Krása

NUDE RTĚNKA: JAK VYBRAT PERFEKTNÍ ODSTÍN?

Nude rtěnka doplňuje trend „nahého“ líčení. Najít správný odstín je ale nelehký úkol. Jakmile však najdete ideální nude rtěnku, získá si místo ve vaší kosmetické taštičce. Přinášíme vám návod, jak vybrat lichotivý odstín nude rtěnky pro váš odstín pleti!

žena vybírá nude rtěnku

Vybíráme barvu nude rtěnky

Při výběru nude rtěnky věnujte pozornost tónu své pleti, abyste našla odstín, který zvýrazní vaše rysy. Až budete kupovat nude rtěnku, jděte do drogerie nenamalovaná a porovnejte odstín rtěnky s tónem vaší pleti. Vyberte barvu rtěnky o něco tmavší a teplejší než je tón vaší pleti.

A proč vůbec zvolit nude rtěnku v tmavším odstínu? Kouzlo nude rtěnky je v tom, že vám pomáhá udržet rovnováhu mezi odstínem vaší pleti a barvou rtů. Správný odstín nude rtěnky dokreslí váš přirozený vzhled a naopak špatný odstín pokazí i sebehezčí make-up.

žena namalovaná nude rtěnkou

Ženy se světlým tónem pleti

Příliš světlá nude rtěnka zbytečně zvýrazní bledou a světlou pleť a barva rtů splyne s pletí.

  • Pleť se studenými podtóny – hledejte jemně růžové nude rtěnky, které mají studený podtón. Vyhněte se nude rtěnkám s hnědým podtónem, protože zbytečně ztmavují růžové rty.
  • Pleť s teplými podtóny – sáhněte po béžových a oranžových nude rtěnkách, které dodají vašim rtům šťavnatou barvu. Světlé broskvové nude rtěnky jsou sázkou na jistotu, když chcete dosáhnout přirozeného make-upu.

Ženy s neutrálním a olivovým tónem pleti

Ženám s neutrálním a olivovým tónem pleti sluší většina nude rtěnek: od světlejších broskvových nude rtěnek až po tmavší. Nejvíce vám ale budou slušet rtěnky s teplými podtóny, například v karamelové, béžové a oranžové barvě, které podtrhnou přirozené žluté podtóny pleti.

Pokud máte tón pleti s mírně chladnými podtóny, zvolte jemně růžový odstín nude rtěnky, který je jen o stupeň tmavší než vaše rty.

žena s nude rtěnkou

Ženy s tmavým tónem pleti

Jestliže máte tmavý tón pleti, najděte pro sebe takovou nude rtěnku, která zvýrazní rty a vytvoří jemný kontrast k pleti. Příliš světlý odstín pleti by způsobil, že by vaše pokožka vypadala nezdravě. Zvýrazněte pleť nude rtěnkami s teplými podtóny a vaše rty budou k zulíbání. Vyberte ke své pokožce nude rtěnky s bohatými podtóny čokoládově hnědé a červené barvy. Naopak se vyhněte růžových nude rtěnkám se studenými podtóny.

odstíny nude rtěnek

Nude rtěnka nemusí být jen růžová. Vyzkoušejte si nanést teplé i studené odstíny nude rtěnek a poraďte se s kamarádkou, jaká vám sluší nejvíc. Když se budete držet našeho manuálu, určitě vyberete správný nude rtěnky.

Sdílejte článek na Facebooku a pobavte se s kamarádkami na téma nude rtěnky!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial