Zdraví

ŽENSKÁ MASTURBACE: POZITIVNÍ VLIV SÓLO SEXU NA VAŠE ZDRAVÍ

Ženská masturbace je stále tabu téma, a přitom má pozitivní vliv na naši celkovou pohodu. Co pověděla certifikovaná klinická sexuoložka Megwyn White o výhodách masturbace? Jakým způsobem ovlivňuje naše zdraví? Nahlédněme pod pokličku sólo sexu.

ženské tělo

Orgasmem k celkové pohodě

Sexuální zdraví ženy přispívá ke spokojenému životu. Ukazuje na to, jak jsme schopny napojit se na svou smyslnost a vybudovat si sexuální vztahy s muži. Sexuální zdraví je ale mnohem komplexnější, protože ovlivňuje vaši fyzickou, duševní a sociální pohodu a má vliv na kvalitu vašeho života.

Jak pokročil pohled žen na masturbaci?

Masturbace je tu s námi od počátku věků. První vibrátor však byl uveden na trh až v roce 1883. Vytvořil ho anglický lékař Joseph Mortimer Granvill pro muže k léčbě bolesti hlavy a zácpy.

Postupně si ho přivlastnily ženy a začaly ho používat pro vlastní potěšení. I když byla masturbace považována za ostudnou a odsouzeníhodnou, nelze popřít, že má pozitivní účinky pro ženské zdraví.

Od té doby jsme pokročili a na masturbaci hledíme s respektem, který si zaslouží. Současná věda nám pomohla porozumět pozitivním dopadům orgasmu na naše tělo a tomu, jak erotická energie přirozeně ozdravuje tělo a mysl.

Vstupujeme do nové éry sexuální revoluce, která odemyká téma sólo sexu a zároveň osvobozuje ženy, aby přijaly plnou dimenzi rozkoše a sexuality.

žena v přírodě

Masturbace má mentální výhody

Ženská masturbace prohlubuje spojení mysli a těla. Když se zaměříme na klitoris, jedná se o jediný orgán v těle, který je určen čistě pro vaše potěšení. Mnoho z nás ale neví, že tento mocný orgán není jen kouzelným „tlačítkem lásky“, ale zasahuje hlouběji do těla a při správné stimulaci nabízí dvojitou rozkoš.

Masturbace uvolňuje do těla „hodné“ chemické látky

Když prožijete orgasmus, do těla se vám uvolní chemický koktejl včetně dopaminu, oxytocinu, serotoninu a endorfinů. Proto se po orgasmu cítíte skvěle a máte dobrou náladu.

Masturbace pomáhá s relaxací a spánkem

Orgasmus také uvolňuje hormon zvaný prolaktin. Díky tomuto hormonu se cítíte uvolněná a příjemně unavená. Vyzkoušejte masturbaci, když nemůžete usnout nebo jste ve stresu.

Masturbace stimuluje mozek

Sólo sex vám rovněž posílí tělo. Když prožijete orgasmus, stimuluje se až 80 oblastí mozku. To má za důsledek, ze lépe plánujete a rychleji myslíte.

Masturbace pro zdravé srdce

Americký doktor Dr. Gersh zkoumal, jaký vliv má orgasmus na naše srdce. Zjistil, že pomáhá při prevenci srdečních chorob a podporuje vrozené rytmy srdce.

Masturbace reguluje menstruační cyklus

Ukázalo se, že pravidelné orgasmy mohou regulovat menstruační cyklus a ulevují od menstruačních křečí.

Masturbace posiluje imunitní systém

Studie z Indiana University z roku 2015 odhalila, že sexuálně aktivní ženy mají lepší imunitní systém a jejich těla lépe bojují proti cizím vetřelcům.

Nebojte se zkoumat své tělo

Vezměte do svých rukou svou sexualitu a nebojte se zkoumat své tělo. Díky masturbaci se lépe vypořádáte se stresory, zjistíte, co vás vzrušuje a propojíte se se svou sexualitou. Pravidelnou masturbací dosáhnete snáze orgasmu s partnerem, a to bude mít pozitivní dopad na váš partnerský život.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial