Láska a vztahy

SEX BEZ PŘEDEHRY: JE TO V DLOUHODOBÉM VZTAHU NORMÁLNÍ?

Milostná předehra se pomalu, ale jistě vytrácí z ložnic párů. Muži mají tendenci jít rovnou na sex a přeskočit předehru. Je to v dlouhodobých vztazích normální? A proč je pro muže sex jen SEX? Prozkoumejme, proč tomu tak je, a proč ženy potřebují předehru na cestě za orgasmem.

žena a muž v posteli

Sex bez předehry = sex bez orgasmu?

Sex je úžasný. Měl by být úžasný. Sex je spousta milostných technik a doteků. Není to jen o průniku. Přesto v ložnicích dlouhodobých párů chybí předehra a mazlení. A že předehra chybí hlavně ženám, o tom se jistě nemusíme zmiňovat.

„Partner chce jít rovnou na sex, bez jakékoliv předehry,“ stěžuje si Hanka z Třebíče. „Pokaždé, když jsem se o předehru pokoušela, během okamžiku byl ve mně.“

Sex každý vnímá jinak. Zatímco pro jednoho je to činnost pro uspokojení pudů, pro někoho je sex vyjádřením intimity, respektu a touze. Proto musíme dělat v sexu kompromisy. Věnovat se jednou ženskému orgasmu, podruhé si dát vášnivou rychlovku.

Pokud ale partner přeskakuje předehru pokaždé, je to vůči vám nefér. Většina žen potřebuje navnadit na milování hlazením a líbáním po těle, jemnou stimulací klitorisu a drážděním erotickými hračkami. Tím, že partner předehru přeskočí, v podstatě říká: „Na tvém orgasmu mi nezáleží.“

PROTO: Dejte partnerovi najevo, že vám předehra schází. Pokud se nic nezmění, ukazuje to na problém ve vztahu, který ve skutečnosti nemá nic společného se sexem.

žena přemýšlí proč má sex bez předehry

Proč ve vztahu chybí předehra?

Po několika letech vztahu nastává to, že už vás společný sex tolik nebaví. Ze vztahu se vytrácí zvědavost a touha po experimentování. Nespokojené ženy neumějí říct partnerovi, že jim takový sexuální život nevyhovuje. Bojí se, že by tím narušily partnerské soužití nebo že by tím zpochybnily partnerovu mužnost. Velkou roli hrají také děti. Frekvence sexu se u takových párů snižuje a nezbývá jim čas na více intimností.

Proč ženy potřebují předehru?

Ženy potřebují předehru, aby se dostaly na potřebnou úroveň vzrušení. Jen touha po sexu jim nestačí. Předehra jim pomáhá připravit mysl a tělo na sex. A muži si neuvědomují, že ženy potřebují líbání, objímání a laskání, aby zahořely touhou.

Předehra pro emoční ujištění

Ženy snáze dosahují orgasmu, když jsou dostatečně vlhké a když mají stimulovaný klitoris. Je to jako u mužů. Klitoris má stejné vlastnosti jako penis a nejprve se musí prokrvit. My ženy jsme ale víc než jen fyzické tělo. Máme city a potřebujeme emociální ujištění, že muž, se kterým máme sex, s námi opravdu chce být. A takové ujištění nám mohou dát muži během předehry.

Pokud máte s partnerem sex, aniž byste byla na sex připravená na fyzické a emociální úrovni, může dojít k znecitlivění až bolestem při pohlavním styku. Některé ženy se pak zcela uzavřou a nemohou mít sex. Klitoris ale není jenom citlivý hrbolek. Má i další erektilní tkáň pod pysky, která se zvětšuje a roste při vzrušení. Tím se mění i vnější vzhled vaší vulvy a z pohledu muže rozkvétá.

ZAPAMATUJTE SI: Muži mohou mít sex, až když mají erekci. Stejně tak by se mělo nahlížet na ženu. Neměla byste mít sex, dokud se vám neprokrví klitoris.

FAKTA: Bez potřebné stimulace ženských pohlavních orgánů dochází k „předčasnému styku“, který je zjevně důvodem toho, že dvě ze tří žen nedosáhnou vrcholu při každém sexuálním styku.

žena a muž v objetí

Tipy, jak vrátit předehru do vašeho života

Nejprve se ujistěte, že vás „tam dole“ nic nebolí a nepálí a že se dokážete dostatečně zvlhčit. V opačném případě navštivte lékaře. Teprve poté vyzkoušejte naše tipy:

1. Ukažte partnerovi, co se vám líbí

Až se bude schylovat k sexu, požádejte partnera, aby vás laskal na erotogenních zónách. Naveďte ho rukou nebo se před partnerem polaskejte na místech, na kterých vás to vzrušuje. Během předehry uvolněte mysl. Mnoho žen nedosáhne orgasmu, protože si myslí, že ho stejně mít nebudou. Soustřeďte se na své pocity a orgasmus se dříve či později dostaví. Pocit je klíčovým faktorem pro potěšení.

PROTO: Pokud si nedovolíte mít orgasmus, ani sebelepší milenec a předehra vás nepřivedou k orgasmu.

2. V posteli z role do role

Buďte hraví a vžijte se do rolí, díky kterým si zpestříte sexuální život. Vymyslete s partnerem nezvyklé situace a zahrajte si třeba na policistu a zlodějku.

3. Erotické deskové hry vás povedou

Erotické deskové hry jsou doslova postavené na předehře. Obohatí váš sexuální život a přinesou vám inspiraci na nové sexuální polohy.

žena v posteli přemýšlí proč má sex bez předehry

Napište nám do komentářů, jestli jste někdy byla ve vztahu, kde nechyběl sex, ale předehra ano.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial