Láska a vztahy

NEOPĚTOVANÁ LÁSKA: PROČ SE VÁM TO POŘÁD DĚJE?

Zamilovanost je běžná. Co když jsou ale všechny vaše vztahy jednostranné? S neopětovanou láskou? Říkáte si, že to není normální. Kdykoliv někoho potkáte, kdo se vám líbí, zamilujete se jen vy. On ne. Proč se vám to neustále děje? Najděte vysvětlení v tomto článku!

žena řeší neopětovanou lásku přes mobil

Neopětovaná láska jako bolestný typ vztahu

Neopětovaná láska – to je jeden z nejbolestnějších typů vztahů, který můžete zažít. Není tu žádný prostor, aby se vztah vyvíjel. Neopětovanou lásku zažije za svůj život skoro každý. Jenže co když jsou „všechny“ vaše vztahy neopětované?

Jaké jsou příčiny neopětované lásky?

Ruku na srdce: nežijete náhodou v představě z romantických filmů, že za člověka je třeba bojovat? Usilovat o jeho srdce? Rozhořet v něm lásku? Chcete to být právě vy, kdo změní tohoto nedostupného muže. A pokud se kvůli vám nezmění, nejste pro něj dost dobrá.

STOP! Zakažte si, abyste si víckrát myslela, že nejste pro druhého dost dobrá. Tyto myšlenky vycházejí ze vzorů z dětství a vnitřních zranění. Váš nervový systém si zvyknul na bouřlivé a nejisté vztahy. Nacházíte v tom určité pohodlí, i když je bolestivé.

Pokud jste žila v rodině, kde vám chybělo uznání od rodičů, ponesete si to do partnerských vztahů. Jediným vaším cílem bude, aby vás muž miloval. A naneštěstí se vám to nepodaří. Vrátí se vám onen známý pocit z dětství, že nejste dost dobrá a že problém je ve vás.

3 znaky, že si nesete z dětství vzor neopětované lásky

1. Máte sklon dobývat muže, kteří jsou emocionálně nedostupní, a proto nejsou schopni uspokojit vaše potřeby.

2. Vynakládáte většinu úsilí ve vztahu. Jste partnerovi stále k dispozici a přizpůsobujete se jeho časovému harmonogramu.

3. Máte pocit, že o lásku musíte bojovat. Čím je muž vzdálenější, tím víc jste pro něj dostupnější.

srdce jako symbol lásky

Co dělat, když vám muži neopětují lásku?

Nejlepší je si s těmito muži nic nezačínat. Případně zkuste tuto strategii: Během prvních schůzek k vám muž vysílá určité signály. Jenže i když vám v hlavě bliká červený maják, omlouváte ho a přepnete se do módu, kdy si začnete říkat: „Není tak špatný.“ Nebo: „On se změní / budu to já, kdo ho změní.“

Pokud se k vám někdo chová odtažitě nebo máte pochybnosti o vztahu, nežijte v iluzi, že je to muž pro vás a že ho svou láskou změníte.

Pokud si nevíte rady se svým postojem k mužům, navštivte terapeuta, který vám pomůže objasnit nefunkční vztahy a najít vlastní sebehodnotu.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial