají nedoceněné za jejich tvrdou práci a obětavost. Vyjádřete mamince na Den matek své uznání a úctu za vše, co pro vás a vaši rodinu dělá. Říkejte jí po celý rok, že vypadá krásně, že skvěle vaří nebo že je to nejlepší maminka na světě. Udělejme vše pro to, aby se cítila milovaná.

rodina slaví Den matek

4. předsevzetí: budu s ní více komunikovat

Komunikace je klíčová pro každý zdravý vztah, včetně vztah s naší maminkou. Komunikujme s maminkou otevřeně, upřímně a svěřme jí svá tajemství, myšlenky a pocity. Omluvme se za chvíle, kdy jsme se nechovaly jako vzorné dcery nebo když jsme jí lhaly.

5. předsevzetí: budu jí více pomáhat

Maminky neustále přebíhají od jedné činnosti k druhé. Musejí zvládat domácnost a mnohdy chodit ve svém věku do práce. Pomáhejme mamince více v domácnosti. Umyjme za ní okna nebo jí pomozme vydrhnout kuchyňskou linku. Vezměme si některé pochůzky na starost místo ní, aby si mohla odpočinout a načerpat energii.

6. předsevzetí: budu trpělivější a chápavější

Maminky se musejí potýkat s neustálými výzvami a problémy. Mějme s maminkou trpělivost a pochopení. Vyslechněme si její názory, myšlenky a pocity, aniž bychom reagovaly podrážděně nebo aby se cítila poníženě kvůli tomu, čím si prochází. Buďme pozornější, empatičtější a nabídněme jí naši podporu, kdykoliv ji bude potřebovat.

rodina slaví Den matek

7. předsevzetí: postarám se o její zdraví a duševní pohodu

Naše maminky upřednostňují naše zdraví před tím svým. Je načase, abychom pro ni udělaly totéž. Dejme si předsevzetí, že se budeme starat o její fyzické a duševní zdraví a celkovou pohodu.

8. předsevzetí: projevím jí více respektu a laskavosti

Naše maminky si zaslouží maximální úctu a laskavost. Je důležité mamince projevit, jak moc si jí vážíme. Buďme k ní uctivější, laskavější a ohleduplnější. Chovejme se k ní s láskou a důstojností, kterou si zaslouží v jakémkoliv věku.

matka s dcerou na Den matek

Víme, že máte spoustu svých starostí a povinností. Vůči své mamince ale mějme čisté svědomí, protože nikdy nevíme, kdy o ni přijdeme. Berme Den matek jako příležitost zamyslet se nad láskou a obětí naší maminky. Nevyčítejme jí, co se jí nepovedlo a za co cítíme křivdy. Posilujme vzájemné pouto a ctěme naší maminku tím nejlepším možným způsobem.

Sdílejte článek na Facebooku a vyjádřete lásku své mamince.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial