Cestování

NEJLEPŠÍ UBYTOVÁNÍ NA DOSAH RUKY: JAK UŠETŘIT PENÍZE ZA HOTEL?

Hledáte levné a kvalitní ubytování v hotelu? Nyní máte možnost ušetřit peníze. Najděte nejlepší ubytování za zlomek původní ceny. Máme pro vás rady od zkušených cestovatelů a odborníků na cestovní ruch. Jaké tipy mají pro sólo cestovatelky, páry a rodiny?

žena našla nejlepší ubytování v hotelu

1. Použijte stránky porovnávající ceny

Chcete-li si projít několik hotelů najednou a najít nejlepší nabídky, použijte weby, které porovnávají ceny hotelů. Prohlédněte si seznam hotelů a seřaďte je od nejlevnějšího po nejdražší.

TIP na stránky: Booking.com, euro.expedia.net, Trivago.cz, Kayak.ie, Hotels.com, Skyscanner.cz

2. Ubytujte se ve všední dny

Pobyty od pátku do neděle bývají obecně dražší. Pokud ale hotelům klesne poptávka, nabízejí pokoje za překvapivě nízké ceny. Rezervace pokoje v dny od pondělí do čtvrtka vám může ušetřit až 15 % ve srovnání s pátkem a víkendem.

3. Použijte cashback stránky

Na internetu narazíte na tzv. cashback stránky, které vám vyplatí peněžní odměnu, když přes ně přejdete na stránky hotelu nebo zprostředkovatele ubytování a rezervujete si pokoj.

TIP na stránky: Plnapenezenka.cz, Tipli.cz

4. Proveďte rezervaci předem

I když se spoléháte na výhodné last minute nabídky, zkuste jednou udělat rezervaci několik týdnů dopředu. Ubytování v evropských hotelech je nejvýhodnější rezervovat 38 až 70 dní předem. U mnoha hotelů můžete zrušit rezervaci do určitého termínu zdarma.

5. Rezervujte si hotel přes cestovní agenturu

Možná vás překvapí, že za hotel můžete ušetřit, když si ho rezervujete přes cestovní agenturu. Cestovky mají často přístup k exkluzivním nabídkám a zároveň vám vyhledají hotel podle vašeho přání, čímž ušetříte čas procházením různých webových stránek.

žena u bazénu v nejlepším hotelu

6. Proveďte rezervaci přímo na stránkách hotelu

Může to znít zvláštně, ale jakmile získáte nabídku ubytování přes srovnávací web nebo cestovní agenturu, zkontaktujte hotel a zjistěte, jestli vám nedá ještě lepší nabídku. Hotely musí platit provizi partnerům, přes které si hosté rezervují ubytování. O tuto provizi vám hotel může snížit cenu.

7. Přihlaste se k odběru novinek a sledujte FB stránky

Mnoho hotelů nabízí hostům slevové balíčky, například když je Black Friday nebo v období mezi hlavními sezónami. Přihlaste se k odběru novinek u velkých hotelových řetězců nebo hotelu, do kterého byste se chtěla časem vrátit.

8. Rezervujte si pokoj po telefonu

Odborníci přes levné ubytování doporučují, abyste do hotelu či cestovní agentury zavolali a zajistili si nejlepší nabídku. Hotely a cestovky vám mohou nabídnout ubytování za nezveřejněné sazby.

9. Využijte slevové kódy

Vyhledejte si na internetu slevové kódy na ubytování – zejména pokud rezervujete pokoj u velkého hotelového řetězce. Slevové kódy vám může dát i zaměstnavatel z balíčku benefitů pro zaměstnance.

10. Rezervujte si ubytování na poslední chvíli

Je to sice poněkud riskantní, ale pokud cestujete na poslední chvíli, zavolejte do hotelu přímo v den, kdy se chcete ubytovat. Pokud má hotel volnou kapacitu, dá vám skvělou nabídku.

11. Zaregistrujte se na stránkách

Některé hotely nabízí výhodné ceny a pobytové balíčky pro registrované členy, případně vkládají slevové kupony a vouchery na cestovatelské weby. Většina slev je ale časově omezena.

žena v hotelovém bazénu

12. Využijte ubytování za promo ceny

Podívejte se na web nově otevřených hotelů, které často poskytují ubytování za zavádějící ceny. Některé hotely tak testují zkušební provoz, kdy však nemusí být k dispozici všechny služby a zařízení, např. bazén nebo sauna.

13. Sledujte influencery

Na sociálních sítích zveřejňují celebrity tipy na výhodné ubytování. Influenceři často poskytují slevové kódy a tipy na kvalitní až luxusní ubytování.

Sdílejte článek na Facebooku a podělte se s přáteli o to, jak ušetřit za ubytování v hotelu!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial