Láska a vztahy

VZTAH BEZ SEXU ČI NEDOSTATEK SEXU VE VZTAHU: JE TO ZAČÁTEK KONCE?

Uplynul týden, druhý týden, třetí týden… a vám se začínají kroutit palce u nohou, protože jste s partnerem dlouho neměli sex. Začínáte být nervózní a hledáte důvod, proč sex nemáte. Jednou není vhodná příležitost, jindy jste tak unavení, že sex odsouváte na další den. A na další. A zase na další… Jak dlouho může vztah bez sexu vydržet?

žena je naštvaná na muže že mají vztah bez sexu

„Partner se mnou nespí. Jsem divná?“

Váš partner se raději dívá na pornografii a masturbuje v tajnosti, než aby po vás lačně skočil. Cítíte se nejistá. Neatraktivní. Bojíte se, že je za tím mnohem větší problém, například nevěra. Přece to takhle nepoběží dál?

POZOR: Je důležité mít na paměti, že každý pár má jinou frekvenci sexu. Zatímco vám sex jednou týdně nestačí, jinému páru stačí sex jednou za měsíc. Pokud ale chcete vědět, jak to mají jiné páry, pak průzkumy odhalily, že lidé mají sex v průměru jednou týdně.

Nesrovnávejte se s ostatními, ale vycházejte ze svých potřeb

Nikdy byste neměla porovnávat svůj sexuální život s ostatními páry. Zaměřte se na to, jestli náhodou nemáte s partnerem méně sexu než v minulosti. Ani to ale nemusí znamenat, že je ve vztahu něco špatně. Nejlepší je promluvit si s partnerem a svěřit se mu, že se cítíte nejistá.

 • Věděla jste, že některé páry nemají sex vůbec, a přesto jsou spokojené? Pokud to oběma vyhovuje, mluvíme o šťastném partnerství.

Pokud vám ale vadí, že máte nedostatek sexu, budete chtít tento problém dříve či později vyřešit. Je těžké o tom mluvit, když mezi vámi vázne komunikace. Může to být pro vás nepříjemné až trapné a budete se takovému rozhovoru vyhýbat. Jenže to vaši nespokojenost akorát prohloubí.

žena přemýšlí jak mluvit s partnerem o sexu

Jak mluvit s partnerem o společném sexuálním životě?

Jako první přestaňte předstírat, že problém neexistuje. Třeba chce i partner více sexu, ale stydí se o tom mluvit. Seberte odvahu a nahoďte téma sexu, třeba u lahve vína. Začněte tím, že cítíte, že se to mezi vámi změnilo. Řekněte mu, že vás trápí, že máte méně sexu nebo spolu nespíte vůbec. Zeptejte se partnera, jak to cítí on.

 • Pokud nedokážete s partnerem mluvit o společném sexuálním životě, obraťte se na párového terapeuta.

7 důvodů, proč máte s partnerem méně sexu či vztah bez sexu

 • Nepřitahujete se.
 • Nemáte nikdy náladu na sex.
 • Poklesla vám sexuální touha.
 • Máte hodně práce a starosti o rodinu.
 • Procházíte hormonální bouří.
 • Nejste na tom psychicky dobře.
 • Jste naštvaná, že vám partner s ničím nepomáhá.

Všimla jste si změn ve vašem sexuálním životě? Přemýšlejte, co za tím vězí. Odehrálo se něco, co mohlo ovlivnit vaši touhu nebo partnerovo libido?

Jak vrátit do ve vztahu více sexu?

Dejme tomu, že jste přišla na to, proč už spolu nespíte. Promluvila jste si o tom s partnerem a přemýšlíte, jak oživit společný sexuální život:

 • Jako první se zbavte myšlenky, že sex musí být spontánní a vášnivý. Nemusí. Dohodněte se s partnerem na dni v týdnu, kdy si uděláte čas na sex. Až nastane den D, těšte se na sex už od rána a nalaďte se na večerní erotiku.
 • Pokud nemáte sex kvůli problémům s erekcí, vaginálním bolestem nebo psychickému bloku, promluvte si s partnerem, co vše pro vás sex znamená: předehra, orální sex, vášnivé líbání, dráždění erotickými pomůckami… Nepřemýšlejte o sexu jen jako o „pronikání“.
žena v posteli přemýšlí o vztahu bez sexu

Když žijete ve vztahu bez sexu, je lepší se rozejít nebo zůstat?

Jste sexuálně nekompatibilní? Máte každý jinou představu o frekvenci sexu nebo zkrátka mezi vámi vyprchala přitažlivost? Cítíte, že už s partnerem nebudete mít nikdy sex? Nejspíš si položíte otázku, jestli nebude lepší se rozejít. Není na to snadná odpověď. Neexistujte žádné pravidlo, že se partneři musí v takové fázi rozejít. Záleží na tom, jaké máte potřeby a přání – a na tom, jestli partner s vámi komunikuje, jestli společně hledáte nějaké kompromisy a jestli je vyšší frekvence sexu pro vás klíčová.

 • Pamatujte, že rozhodnutí je jen na vás – a na nikom jiném.

Sdílejte článek na Facebooku a napište do komentářů, co si o vztahu bez sexu myslíte!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial