Cestování

10 DŮVODŮ, PROČ JET NA DOVOLENOU DO RAKOUSKA

Rakousko: to je země, kde prožijete nezapomenutelnou zimní a letní dovolenou. Uchvátí vás svými přírodními krásami, tradičním ubytováním v horských penzionech a historickými městečky. Proč byste měla jet s rodinou na dovolenou do Rakouska? Přinášíme vám důvody, proč si naplánovat dovolenou v sousedním Rakousku.

dovolená v rakousku vesnice v alpách

1. Rakousko je na prvním místě v žebříčku nejšťastnějších míst

OSN zveřejnila jednu zajímavou zprávu: Rakousko se umístilo mezi TOP 10 zeměmi, kde se lidem žije nejlépe. Tak hurá do Rakouska na dovolenou na lyže nebo k jezeru!

2. V restauracích si pochutnáte na poctivých jídlech

Rakušané si jídlo vychutnávají podobně jako jižní národy. Zapomeňte na fastfoody a inspirujte se rakouským životním stylem. Rakušané si dávají alespoň tři vydatné chody a užívají si každé sousto. Ochutnejte i vy pravý vídeňský řízek, špecle s různými omáčkami a jablečný štrúdl.

3. V zimě se ohřejete v termálních lázních

Koupání v zimě pod širým nebem? Tento sen se vám splní v rakouských termálních lázních, z kterých se budete dívat na okolní alpskou krajinu. Jaké termální lázně stojí za návštěvu?

dovolená v rakousku lyžování

4. Užijete si běžkování jako nikde jinde na světě

Rakušané jsou vášniví běžkaři. Vědí, že běžkování je skvělé na srdce, cévy, svaly a hubnutí. Na běžkách posílíte svaly kolem břicha, nohou, paží, hrudníku a zad. Kam na běžky v Rakousku?

5. Strávíte nezapomenutelnou dovolenou u jezer

Rakousko – to je dovolená u jezer s krajinou jako z pohádky.

  • Ubytujte se v okolí jezera Wolfgangsee, kolem kterého vedou hlavní turistické trasy.
  • Stejně úchvatné je okolí jezera Attersee, jehož voda má v létě 25 stupňů Celsia.
  • Pokud si potrpíte na romantiku, vydejte se do nejmalebnějšího rakouského městečka Hallstatt na břehu Hallstatského jezera.

6. Těšte se na turistiku a dokonalé scenérie

Co nesmíte vynechat při návštěvě Rakouska? Jednomyslně se shodujeme, že Alpy. Majestátná pohoří vábí cestovatele ze všech koutů světa a lákají je na aktivní dovolenou i relax na zelených alpských loukách. Odvážní turisté se mohou projít po visutém mostu Dachstein Sky Walk. Kam za turistikou v Rakousku?

dovolená v rakousku alpy

7. Uvidíte proslulé památky – od zámků až po zříceniny

Hrady a zámky, kam se jen podíváte. Rakousko je proslulé historickými památkami, a to od zámků až po hrady vysoko v horách. Jaké památky si nesmíte nechat ujít?

8. Poznáte Rakousko ze sedla kola

Nejste zrovna zdatný turista, ale chcete vidět na vlastní oči krásnou rakouskou přírodu? Půjčte si v Rakousku kolo a kochejte se krajinou z cyklostezek. V Tyrolsku najdete až 5 300 kilometrů tras pro horská kola a 620 kilometrů cyklostezek. Kam se vydat v Rakousku na kola?

9. Uvidíte na vlastní oči věhlasnou architekturu rakouských měst

Rakouská architektura doslova bere dech. Jaká města vás okouzlí svým historickým srdcem a moderním duchem?

dovolená v rakousku zámek

10. Nechybí zábava pro děti

V Rakousku se nebude nikdo nudit. Ani vaše ratolesti. V každém regionu najdete atrakce a zábavu pro děti. Kam zamířit, aby si den užila celá rodina?

Přemýšlíte, jestli na dovolenou k rakouskému jezeru nebo do Alp? Rakousko je krásné v každém roční období a doporučujeme vám navštívit více oblastí: Alpy i historická centra měst.

Sdílejte článek na Facebooku a řekněte přátelům o krásách Rakouska!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial