Zdraví

6 SKRYTÝCH SIGNÁLŮ, ŽE VAŠE ZDRAVÍ NENÍ TAK PERFEKTNÍ, JAK SI MYSLÍTE

Cítíte se ve formě a netrápí vás žádné vážnější zdravotní potíže? Naslouchejte svému tělu, které vám může dávat signály, že nejste v dobré fyzické nebo fyzické kondici. Někdy drobné zdravotní problémy přehlížíme a připisujeme je většímu stresu. Co když se ale mýlíte?

žena se drží za hlavu

Signály, díky kterým poznáte začínající zdravotní problémy

1. Neustálá únava

Cítíte se vyčerpaná bez zjevné příčiny? Jste unavená, i když spíte osm hodin? Právě únava může být prvním varovným signálem, že něco není v pořádku, i když navenek vše vypadá normálně. Zajděte si pro jistotu ke svému lékaři.

2. Ztráta zájmu o oblíbené koníčky

Již vám nepřináší radost oblíbené koníčky? I to může být symptomem hlubšího problému. Všímejte si, zda se vyhýbáte jen svým zájmům nebo i setkání s přáteli. Mohlo by se jednat o psychické potíže.

3. Náhlé změny v rutině

Zaznamenala jste dramatické změny v jídle, spánku a každodenních úkolech? Tyto odchylky od běžného režimu mohou ukazovat na fyzické i psychické potíže. Deprese se projevuje změnami ve stravování, spánku a celkové péči o sebe.

4. Mírné trávicí potíže

Bolesti břicha či průjem mohou signalizovat problémy s trávicím traktem, ale i cukrovku 2. typu. Pokud potíže neustupují, začněte je řešit co nejdříve.

žena se drží za záda

5. Prokrastinace

Prokrastinujete v různých oblastech svého života? Může to poukazovat na to, že nezvládáte své emoce. Pokud odkládáte úkoly a povinnosti, zkonzultujte svůj stav s psychologem.

6. Nadmíra stresu

Ještě donedávna jste se cítila silná a připravená na nové výzvy. Ale jako by někdo otočil vypínačem. Stres si vybírá svou daň. Ignorování stresu vede k hlubším psychickým problémům, somatickým potížím i narušení sociálních vazeb.

Pamatujte, že i když děláte vše pro své zdraví, drobné signály těla vám mohou napovědět o skrytých potížích. Všímejte si jich a řešte je se svým lékařem. Zdraví je to nejcennější, co máte.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial