Móda

OBLEČTE SE VKUSNĚ I S KILY NAVÍC DÍKY TĚMTO 5 TIPŮM!

Móda je mocným nástrojem, jak zvýšit své sebevědomí. A jde to i s pár kily navíc! To správné oblečení pro ženy plus-size vám pomůže cítit se krásně a být sama sebou v jakékoliv situaci. Stačí se držet několika jednoduchých tipů a nemůžete udělat chybu!

vkusně oblečená plnoštíhlá žena

1. Vsaďte na definici pasu

Hlavním klíčem k elegantnímu vzhledu při výběru oblečení pro ženy plus-size je zdůraznění pasu. To může zahrnovat jak šaty s výraznějším projmutím v pase, tak bundy a kabáty s možností stáhnutí středové zóny, případně si můžete vypomoct pásky. Ty představují nejjednodušší možnost, jak na svůj pas upozornit, a proto jsou pásky nejlepším přítelem žen s plnějšími tvary. Vytvoří vyváženější a lichotivější siluetu podobnou ideálnímu tvaru přesýpacích hodin.

2. Nadměrné velikosti vybírejte v lichotivých střizích

U oblečení pro ženy plus-size je pak klíčové najít ten správný střih. Bezproblémovou volbou jsou vždy áčkové střihy sukní, šatů i triček, která poskytnou pohodlí v oblasti bříška. Tento střih totiž krásně obepíná tělo v horní části a směrem dolů se pak mírně rozšiřuje, což pomáhá vyvážit proporce a také upozadit širší boky a stehna.

vkusně oblečená plnoštíhlá žena

3. Odhalte své přednosti

Pokud je něco, čím se chcete pochlubit, proč to neukázat? Zvýrazněte to, co na sobě máte rády pomocí kratších délek spodních dílů nebo hlubších výstřihů. Například ty do tvaru písmene V jsou ideální pro ženy s plnějšími tvary, protože působí lichotivě, opticky zeštíhlují, a zároveň upoutají pozornost k plnému dekoltu.

Pokud máte dlouhé štíhlé nohy a vaší problematickou partií je střed těla, nebojte se nohy odhalit v kratších sukních a šatech s vyšším pasem. Ty opticky nohy ještě víc prodlouží, a zároveň poskytnou dostatečnou oporu bříšku.

4. Neupozorňujte na nedostatky

Barvy a vzory hrají v oblečení pro ženy plus-size nezastupitelnou úlohu. S jejich pomocí totiž můžete mnohé zvrátit ve svůj prospěch! Pohrát si s barevnými kontrasty, geometrickými vzory i celoplošnými potisky je účinným způsobem, jak upozadit části těla, které se vám na sobě líbí méně. Je známým faktem, že tmavé barvy, jako je černá, tmavě šedá či hnědá, odvádějí pozornost, zatímco světlé barvy mohou některé partie zdůraznit.

Světlé a tmavé odstíny přitom můžete využít i na jednom modelu! Co třeba světlejší šaty s tmavými panely barev po stranách? Vhodnou volbou jsou také svislé úzké proužky, drobná kvítka rozesetá po celém modelu nebo třeba pestré geometrické tvary, které rozptýlí pozornost od problémových míst.

vkusně oblečená plnoštíhlá žena

5. Ukažte osobitost

Přizpůsobte outfity své jedinečnosti a přidejte vždy nějaký osobitý prvek, ať už jde třeba o pár extravagantních bot, výrazné šperky nebo stylový klobouk. Takové doplňky vašemu looku dodají ten správný šmrnc a umožní vám cítit se každý den sebevědomě a tak trochu jinak, i když běžně střídáte jen pár kousků oblečení.

Ať už vybíráte přímo nadměrné velikosti, nebo se jen snažíte zamaskovat nějaké to kilo navíc, móda je vždy o sebevyjádření a měla by posilovat váš dobrý pocit. A právě výběrem vhodných střihů, barev a doplňků můžete docílit toho, že se budete cítit vždy komfortně.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial