Láska a vztahy

NEVĚRNÝ MUŽ: JAK OMLOUVÁ SVÉ ZÁLETY?

Nevěrní muži vědí, že to, co dělají, je nemorální. Nicméně, i když jsou si toho vědomi, přesvědčují sami sebe, že je v pořádku přítelkyni podvádět. Prostě se to jednou za čas stane. Jak nevěrní muži omlouvají své zálety, aby se zbavili pocitu viny, že zradili svou partnerku?

žena a nevěrný muž

Jak nevěrní muži ospravedlňují nevěru?

1. „Nenaplnil jsem s ní svoje potřeby“

Nejčastěji záletníci tvrdí, že se jim ve vztahu nepodařilo naplnit své potřeby. Říkají, že jsou osamělí nebo že je žena ignoruje. Podvádějící muži tak omlouvají své činy tím, že je k nevěře dohnala partnerka, například kvůli tomu, že upřednostňuje práci nebo děti před nimi.

Ve skutečnosti pro to není žádná omluva. Místo nevěry měli tito muži řešit nespokojenost ve vztahu přímo s partnerkou.

2. „Mé ženě je to stejně jedno“

Muži, kteří podvádějí, se ujišťují, že je jejich chování oprávněné, protože se o ně partnerka nezajímá. Bylo by jí jedno, kdyby měli jinou ženu. Uvěřit těmto lžím je pro ně snazší než přijmout to, co udělali: narušili důvěru ve vztahu.

Nedomýšlí, že pro ženu je nesmírně bolestivé, když na milostnou aférku přijde.

3. „Prostě neumím být monogamní“

Někteří muži přiznávají, že jsou závislí na sexu nebo pocitu zamilovanosti. Líbí se jim vzrušení, když jsou s jinými ženami. Tito muži tvrdí, že s tím nemohou přestat – přitom je jejich problém hlubší a přebíjí tím jiné problémy v životě.

Je to jako kdyby užívali drogy nebo alkohol, aby se vyrovnali se svými problémy. Je to ale jen dočasné řešení a z dlouhodobého hlediska nefunguje.

4. „Byl to jen jednorázový úlet“

Možná vašeho partnera nikdy nenapadlo, že by vám byl nevěrný, dokud se neocitl v situaci, kdy se mu to samo nabízelo.

Kdyby se muži měli zpětně rozhodnout, jestli partnerku podvedou nebo ne, pravděpodobně by do toho nešli. Jenže o ně projevila zájem jiná žena a bagatelizují nevěru tím, že to udělali jen jednou. Zdůvodní si to tím způsobem, že v tu chvíli nedomýšleli následky.

Mohou si dokonce namlouvat, že je to omluvitelné, protože se to stalo jen jednou a jsou si jisti, že už to nikdy neudělají.

žena a nevěrný muž

5. „Nejsem do partnerky zamilovaný“

Muž, který podvádí svou partnerku, může ospravedlnit nevěru tím, že partnerku nemiluje a vztah je dávno u konce. Takoví muži se emocionálně odpoutají od partnerky, aby dali smysl svému jednání. Ať už je problém ve vztahu jakýkoliv, měly by se s ním páry umět vypořádat.

Místo podvádění by muži měli sdělit partnerkám svůj pohled na vztah, než se vydají destruktivní cestou nevěry.

6. „Nejsem kvůli nevěře špatný člověk“

Nevěrní muži si namlouvají, že nejsou špatní lidé, i když dělají špatnou věc. Koneckonců, i dobří lidé občas udělají chybu, ne? Ano, je to pravda, ale není to zrovna dostatečný důvod k podvádění. Mohou se také domnívat, že pro záchranu vztahu udělali vše, co mohli, a že si zaslouží být šťastní – i když je to s někým jiným než s partnerem. To je sice také pravda, ale měli by lovit jiné ženy poté, co se rozejdou s partnerkou.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial