Moje tabu

TVRDÁ REALITA: JSEM TOXICKÝ ČLOVĚK, KTERÉMU SE KAŽDÝ VYHÝBÁ

Všude se dočtete, jak byste se měla vyhýbat toxickým lidem, kteří na vás přenášejí negativní energii, nepřejí vám úspěch a kazí vám plány. Jenže co když jste tím toxickým člověkem vy? Zamyslete se, jak na vás lidé reagují. Vyhýbají se vám? Nezvedají telefon? Neodpovídají na zprávy? Zastavte toxicitu a změňte se v pohodovou ženu. Jak na to?

žena ve vodě jako toxická osoba

Kdo je toxický člověk? Osoba s malým sebevědomím

Je skvělé, když přemýšlíme nad tím, jak svým jednáním ovlivňujeme další lidi. Kde se ale bere v lidech toxicita? Zdaleka nejtoxičtější jsou lidé, kteří mají nízké sebevědomí a neumí si přiznat, že je problém v nich. To ale není váš případ. Vnímáte, že lidé na vás nereagují tak, jak chcete. Přemítáte, kde děláte chybu. Jestli je to vaše vina.

žena jako toxická osoba

Otestujte se, jestli jste toxický člověk

Pokud samu sebe vnímáte jako toxickou osobu, je to pro vás dobrý začátek, jak zapracovat na vztazích s ostatními lidmi. Otestujte se a zjistěte, jestli jste skutečně toxický člověk, kterému se lidé vyhýbají:

1. Trpíte sociální úzkostí a máte strach z veřejného zesměšnění a ponížení.

2. Vyhýbáte se lidem a kritizujete je.

3. Když s vámi přátelé mluví o svém životě, zaměřujete se na to, co je v jejich životě špatně.

4. Neustále napomínáte partnera nebo lidi, se kterými máte špatný vztah. Říkáte jim, jak hloupě se chovají, ale zároveň s nimi zůstáváte v blízkém kontaktu.

5. Máte málo přátel a jste emočně připoutaná ke stávajícím přátelům.

6. Lásku a obdiv vyjadřujete pouze tehdy, když něco potřebujete.

7. V uplynulém roce jste ani jednou nikomu nepřiznala: „Mýlila jsem se.“

8. Zmítáte se mezi pocitem, že máte na světě nějakou důležitou úlohu, a mezi pocitem, že jste ten nejhorší člověk, jaký kdy existoval.

9. S mnoha lidmi nevycházíte, ale víte, že je dokážete přimět, aby vás měli rádi.

10. Lidé mají tendenci vás opomíjet a vyhýbají se vám.

11. Lidé o vás říká negativní věci.

12. Vytváříte si nepřátele prakticky všude, kde se objevíte.

13. Pronásleduje vás trauma z minulosti, kvůli kterému se cítíte zranitelná a vyčerpaná.

Ať už se poznáváte v jakémkoliv bodě, je důležité, že si umíte přiznat: „Působím na lidi negativně a jsem si vědoma toho, že někomu ubližuju. Nedokážu s tím ale přestat a omluvit se.“

žena jako toxická osoba

Jak nebýt toxický člověk? 5 kroků k vnitřnímu uzdravení

První věc, kterou musíte vědět, že v tom nejste sama. Ale máte před sebou dlouhou cestu k uzdravení. Toxicita, kterou vyzařujete, je důsledkem nedostatku respektu k sobě samé. Ve skutečnosti nemáte problém s ostatními lidmi. Nesete si do života traumata, která vám brání být šťastná a v pohodě. To je to, co musíte vyřešit. Můžete požádat o pomoc psychoterapeuta, který vám pomůže pochopit vaše chování a pocity.

Druhou věc, kterou musíte udělat, je naslouchat druhým. Pokud vám někdo říká, že mu ubližujete, nehledejte argumenty, že tomu tak není.

Třetí věc, kterou si musíte přiznat, že negativně ovlivňujete cizí životy. Zvlášť pokud vám to lidé naznačují. Lidé takové věci nenaznačují bezdůvodně.

Čtvrtou věc, kterou musíte udělat je, že budete mít soucit sama se sebou. Odpoutejte se od lidí, kterým ubližujete svým chováním. Následující týdny a měsíce si musíte utřídit myšlenky a vyřešit svoje traumata. Ubližování druhým je váš obranný mechanismus a dává vám to vysvětlení, co se s vámi děje.

Pátou věc, kterou si musíte připustit, že se musíte vyléčit. Když ne kvůli sobě, tak kvůli ostatním. Nedovolte, aby na vás lidé vzpomínali ve zlém a aby byl váš život plný negativních emocí.

Ano, můžete se lidem za své chování omluvit, ale problém to neřeší. Vaším úkolem je změnit pohled na to, kdo jste. Přestaňte se starat o jiné lidi. Začněte se soustředit sama na sebe a na to, co musíte změnit. Vyhledejte odbornou pomoc a těšte se, že brzy uvidíte první výsledky. Lidé kolem vás ocení vaši snahu a začnou vás mít rádi.

žena jako toxická osoba

Myšlenka na závěr

Čím budete šťastnější, tím budete k druhým laskavější. Nejste zlá a špatná, jste jen zraněná. Ale díky tomuto článku víte, že je na konci tunelu světlo. A vy už ho konečně vidíte.

Sdílejte článek na Facebooku a inspirujte přátele k řešení traumat a negativních emocí.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial