Zaujalo nás

MOHOU SE JÍST SEMÍNKA MELOUNU? A CO SE STANE, KDYŽ JE SPOLKNETE?

Meloun milují děti i dospělí. Meloun je zkrátka oblíbenou letní pochoutkou. Co ale dokáže spoustu lidí naštvat? Zdlouhavé vydloubávání a plivání semínek. Není divu, že radši jedí bezsemenné melouny. Co kdybychom vám ale řekli, že melounová semínka jsou výživná? Prozradíme vám, proč byste měla jíst dužinu i se semínky!

meloun a semínka melounu

Jíst či nejíst melounová semínka?

Semena vodního melounu jsou bohatá na živiny a byla by škoda, kdybyste je vyhodila do koše. Pokud je v melounu nesnášíte, zkuste semínka vydlabat a nasucho opražit. Máme pro vás 6 důvodů, proč jíst semínka melounu:

1. Melounová semínka jako zdravá pochutina

Přestaňte chroupat u televize nezdravé chipsy a zobejte raději melounová semínka. Nepřehánějte to ale s jejich množstvím, protože jsou podobně kalorická jako ořechy.

2. Melounová semínka jako zdroj živin

Semínka melounu jsou malá, a proto jich musíte více zkonzumovat, aby byla zdraví prospěšná. Pravdou je, že semínka obsahují vysoký podíl mikroživin, železa, zinku, vlákniny a bílkovin. Tyto živiny snižují riziko srdečních onemocnění a cukrovky, posilují imunitní systém a pomáhají při hubnutí.

3. Melounová semínka jako zdroj hořčíku

V jedné hrsti semínek melounu najdete neuvěřitelných 21 mg hořčíku. Tento minerál je důležitý pro metabolické procesy v těle a pro správnou funkci nervů, svalů a srdce.

4. Melounová semínka jako zdroj železa

Hrst semínek melounu obsahuje 0,29 mg železa, které se podílí na přenášení kyslíku krví. Železo také pomáhá přeměňovat kalorie na energii a v kombinaci s pohybem urychluje hubnutí.

5. Melounová semínka jako zdroj kyseliny listové

Kyselina listová neboli vitamin B9 je důležitý pro fungování mozku, nervové soustavy a tvorbu aminokyselin. Spolu se železem a vitaminem B12 snižuje únavu a vyčerpání a posiluje imunitu.

meloun a semínka melounu

6. Melounová semínka jako zdroj kvalitních tuků

Semínka melounu jsou zdrojem mononenasycených a polynenasycených mastných kyselin, které snižují riziko mrtvice a infarktu a stabilizují hladinu LDL (špatného cholesterolu).

RADA: Pokud jste se rozhodla semínka v melounu konzumovat, pamatujte na to, že je nestačí jen spolknout, ale musíte je důkladně rozkousat.

Shrnutí na závěr

Chcete zhubnout? Hubnutí ovlivňuje ze 70 procent jídlo a z 30 procent pohyb. Z toho důvodu je zdravé stravování prvním krokem ke štíhlé postavě. Semínka melounu mají významný podíl živin a jsou mnohokrát lepší jak chipsy nebo jiná nezdravá svačinka.

Sdílejte článek na Facebooku a zeptejte se přátel, jestli jedí melounová semínka!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial