Cestování

NEJKRÁSNĚJŠÍ MALÁ ITALSKÁ MĚSTA PRO ZAMILOVANÉ PÁRY

Itálie je země s bohatou historií, pestrou kulturou a krásnou krajinou. Není divu, že se stala oblíbenou destinací pro zamilované páry. Kromě světoznámých metropolí, jako je Řím, Benátky a Florencie, skrývá i mnoho menších a malebných měst, která jsou ideální pro romantickou dovolenou. Kam se vydat s partnerem?

italské město Manarola, Cinque Terre

5 tipů na malá italská města, která si zamilujete!

1. Manarola, Cinque Terre

Manarola je jedno z pěti malebných městeček na pobřeží Ligurského moře. Je známé pro své barevné domy, úzké uličky a romantickou atmosféru. Projděte se po promenádě, vydejte se na plavu lodí a ochutnejte lahodné italské speciality.

2. Alberobello, Apulie

Alberobello je unikátní město proslulé svými trulli – tradičními bílými domky s kuželovitou střechou. Projděte se po starobylém centru, navštivte místní muzeum a užijte si večeři ve dvou v jedné z mnoha restaurací s panoramatickým výhledem.

3. Civita di Bagnoregio, Lazio

Civita di Bagnoregio je další úchvatné město, které leží na skalním útesu. Vysloužilo si pojmenování „Umírající město“ kvůli své odlehlé poloze. Užijte si romantickou procházku po úzkými uličkami, navštivte katedrálu a vychutnejte si jedinečnou italskou atmosféru.

4. Monte Isola, Lombardie

Monte Isola je největší ostrov na jezeře Iseo, kolem kterého se nachází trasy pro procházky a jízdu na kole. Prozkoumejte středověký hrad, ochutnejte místní speciality a relaxujte s partnerem na pláži.

italské město Alberobello

5. San Gimignano, Toskánsko

San Gimignano je středověké město s 14 věžemi, které dominují krajině. Projděte se po historickém centru, zavítejte do katedrály a užijte si panoramatický výhled z věže Torre Grossa.

Dovolená v těchto italských městečkách posílí váš vztah. Odvezete si krásné vzpomínky, které budou jen vaše. Objevte kouzlo Itálie, ochutnejte lahodná jídla a vína a užívejte si s partnerem společný čas.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial