Otestovali jsme

TEST PROBIOTICKÉHO JOGURTOVÉHO NÁPOJE ACTIVIA BEZ CUKRU S BIFIDUS ACTIREGULARIS

Také milujete zakysané mléčné výrobky? Ujíždíte doslova na jogurtech, kefírech a jogurtových nápojích? Máme pro vás žhavý tip na nový probiotický jogurtový nápoj Activia bez cukru. Nejedná se o žádnou reklamu, ale o osobní zkušenost naší redaktorky Anny. Jaké poznatky má k jogurtovému nápoji Activia a koupila by si ho i příště?

žena s harmonickým trávením díky Activia bez cukru

Je probiotický jogurtový nápoj Activia skutečně bez cukru?

Dlouho jsem hledala ovocný probiotický nápoj (chcete-li kefír), který by neobsahoval bílý cukr ani umělá sladidla. A pak se to stalo: zahlédla jsem v regálu zakysaný nápoj Activia s bifidokulturou, na kterém mě zaujalo „bez přidaného cukru“. Říkala jsem si, v čem je háček, jaká umělá sladidla obsahuje. Ve složení jsem ale nenašla žádnou náhražku za cukr. „Jdu do toho,“ řekla jsem si a nenechala se odradit cenou přes 30 korun.

Co se dozvíte z balení jogurtového nápoje Activia?

Vybrala jsem si příchuť broskev, ananas a banán, moje oblíbené příchutě v jogurtech a zakysaných nápojích.

Na obalu nápoje Activia jsem se dočetla, že obsahuje 4 miliardy probiotik na 100 gramů. Zajásala jsem, že to bude pořádná nálož probiotik pro moje zažívání a nebudu ten den nadmutá, jak bývá zvykem.

Dočetla jsem se, že unikátní živá kultura Bifidus ActiRegularis® podporuje zažívání a že se tato unikátní živá kultura vyskytuje pouze v nápojích Activia. Podle mého názoru jsou jakékoliv probiotické bakterie tělu k užitku a vyskytují se ve všech zakysaných produktech.

Než jsem jogurtový nápoj ochutnala, přečetla jsem si složení. Co Activia bez cukru obsahuje?

  • odstředěné mléko
  • banánové pyré 6 %
  • sušený syrovátkový permeát
  • koncentrát broskvové šťávy 1,5 %
  • smetanu
  • koncentrát ananasové šťávy 0,7 %
  • citrusovou vlákninu
  • přírodní aromata
  • jogurtové kultury a Bifidus ActiRegularis® v počtu min. 4×10^9/100 g
  • koncentrát citronové šťávy

Jako další mě zajímaly výživové údaje. Zjistila jsem, že jedno 270g balení obsahuje 482 kJ / 114 kcal. Nový nápoj Activia mi zatím připadal úžasný. Zbývalo ho ochutnat.

ananas a banán v Activia nápoji bez cukru

Jak mi chutnal jogurtový nápoj Activia bez cukru?

Jogurtový nápoj Activia se vzhledem neliší od ostatních Activia nápojů. Pod žlutým šroubovacím víčkem najdete ochranný kryt, což se mi na nápojích Activia líbí. Mám tak jistotu, že nápoj přede mnou nikdo neotevřel a nenapil se z něho.

Nápoj Activia jsem nejprve protřepala a teprve poté odstranila víčko a ochranný uzávěr. Oproti kefírům mi Activia s broskví, ananasem a banánem přijde řidší, ale pak jsem si uvědomila, že je to jogurtový nápoj, který nebývá tolik hustý.

Napila jsem se a na jazyku se mi rozlinula hlavně chuť ananasu a v pozadí chuť banánu a broskve. Activia nápoj splnil mé očekávání: chuťově vyvážený, příjemně sladký a velikostí akorát na dopolední svačinu. Měla jsem dobrý pocit, že jsem vypila zakysaný nápoj bez zbytečných cukrů a obohacený o pořádnou dávku probiotik.

broskve v Activia nápoji bez cukru

Obsah a cena jako jediné mínus jogurtového nápoje Activia

Jsem toho názoru, že je nový nápoj Activia kompromisem mezi sladkými jogurtovými nápoji a bílými kefíry. Vychutnala jsem si každý doušek a nápoj mě příjemně zasytil. Jogurtový nápoj mi udělal dobře na citlivé zažívání a při další návštěvě supermarketu si ho zase koupím. Jediné, co bych produktu vytkla, je jeho menší obsah a vyšší cena. I tak vám Activii bez cukru doporučuji.

Obsah balení: 270 gramů

Cena 03/23: 33,90 Kč, ve slevě 24,90 Kč

Hodnocení redaktorky: 9 z 10 bodů

Sdílejte test jogurtového nápoje Activia se svými přáteli a inspirujte je k zdravému životnímu stylu!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial