Osobní rozvoj

SUPERMOTIVACE: 3 JEDNODUCHÉ TRIKY, JAK DOSÁHNOUT CÍLŮ ZA JEDEN ROK

Zoufáte si, že nic nestíháte? Potřebovala byste dvakrát tak delší den? Trápí vás, že stojíte na místě a nemůžete dosáhnout svých cílů? Prozradíme vám jednoduché triky, jak dosáhnout cílů za jeden rok. Jdete s námi do toho?

žena nevěsta dosáhla svých cílů za jeden rok

Zjistěte, proč nedosahujete vytyčených cílů

Spousta žen tráví čas přemýšlením, čeho by chtěly dosáhnout, ale málokdy se pustí do realizace svých snů a plánů.

Představte si následující situaci: Hledáte nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak něčeho dosáhnout, ale přitom neuděláte potřebné kroky. Nemůžete tyto kroky přeskočit. Nemůžete postavit první patro domu, když jste ještě nepostavila přízemí.

A i když první patro s veškerým úsilím postavíte, vaše snaha přijde nazmar, protože jste nepoložila potřebné základy.

Jaké z toho plyne ponaučení?

Abyste dosáhla svých cílů, musíte být důsledná. Ať už chcete dosáhnout jakéhokoliv cíle, slibte si, že budete v plnění cílů opravdu DŮSLEDNÁ. Neznamená to, že budete pracovat od rána do večera.

Ve skutečnosti je tajemství úspěchu v tom, že každý den uděláte malý krůček ke splnění cílů a vyhradíte si na to KAŽDÝ DEN ČAS. Ne celý den. Jen pár hodin denně, a klidně i o víkendech.

Pokud zůstanete důsledná po celý rok, dostanete se mnohem dál než ostatní lidé. Jak je to možné? Zatímco ostatní lidé byli důslední jen pár měsíců, vy jste dokázala být důsledná po dobu jednoho roku. A to je sakra těžké, ovšem účinné pro dosažení cílů.

žena pracuje na plnění svých cílů

Jak na plnění cílů? Buďte důsledná

Pokud se budete věnovat práci například dvě hodiny denně, použijte na to časovač, aby nepřišla ani jedna minuta nazmar. Zkuste si najít aplikaci, do které můžete každý den zadat odpracovaný čas. Bude vás to motivovat a pomůže vám to udržet výkonnost a důslednost.

Modelový příklad: Držela jste se svých plánů a pracovala jste po dobu 180 dní 4 hodiny denně, a to včetně víkendů. „Obětovala“ jste 720 hodin, abyste dosáhla svých cílů. Neuvěřitelné, nemyslíte? To vám dodá motivaci pokračovat a věřit, že budete úspěšná. ÚSPĚCH JE U DŮSLEDNÝCH LIDÍ OTÁZKOU ČASU.

žena si zapisuje jak dosáhnout cílů za jeden rok

Odhalujeme 3 jednoduché triky, jak dosáhnout cílů za jeden rok

1. Zvolte si, jakým způsobem dosáhnete cílů

Chcete-li dosáhnout nějakého cíle, existuje nespočet způsobů, jak toho dosáhnout. A to je problém ctižádostivých lidí. Jakým způsobem dosáhnout cílů, abyste jen nepohnula vzduchem, ale rozpoutala uragán?

MODELOVÝ PŘÍKLAD: Chcete-li být spisovatelkou, copywriterkou nebo freelancerkou, můžete se zdokonalovat ve více směrech: rozšířit si slovní zásobu, pročítat práci úspěšných lidí, přemýšlet, jak zaujmout čtenáře…

CO Z TOHO PLYNE? Teoreticky všechny činnosti pohnou vzduchem a pomohou vám stát se lepší spisovatelkou. Ale jen jedna činnost rozpoutá pomyslný uragán. Cítíte, že vás ta jedna jediná činnost někam výrazně posouvá. Postupně se začněte soustředit na činnosti, kterými rozpoutáte uragán. Místo, abyste si rozšiřovala slovní zásobu, uvažujte, co lidi zajímá. Co chtějí číst. Co je trápí.

PAMATUJTE: Ten, kdo chce znát všechno, nakonec nezná nic.

SEČTENO A PODTRŽENO:

I když existuje mnoho způsobů, jak dosáhnout cílů, neměla byste marnit čas. Zaměřte na co nejmenší počet činností, které vás někam posunou. A bude vám k tomu stačit relativně malé úsilí. Tomu se říká akce s vysokou návratností investic. Jak na to?

  • 1. krok: Přemýšlejte, jakými činnostmi urychlíte dosažení cíle. Poznamenejte si je na papír.
  • 2. krok: Seřaďte činnosti podle návratnosti investic. Přečtěte si na internetu rady odborníků ve svém oboru.
  • 3. krok: Vynaložte většinu své energie a času na první položky v seznamu.

Mějte na paměti, že tento seznam je dynamický, nikoli statický. To, v čem spatřujete dnes vysokou návratnost investic (času, peněz…), to nemusí platit zítra.

žena přemýšlí jak dosáhnout svých cílů za jeden rok

2. Využijte slabiny konkurentů, abyste dosáhla cílů

„Každý řetěz je silný jen tak, jak silný je jeho nejslabší článek.“ Arthur Conan Doyle.

Abyste se dostala před konkurenci, využijte slabin svých konkurentů. Nezvládají marketing? Udělejte z toho svou přednost. Neumí komunikovat se zákazníky? Udělejte z toho svou přednost. Ať už se bude jednat o cokoliv, postupem času získáte náskok před konkurencí. Je to natolik velká výhoda, že vás ostatní jen tak nedoženou.

MODELOVÝ PŘÍKLAD: Dala jste si za cíl, že za rok zhubnete 20 kilo. Jakou můžete mít výhodu oproti ostatním? Většina lidí, kteří chtějí zhubnout, cvičí, ale neumí se zdravě stravovat. Jak udělat z této slabiny svou silnou stránku?

  • Nikdy nejíte nic ve chvíli, kdy na to máte chuť. Počkáte pár minut, až budete mít nad sebou lepší sebekontrolu.
  • Nikdy nemáte doma nezdravá jídla. Koneckonců to všichni známe – je těžké odolat čokoládě nebo chipsům, když je máte při ruce.
  • Vymažete z telefonu všechny aplikace na rozvoz jídla a fast foodů se slevovými kupóny.

CO Z TOHO PLYNE? Ať už chcete dosáhnout jakéhokoliv cíle, proměňte slabiny jiných ve svou silnou stránku. Budete mít rychlejší výsledky než jiní lidé.

žena přemýšlí jak dosáhnout svých cílů za jeden rok

3. Sledujte a poslouchejte lidi, kteří něco dokázali

Nezáleží na tom, čeho chcete dosáhnout. Kupte si online kurz nebo e-knihu, která vás naučí, jak toho dosáhnout. Nepřemýšlejte nad tím, jestli rady fungují nebo ne. Jednoduše následujte rady ostatních lidí a vyzkoušejte po dobu několika týdnů či měsíců jejich metody.

Pokud zjistíte, že jejich rady fungují, snažte se pochopit základní principy jejich rad. Jakmile pochopíte principy, rozklíčujte další akce založené na stejných principech. Připadá vám to těžko srozumitelné? Uveďme si to na příkladu:

MODELOVÝ PŘÍKLAD: Rozhodla jste se, že zhubnete a zrychlíte svůj metabolismus. Nespoléháte se jen na videa z YouTube a koupila jste si kurz za tisíc korun. Placené kurzy mají tu výhodu, že vám ukazují krok za krokem, jak na to, a vysvětlují nejčastější mýty. Je možné, že vám rady v kurzu nebudou dávat smysl. Najednou ale zjišťujete, že stačí cvičit kratší dobu a zařadit jiné cviky, abyste dosáhla lepších výsledků. A díky tomu opravdu dosáhnete lepších výsledků.

CO Z TOHO PLYNE? Zjistíte, že jste dříve dělala několik zásadních chyb a přetěžovala se, cvičila moc intenzivně nebo měla při cvičení rychlou tepovou frekvenci. Poté, co přijdete na principy tajemství úspěchu, můžete je aplikovat na další tréninky. Díky kurzu jste dosáhla lepších výsledků za relativně krátkou dobu. A předešla jste chybám, kterých se dopouští ostatní.

Sdílejte článek na Facebooku a motivujte přátele k osobnímu růstu a dosažení cílů!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial