Streamování

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILMY A SERIÁLY NA NETFLIXU V ROCE 2024

Mrazivé. Pravdivé. Šokující. Fascinují. Takové jsou dokumentární filmy a seriály na streamovací platformě Netflix. Ať už holdujete krimi příběhům, dokumentům o naší planetě nebo příběhům ze života hvězd, nejlepší dokumentární filmy a seriály uvidíte v roce 2024 na Netflixu!

Netflix s nejlepšími dokumentárními filmy a seriály 2024

OBSAH ČLÁNKU

1. Nejlepší přírodopisné dokumentární filmy a seriály na Netflixu

Život na naší planetě (dokumentární seriál 2023)

Podmanit si Zemi, přizpůsobit se podmínkám a přežít. Přelomový přírodopisný seriál o podivuhodné věci zvané život, který na naší planetě vzkvétá už celé miliardy let.

Hodnocení ČSFD: 86 %

Svět predátorů (dokumentární seriál 2023)

Gepardi, lední medvědi a další vynikající lovci vedou tvrdý boj o přežití. Podívejte se na svět jejich zvířecíma očima.

Hodnocení ČSFD: 88 %

Delta Okavanga: Kousek ráje (dokumentární film 2022)

Drama z divoké přírody, ve kterém čím dál horší období sucha dává poušti Kalahari zabrat. Zvířata se tu musí v boji o život spolehnout na sílu vlastní krve.

Hodnocení ČSFD: 79 %

Život v barvě s Davidem Attenboroughem (dokumentární seriál 2021)

Dokumentární seriál, který pomocí inovativních technologií zkoumá přírodu z nového pohledu a soustředí se na to, jak barvy pomáhají přežít zvířatům v divočině.

Hodnocení ČSFD: 88 %

David Attenborough: Život na naší planetě (dokumentární film 2020)

Známý moderátor se ohlíží za svým životem a historií vývoje života na Zemi. Truchlí nad ztrátou divočiny a přichází s vlastní vizí budoucnosti.

Hodnocení ČSFD: 95 %

Šimpanzí říše (dokumentární seriál 2023)

V ugandském lese se daří početné komunitě šimpanzů. Ti musí dodržovat složitá společenská pravidla, řešit rodinné vztahy a chránit svoje teritoria.

Hodnocení ČSFD: 85 %

Naše planeta (dokumentární seriál 2019)

Tento velkolepý, ambiciózní dokument přibližuje přirozenou krásu naší planety a odhaluje, jak změna klimatu ovlivňuje všechny její živé tvory.

Hodnocení ČSFD: 97 %

Slavné národní parky (dokumentární seriál 2022)

Úžasný dokumentární seriál, který vás vezme na návštěvu velkolepých národních parků po celém světě. Komentář čte bývalý americký prezident Barack Obama.

Hodnocení ČSFD: 89 %

Divoká zvířata (dokumentární seriál 2022)

Dechberoucí seriál o nejúžasnějších tvorech naší planety, který přibližuje nevídané okamžiky z jejich života – od dojemných až po brutální.

Hodnocení ČSFD: 89 %

Miminka z divočiny (dokumentární seriál 2022)

Podívejte se na lvíčata, slůňata, tučnáčky nebo malé luskouny, jak zvládají slasti i strasti života v divočině a jaká přitom prožívají dobrodružství.

Hodnocení ČSFD: 78 %

Země za noci (dokumentární seriál 2020)

Tenhle přírodopisný seriál díky použití moderních technologií zachycuje, co se děje v přírodě pod rouškou noci. Uvidíte lvy na lovu i netopýry za letu.

Hodnocení ČSFD: 87 %

žena se dívá na dokumentární filmy na Netflixu

2. Nejlepší krimi dokumentární filmy a seriály na Netflixu

Hon na vrahy (dokumentární seriál 2021)

Seriál o skutečných zločinech, ve kterém vyšetřovatelé případů nechvalně známých sériových vrahů odhalují děsivé detaily svojí náročné práce.

Hodnocení ČSFD: 72 %

Nevyjasněné záhady (dokumentární seriál 2020)

Legendární dokumentární seriál se vrací na obrazovky s další várkou záhadných zmizení, šokujících vražd, nadpřirozených setkání a dalších skutečných případů.

Hodnocení ČSFD: 73 %

Nejhorší spolubydlící (dokumentární seriál 2022)

Brutální podvodníci a chladnokrevní zabijáci. Děsivé příběhy o nejhorších spolubydlících, které si nedokážete ani představit. Podle skutečnosti.

Hodnocení ČSFD: 72 %

Nejnenáviděnější chlap na internetu (dokumentární seriál 2022)

Odhodlaná matka chce odstranit z pornostránek fotky svojí dcery a pustí se do drsného online tažení proti bezohlednému zakladateli webu, který intimní fotky zneužívá.

Hodnocení ČSFD: 66 %

Pohřešovaná: Případ Lucie Blackman (dokumentární film 2023)

1. července 2000 zmizela v Tokiu jednadvacetiletá Lucie Blackman z Velké Británie. Pátrání pak přitáhlo velkou pozornost a zároveň začal i neúnavný boj za spravedlnost.

Hodnocení ČSFD: 60 %

Tichá dáma: Vraždy postarších žen (dokumentární film 2023)

V letech 1998 až 2005 došlo v mexickém hlavním městě k sérii vražd starších žen. Výsledek intenzivního pátrání po pachateli pak všechny zaskočil.

Hodnocení ČSFD: 59 %

Americká vražda: Rodina od vedle (dokumentární film 2023)

Autentické a bezprostřední záběry dokumentují zmizení Shanann Wattsové a jejích dětí, a taky hrozivé události, které následovaly.

Hodnocení ČSFD: 75 %

Nezvěstní: Závod s časem (dokumentární seriál 2023)

Podívejte se, jak policie z amerického státu Jižní Karolína horečnatě pátrá po lidech, kteří zmizeli za dost znepokojivých okolností.

Hodnocení ČSFD: 43 %

Vražda Murdaughových: Skandál na jihu (dokumentární seriál 2023)

Obyvateli přímořské oblasti Jižní Karolíny otřese hned několik tragických událostí, po kterých vyjdou najevo děsivá tajemství tamní nejmocnější rodiny.

Hodnocení ČSFD: 63 %

Kuciak: Vražda novináře (dokumentární film 2023)

Dokument o vyšetřování vraždy investigativního novináře a jeho snoubenky z roku 2018, které vedlo k odhalení korupce v nejvyšších patrech slovenské politiky.

Hodnocení ČSFD: 79 %

televize se streamovací platformou Netflix

3. Nejlepší dokumentární filmy a seriály ze života celebrit

Harry a Meghan (dokumentární seriál 2022)

Dokumentární seriál, ve kterém Harry a Meghan promluví o různých peripetiích, které museli bok po boku překonat od prvního rande až po odchod z královské rodiny.

Hodnocení ČSFD: 44 %

Pamela: Příběh lásky (dokumentární film 2023)

Pamela Anderson vypráví o svojí cestě ke slávě, vrtkavých vztazích i známém skandálu s erotickou nahrávkou. A na přetřes přijdou i její soukromá videa a deníky.

Hodnocení ČSFD: 73 %

Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky (dokumentární film 2022)

Dokument o tajemné smrti filmové hvězdy Marilyn Monroe, ve kterém zazní dosud nezveřejněné rozhovory s jejími nejbližšími.

Hodnocení ČSFD: 61 %

Beckham (dokumentární seriál 2023)

Dokumentární seriál o raketovém vzestupu Davida Beckhama, kluka z chudých poměrů, co to dotáhl až mezi světovou fotbalovou elitu. Uvidíte i zatím nezveřejněné záběry.

Hodnocení ČSFD: 88 %

Sly (dokumentární film 2023)

Jeho láska k filmu začala jako útěk ze skalnatého dětství. Sylvester Stallone v tomto dokumentu vypráví svůj příběh od smolařů k hollywoodské legendě.

Hodnocení ČSFD: 73 %

Depp vs. Heardová (dokumentární seriál 2023)

Hollywoodem nedávno otřásl ostře sledovaný soudní spor, který na internetu způsobil úplné pozdvižení. V tomhle dokumentu poprvé zazní svědectví obou stran.

Hodnocení ČSFD: 58 %

Karel (dokumentární film 2020)

Hudebník, malíř, manžel a otec. Velmi osobní dokument o soukromém životě a mnoha rolích zpěváka Karla Gotta.

Hodnocení ČSFD: 73 %

Schumacher (dokumentární film 2021)

Dokument, který se pomocí exkluzivních rozhovorů a archivních záběrů pokouší vystihnout osobnost sedminásobného mistra světa ve formuli 1 Michaela Schumachera.

Hodnocení ČSFD: 76 %

Jennifer Lopez: Poločas (dokumentární film 2022)

Slavná Jennifer Lopez v komorním dokumentu vzpomíná na svoji pestrou kariéru i život v záři reflektorů, který s sebou přináší obrovský tlak.

Hodnocení ČSFD: 61 %

Anna Nicole Smith: Neznáte mě (dokumentární film 2023)

Tenhle dokument vás provede životem Anny Nicole Smith z pohledu jejích nejbližších – od největší modelingové slávy až po tragickou smrt.

Hodnocení ČSFD: 66 %

Britney vs. Spears (dokumentární film 2023)

Novinářka Jenny Eliscu a dokumentaristka Erin Lee Carr díky exkluzivním rozhovorům a odkrývaným důkazům otevírají nový pohled na zápas Britney Spears o vlastní svobodu.

Hodnocení ČSFD: 61 %

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial