Láska a vztahy

PROČ HODNÉ ŽENY PŘITAHUJÍ ŠPATNÉ MUŽE?

Jste žena ideální na vztah. Do života. Slýcháte to od přátel, rodiny i cizích lidí. Přesto končíte v toxických vztazích s muži, s tzv. bad boys, kteří se vám nevyrovnají. Co se to děje? Proč přitahujete špatné muže? A co s tím, abyste neskončila v náruči dalšího „grázla“?

muž v džínách alias bad boy

Špatní muži alias bad boys: proč je dokola přitahujete?

Jste úspěšná ve všech ostatních oblastech života. Je ale pro vás těžké přijít na to, jak najít a získat dobrého muže, který by vás měl rád a zamiloval se do vás. Proč stále dokola přitahujete špatné muže? Možnosti jsou následující:

1. Když jste zamilovaná, nevidíte chyby

Muži se cítí ve vaší přítomnosti dobře. Poznají, když je má některá žena ráda a když ne. Vy se nejspíš necháte unášet přílivovou vlnou, která proudí vaším tělem a mozek vám vypráví příběh romantické lásky. Přátelé a rodina se vás snaží varovat, ale věříte, že ho vidí ze špatného úhlu.

2. Děláte milostná rozhodnutí, jako byste dělala pracovní rozhodnutí

V práci jste žena činu. Víte, co chcete a jdete si za tím. Stejný styl rozhodování jako v práci děláte i u mužů. Tenhle muž vás vzrušuje a ne každý to ve vás umí probudit. Ve vašich očích a nervových zakončení je to muž, kterého se chcete držet.

3. Přes svou empatii nevidíte červené vlajky

Být empatická a soucitná v práci je skvělé. Když projevujete zájem o ostatní, motivujete zaměstnance a tím  zvyšujete produktivitu práce. Když ale vidíte ve vztahu nějaké červené vlaky (tzv. red flags), popíráte je. Chcete, aby to fungovalo. Vidíte dobro v muži, do kterého jste investovala čas a emoce. Říkáte si: „Ty záblesky dobra nemohou být pouhé přeludy. Prostě nemohou.“

4. Jste příliš soutěživá

V životě ani kariéře se jen tak nevzdáváte. Nejste typ, co by se lehce vzdal! Proto udržujete vztah až do hořkého konce. A že je mnohdy skutečně hořký. Když se vztah začne bortit, protože partner není správným mužem pro vás, nerada si přiznáváte, že jste se zmýlila.

5. Snadno se začnete nudit

To, že se snadno začnete nudit, znamená, že hledáte v životě dobrodružství a výzvy. Funguje to dobře pro vaši kariéru. Ale pro osobní život ne. Většina mužů neumí upoutat a udržet vaši pozornost, proto je pro vás těžké najít muže, který vás bude bavit a vzrušovat.

A kdo vás baví víc? Obyčejný muž nebo „zlý chlapec“ se sklony k dobrodružství? Takoví muži ale mohou být sociopati, kteří si vás budou namotávat a opustí vás, až budete úplně na dně.

muž v obleku alias bad boy

Jak si vážit dobrého a hodného muže?

1. Začněte se sebeláskou

Musíte mít ráda především samu sebe a vědět, že vaše blaho je na prvním místě před blahem muže. Poté se spojte se svým tělem. Tolik žen je úspěšných v práci, ale neumí se spojit se svými pocity. Zaměřte se na své tělo několikrát denně a zjistěte, co vám říká. Je napjaté? Podrážděné? Úzkostné? Dokážete to popsat slovy? Jakmile se s těmito pocity propojíte, budete si při randění uvědomovat dobré a špatné pocity: kdy se cítíte pohodlně a kdy nepříjemně.

Když nejste v kontaktu se svými pocit, necháte se uchvátit intimitou a vzrušením, které mění vaši mysl. Začněte vidět, kdo je skutečnou osobou před vámi. Do této chvíle jste viděla jen vlastní projekci obrazu dokonalosti, po kterém toužíte. Poznejte člověka, aniž by vám chemie zamlžovala tělo a mozek.

Jak se s ním cítíte? Cítíte se v bezpečí? Spokojená? Milovaná? Uctívaná? Nebo úzkostně? Nejistě? Ostražitě? S cílem ho potěšit? Všímejte si těchto pocitů, až budete randit s někým novým.

2. Zmapujte vzorce jeho chování

Zkuste se na muže dívat nezúčastněným pohledem. Jak tento muž funguje? Je to typ, který vám nikdy nezavolá nebo vás naopak bombarduje zprávami? Každý muž má nějaké vzorce chování. Znalost jeho vzorce vám umožní najít duševní klid a zbavit se posedlosti, která vychází z toho, že nevíte, co muž udělá. Ručíme vám za to, že vám to přinese úžasný pocit osvobození.

3. Přijměte muže takového, kým je dnes

Jinými slovy, nezamilujte se do mužského potenciálu. Nežijte v představách, že ho změníte nebo že začne osobnostně růst. Je tím, kým je, a doufá, že se nikdy nezmění a že ani vy se nikdy nezměníte. A modlí se za to, abyste se ho nikdy nepokoušela změnit. Přijměte ho tak nebo ho nechte jiné. Když budete doufat ve změnu, která nepřichází, akorát se budete stresovat.

4. Sdílejte své pocity

Pozorujte, jak reaguje: svěřila jste se mu se svými pocity, ale nedočkala jste se milující reakce? Pravděpodobně nemá vysoký kvocient emoční inteligence. Není na vás, abyste ho to naučila. Pokud mu povíte, že s ním chcete sdílet své pocity, ale odpoví vám ve smyslu, že jste příliš přecitlivělá, nemá žádnou nebo jen malou empatii.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial