Cestování

PRODLOUŽENÝ VÍKEND V ŘÍMĚ: OBJEVTE KRÁSY ITALSKÉ METROPOLE

Uvažujete, že si prodloužíte dobu dovolených? Ale takřka už vám žádná dovolená nezbyla nebo si ji šetříte na Vánoce? Využijte svátků v podzimních měsících a naplánujte si prodloužený víkend v evropské metropoli. Vydejte se do Říma a navštivte místa, která ve vás zanechají nezapomenutelné vzpomínky! Máme pro vás tipy, kam zavítat, co vidět a kde relaxovat.

Fontána di Trevi v Římě

14 míst, která „musíte“ v Římě navštívit

Řím, to je italské město, kde se setkává historie s kulturou a kulinářským uměním. Ne nadarmo je to jedno z nejnavštěvovanějších míst na světě. Dobrou zprávou je, že jste tam letecky z Prahy za necelé dvě hodiny. Pokud plánujete návštěvu Říma, přečtěte si našeho průvodce, co byste měla zažít a vidět během vašeho pobytu!

1. Koloseum: dominanta Říma

Začněme rovnou tou nejslavnější památkou – Koloseem. Tento impozantní amfiteátr sloužil pro pobavení lidí: v antickém Římě se tam konaly gladiátorské zápasy a hry. Dnes je to jedna z nejvýznamnějších historických památek na světě a symbol Říma.

2. Vatikán s Bazilikou sv. Petra

Vatikán je nejmenším suverénním státem na světě, domovem papežem a centrem katolické církve. Nemusíte být věřící, abyste tam mohla vstoupit. Zavítejte do baziliky sv. Petra a na Svatopetrském náměstí, kde můžete obdivovat Michelangelovu sochu „Pieta“.

3. Forum Romanum

Forum Romanum je rozlehlé naleziště s archeologickými vykopávkami a zbytky staveb. Dříve bylo srdcem antického Říma a místem politických, náboženských a společenských událostí.

4. Pantheon

Pantheon je jedním z nejzachovalejších antických římských chrámů na světě. Kopule chrámu je označována za architektonický zázrak. Chrám je zajímavý tím, že má otevřenou střechu, která slouží jako okno s výhledem do nebe.

5. Fontána di Trevi

Fontána di Trevi je známá pro svou krásu. Stala se oblíbeným místem milenců, filmových režisérů, influencerů a lidí, kteří hází mince do fontány, aby se jim vyplnila tajná přání. Legenda říká, že když hodíte minci do fontány přes levé rameno, vrátíte se v budoucnu do Říma.

Řím

6. Španělské schody

Španělské schody jsou neustále v obložení unavených turistů. Oblíbili si je pro odpočinek a také jako stanoviště pro pozorování městského ruchu. Na jaře můžete obdivovat všudypřítomné kvetoucí azalky.

7. Galerie Borghese

Jste milovnicí umění? Pak je pro vás Galerie Borghese povinnou zastávkou. V této galerii mají svá díla slavní umělci: Bernini, Caravaggio nebo Raphael.

8. Galerie Borghese

Krásná zachovalá čtvrť Říma Trastevere je ideálním místem pro procházky úzkými uličkami. Není to jen o procházce: ochutnat tu můžete tradiční italskou kuchyni v místních restauracích a barech.

9. Piazza Navona

Na náměstí Piazza Navona stojí tři nádherné fontány a mnoho kaváren. Je to báječné místo pro relaxaci a pozorování života místních obyvatel.

Vatikán

10. Castel Sant´Angelo (Andělský hrad)

Tento impozantní hrad sloužil v minulosti jako hrobka pro císaře Hadriána. Leží u řeky Tibery, odkud se vám otevírá skvostný výhled na Řím a Vatikán.

11. Villa Borghese

Biopark, zoologické muzeum i galerie: to vše se nachází v rozlehlém parku Villa Borghese. Toto místo je skvělé na procházky, relaxaci a pikniky.

12. Nákupní třída Via Condotti

Pokud jste závislá shopaholička, nenechte si ujít nákupy v ulici Via Condotti. Tato prestižní nákupní třída je plná luxusních butiků a módních domů.

13. Ulice Via Veneto

Slavná ulice Via Veneto byla v minulosti centrem římského života a populárním místem pro setkávání hereček, herců a dalších slavných osobností. Dnes tu najdete spoustu restaurací, kaváren a butiků.

Řím koloseum

14. Večerní procházka po městě

Řím je nádherný jak ve dne, tak v noci. Večerní procházka po historickém centru je natolik magická, že na ni budete vzpomínat po zbytek života. Těšte se na osvícené památky a pravý turistický ruch v restauracích, barech a ulicích Říma.

Řím je město, které vám navždy zůstane v srdci. Rozvrhněte si procházku městem a poznávání jeho krás podle svých časových možností – a nezapomeňte hodit minci do fontány di Trevi, abyste si „předplatila“ další cestu do Říma.

Sdílejte článek na Facebooku a vydejte se s přáteli do Říma!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial