Ze života

ŠIKANOVANÁ ŽENA „BEZ ÚSMĚVU“: SEBEVĚDOMÍ MÁM AŽ DÍKY MODELINGU

24letá Tayla Clement z Nového Zélandu je bojovnicí a inspirací pro další ženy. Narodila se s moebiovým syndromem, který způsobuje paralýzu obličeje. Po letech šikany podepsala smlouvu s modelingovou agenturou a přestala přemýšlet nad další sebevraždou. Přečtěte si fascinující životní příběh ženy bez úsměvu!

žena v plavkách s moebiovým syndromem

Těžký život s moebiovým syndromem: Tayla nemůže vyjádřit mimikou emoce

Tayla Clement se narodila s moebiovým syndromem, který způsobuje paralýzu obličeje v důsledku nedostatečného rozvoje nervů. Mladá žena nemůže pozvednout koutky úst, pohnout očima ze strany na stranu ani pozvednout obočí.

Kvůli svému handicapu se stala terčem šikany. Nemohla ovládat mimiku obličeje a její výraz odrážel to, co se dělo v její duši: tížily ji deprese, smutek a beznaděj. V 11 letech podstoupila neúspěšnou operaci, která jí měla obnovit nervová spojení ve tváři. Žena prozradila, že ji spolužáci po operaci šikanovali ještě víc než před zákrokem.

žena s moebiovým syndromem

6 pokusů o sebevraždu jako volání o pomoc

Tayla se pokusila šestkrát o sebevraždu, ale nyní našla nový smysl života: založila si účet na Instagramu, kde má v současné době kolem 30 tisíc sledujících. Podepsala smlouvu s mezinárodní modelingovou agenturou Zebedee a začala nový život.

„Opravdu mám pocit, jako bych započala novou kapitolu života, na které už nějakou dobu pracuji. Jsem nadšená, když vidím, čeho všeho mohu dosáhnout!“

Tayla chce být příkladem svému mladšímu já a dalším lidem. Ukazuje, že lidi s handicapem nejsou vnitru jiní než zdraví lidé.

Na nepovedenou operaci se snaží zapomenout. Po operaci vypadala natolik hrozivě, že jí sestry a rodiče týden a půl nedovolili, aby se podívala do zrcadla. Trvalo rok, než se zotavila z operace a vrátila do školy. Děti jí však dávaly přes hlavu igelitové sáčky a fyzicky jí ubližovaly. Tayla vzpomíná na to, jak nechtěla chodit do školy, protože se cítila sama.

žena s moebiovým syndromem v garáži

Tayla překonala těžké deprese a stala se inspirací pro další ženy

Tayla měla natolik těžké deprese, že lékaři přirovnali její duševní zdraví k posttraumatické stresové poruše, kterou trpí váleční veteráni. Několik let hledala svou individualitu, a podařilo se jí to. Převzala kontrolu nad svou situací tím, že si založila instagramový účet „The Girl Who Can’t Smile“, kde sdílí fotky ze svého každodenního života a informuje o své nemoci.

Svěřila se, že když vyrůstala, neviděla v médiích lidi, kteří by vypadali jako ona. Cítila se kvůli tomu osaměle. Po podepsání modelingové smlouvy Tayla uvedla: „Myslím, že by na mě byla malá Tayla pyšná.“

Na své cestě životem se naučila, že se umí usmívat, ale není to stejný úsměv jako u ostatních lidí. I když ji mimika neposlouchá, neznamená to, že se neusmívá.

Zdroj fotografií: https://www.instagram.com/taylaclement/

Sdílejte článek na Facebooku a ukažte přátelům, co ženy dokážou překonat!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial