Láska a vztahy

VZTAHOVÉ RADY PRO INTROVERTY: JAK BUDOVAT A UPEVNIT VZTAH?

Vztahy jsou důležitou součástí našich životů a pro mnoho z nás jsou klíčem ke štěstí a spokojenosti. Nicméně pro ženy introvertky mohou být vztahy náročnou výzvou. Koneckonců jako introvert potřebujete více osobního prostoru a času, abyste partnerovi otevřela svou duši. Posvítili jsme si na to, jak jako introvertka budovat vztah a nedělat ze sebe někoho, kým nejste.

žena introvertka zkouší vztahové rady pro introverty

1. Buďte upřímná a otevřená

Komunikace je jakýmsi synonymem pro zdravé vztahy. Platí to pro extroverty a platí to i pro introverty. Je důležité, abyste našla způsob, jak s partnerem sdílet své pocity a potřeby. Pokud potřebujete být více času o samotě, povězte to partnerovi. Pokud se cítíte unavená a přesycená vnějšími podněty, požádejte partnera, aby vám dal čas se vzpamatovat.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT: Podstatné je, abyste měli vztah založený na upřímnosti, porozumění a respektu. Řekněte si s partnerem, jaké máte každý individuální potřeby.

2. Vymezte si prostor a vyhraďte si čas sama na sebe

Co si budeme říkat: pro introverty je obecně důležité, aby měli dostatek času a prostoru pro klid, rozjímání a dobití baterek. Vyhraďte si čas sama pro sebe – a nezáleží na tom, jestli si budete číst, malovat nebo cvičit. Najděte si ke svým aktivitám místo, kde se budete cítit v klidu a uvolněně a kde načerpáte novou energii. Je to oblíbený koutek v bytě? Nějaké místo v přírodě? Naučte se respektovat své individuální potřeby a naslouchejte svým pocitům.

3. Najděte si společné zájmy a aktivity

I když jako introvertka máte ráda samotu, najděte si s partnerem společné zájmy a vymyslete společné aktivity. Ano – může to být náročné, ale vytvoří to mezi vámi hlubší spojení a posílí to vztah. Zkuste se zamyslet nad společnými koníčky a pusťte se spolu do vaření, cestování nebo sportovních aktivit, které vás oba baví. Určitě přijdete i na aktivity, u kterých nemusíte příliš mluvit: sledování filmu, hraní deskových her nebo procházky přírodou.

žena introvertka zkouší vztahové rady pro introverty

4. Naučte se říkat „NE“

Vymezte si hranice, které partner nesmí překročit. Nebojte se říkat „ne“. Pokud cítíte, že nejste na něco připravená nebo nechcete něco udělat či se něčeho zúčastnit, sdělte to svému partnerovi. Ve zdravém vztahu bude partner respektovat vaše rozhodnutí a nebude vás do ničeho tlačit.

5. Požádejte o trpělivost

Ne každý rozumí introvertům. Je to i případ vašeho partnera? Požádejte ho trpělivost a čas na budování vztahu. Svěřte se partnerovi s tím, že nejste příliš společenská nebo že potřebujete více času, abyste se seznámila s jeho přáteli. Pochopení je základem k tomu, aby se váš vztah rozvíjel tempem, který vám jako introvertovi vyhovuje.

6. Využijte silných zbraní introvertů

Připadáte si kvůli své introvertní povaze odloučená od lidí? A věděla jste, že jako introvertka máte oproti extrovertům spoustu předností? Využijte je k upevnění vztahu!

FAKTA: Introverti jsou skvělými posluchači a mají vrozenou empatii. Díky těmto vlastnostem poskytnete partnerovi potřebnou oporu.

oko ženy introvertky

7. Nevyhýbejte se hádkám

Cítíte, že se ve vztahu něco změnilo, něco se vám nelíbí nebo jste s něčím nespokojená? A stále to dusíte v sobě, protože se bojíte hádek a toho, jak partner zareaguje? Vylezte ze své ulity, protože promlčené problémy mohou bobtnat a narušit vztah. Přestaňte se vyhýbat konfliktům a naučte se obhájit své názory. Najděte ve vztahu rovnováhu mezi respektováním potřeb partnera a vašimi vlastními potřebami a pocity.

Vztahy mohou být pro ženy introvertky náročné. Dopřejte si dostatek času na regeneraci a načerpání energie. Předejdete tím únavě, podrážděnosti a hádkám. Komunikujte s partnerem a nezapomeňte na to, že si zasloužíte muže, který vás bude respektovat a podporovat.

Sdílejte článek na Facebooku a pomozte kamarádkám introvertkám se vztahy!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial