Cestování

PSYCHOGEOGRAFIE: OBJEVTE NEOBYČEJNÉ V BLÍZKOSTI DOMOVA

Zpomalte a nechte se unášet okolním prostředím. Naučte se vnímat realitu kolem sebe. Objevujte nečekané v blízkosti svého domova pomocí psychogeografie. Vítejte ve světě, kde je vše zářivější, barvitější a opravdovější. Vydejte se s námi na cestu psychogeografie!

žena na procházce podle psychogeografie

Co je to psychogeografie?

Prostředí kolem nás je odrazem našich duší a emocí. A právě psychogeografie zkoumá vztah mezi okolním prostředím a naším psychickým stavem. Pokud chcete poznat pozitivní dopady psychogeografie, zkuste si neplánovaně projít město nebo okolí a nechte se unášet známými i neznámými cestami. Sledujte přitom své myšlenky a pocity.

Cílem takovéto procházky je získat nový pohled na okolí a objevit neobvyklé aspekty, které by vám jinak zůstaly utajeny.

Podívejte se na okolí novým pohledem

Úkolem psychogeografie je rozkrýt skryté významy a vlivy okolí na lidskou psychiku. Nahlédněte pod povrch míst v blízkosti svého bydliště a pohlédněte na ně novým pohledem. Díky tomu porozumíte, jak okolní prostředí ovlivňuje kvalitu vašeho života, vaše rozhodování a vaše mezilidské vztahy. Může vás to inspirovat k tomu, abyste se snažila budovat prostředí, které je přátelské k lidem a jejich potřebám.

Věděla jste, že existují psychogeografické mapy? Najdete na nich tipy na místa, kde se lidé cítí šťastní, smutní, vzrušení nebo klidní.

Ne nadarmo ovlivňuje okolí kolem vás vaše myšlenky, emoce a jednání. Dává vám to nahlédnout do nevědomých vztahů, které máte s daným místem. Staňte se aktivními pozorovateli a tvůrci okolního prostředí.

žena na procházce podle psychogeografie

Jak začít s psychogeografií?

Vezměte si topografickou mapu místa, kde žijete. Vyznačte si na ní kružnicí místa, která jsou vzdálena 10 km od vašeho domova. Nezáleží na tom, jestli žijete v malém městečku nebo na vesnici. Nenechte se odradit myšlenkou, že na venkově neobjevíte nic jiného než pár domů a stromů.

Pro inspiraci, kam vyrazit a co poznávat, se zeptejte místních starousedlíků, kteří vám o regionu poví mnoho zajímavostí a doporučí vám místa k objevování. Okruh 10 km vám pomůže přiblížit se lidem a místům a vnímat to, co jste dosud nevnímala.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial