Krása

TIPY, JAK PEČOVAT O VLASY V ZIMĚ

Chladné měsíce jsou pro vaše vlasy výzvou. Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou udržet vlasy ve skvělé kondici. Dopřejte svým vlasům vhodnou péči, aby zůstaly hydratované, lesklé a vyživené. Máme pro vás tipy, jak pečovat o vlasy v zimě nejen kosmetickými produkty.

žena v zimě

Jak na neposedné elektrizující vlasy?

Jen co se oblečete, vlasy vám poletují všude kolem hlavy. Vyvarujte se statické elektřiny ve vlasech a noste oblečení z přírodních materiálů. Právě syntetické materiály mohou za elektrizující vlasy. Přinášíme vám několik dalších rad, jak na rozevláté vlasy:

  • Používejte dřevěné kartáče s přírodním vlasem.
  • Vysušte vlasy iontovým fénem, který vytváří záporně nabité ionty a pomáhá eliminovat statickou elektřinu.
  • Aplikujte na konečky vlasů hydratační krém nebo sérum.

TIP: Bambusový kartáč na vlasy s přírodními štětinami

Zimní sérum na vlasy

Zima může vlasy poškodit stejně jako teplo a UV záření, zvlášť pokud je máte barvené nebo chemicky ošetřené. Pro ochranu vlasů před větrem a mrazem vetřete do vlhkých či suchých vlasů sérum, které chrání vlasy před vším: horkem, chladem, UV zářením a krepatěním.

TIP: Kérastase Nutritive 8H Magic Night Noční sérum

Šampon bez sulfátů, silikonů a parabenů

Při výběru šamponu hledejte produkty bez sulfátů, silikonů a parabenů. Šampon s pH 5,50 – 6,50 je ideální pro normální vlasy a zdravou pokožku hlavy. Vyvarujte se příliš čisticím šamponům, které mohou absorbovat vlhkost z vlasů. Doporučujeme vám šampony speciálně navržené pro zimní péči, které hydratují, regenerují a chrání vlasy.

TIP: Šampon Matrix Biolage Hydrasource

žena pečuje o svoje vlasy v zimě

Hloubkově vyživující a hydratační maska

Hloubkově hydratační a vyživující masky jsou vhodným způsobem, jak dodat vlasům potřebnou hydrataci. Vyberte masku, která obnovuje vlhkost a posiluje vlasy. Pokud máte problémy s lupy, zkuste nanést kokosový nebo ricinový olej na pokožku hlavy před mytím vlasů.

TIP: Vlasová maska L’Oréal Expert Absolut Repair Lipidium Mask

Zvlhčovač vzduchu proti ztrátě hydratace vlasů

Ve vytápěných místnostech může suchý vzduch vysušovat vlasy. Zvlhčovače vzduchu vám pomohou udržet správnou vlhkost v prostoru, takže vlasy nebudou trpět dehydratací.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial