Krása

OBLIČEJOVÁ JÓGA: FUNGUJE NEBO JE TO ZTRÁTA ČASU?

Funguje obličejová jóga? Možná jste si položila tuto otázku, když jste narazila na videa o posilování obličejových svalů. Obličejová jóga se stala virální na sociálních sítích, ale skutečně funguje proti vráskám a tukovým ložiskům?

žena dělá obličejovou jógu

Méně je někdy více, a platí to i pro obličejovou jógu

Když zhlédnete videa s obličejovou jógou, může vám to připadat komické. Máte chuť to zkusit, ale bojíte se, že ji nebudete provádět správně. Pokud teprve koketujete s obličejovou jógou, je nejlepší začít pomalu a jemně.

Co je obličejová jóga?

Obličejová jóga je cvičení zaměřené na posílení a protažení obličejových svalů a pleti. Podobně jako tradiční jóga, která je zaměřena na posílení a protažení těla, obličejová jóga se soustředí na svaly a tkáně v obličeji. Toto protažení má za cíl zlepšit celkový vzhled obličeje, zmírnit známky stárnutí a zlepšit pružnost pleti.

Obličejová jóga často obsahuje sérii specifických cvičení, jako jsou grimasy, úsměvy a další pohyby, během kterých zapojujete různé obličejové svaly. Některé techniky také zahrnují masáž obličeje pomocí prstů.

Jaké výhody má obličejová jóga pro vaši krásu?

Příznivci obličejové jógy tvrdí, že pravidelným cvičením dosáhnete následujících změn:

  • Zlepšení tonusu a pevnosti obličejových svalů.
  • Redukce jemných linek a vrásek.
  • Zlepšení pružnosti a elasticity pleti.
  • Zvýšení průtoku krve a dodání živin do pleti.
  • Odstranění napětí z obličejových svalů a uvolnění stresu.
  • Podpora lymfatického systému.

Je však důležité si uvědomit, že účinnost obličejové jógy je založena na opakování pravidelných cvičení a na vaší vytrvalosti. Výsledky mohou být u každé ženy jiné a nemusí být viditelné stejně. Pokud máte zájem vyzkoušet si obličejovou jógu, najděte si kvalifikovanou instruktorku nebo zhlédněte videa od zkušených instruktorek.

žena dělá obličejovou jógu

Funguje obličejová jóga?

Ano. I když zatím neproběhlo dostatek výzkumů, existují důkazy, že funguje. Podle studie Northwestern University vyplývá, že obličejová jóga skutečně posílí svaly obličeje a prospívá fyzickému a emocionálnímu zdraví. Když jste ve stresu, produkuje vaše tělo stresový hormon kortizol, který negativně ovlivňuje pokožku. Jemným cvičením obličejové jógy uvolníte svaly a zbavíte ji napětí. Odborníci se shodují, že skutečně zlepšuje fyzické a duševní zdraví, pomáhá udržet obličej mladistvý a svěží a časem zlepšuje svalový tonus pleti. Obličejová jóga vám také může zkvalitnit spánek a posílit sebevědomí.

Kdy uvidíte výsledky?

Je nezbytné, abyste obličejovou jógu cvičila 2x denně po dobu 15 minut nebo 1x denně po dobu 30 minut. Již po 3 až 4 týdnech můžete vidět první výsledky.

Obličejová jóga – odkazy na YouTube videa

Sdílejte článek na Facebooku a prozraďte lidem tajemství krásné a mladistvé pleti!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial