Bydlení

JAK SE ZBAVIT OCTOMILEK V KUCHYNI? ZARUČENÉ TIPY, KTERÉ FUNGUJÍ!

V létě se nám do bytu dostávají nežádoucí škůdci, včetně ovocných mušek, tzv. octomilek. Ty mohou přenášet bakterie a zárodky z jednoho povrchu na druhý. Jak se zbavit octomilek, když se u vás zabydlí? Přinášíme vám účinné tipy a triky, jak na ně!

banány, jablka a citrony v miskách

Octomilky se objevují tam, kde kvasí a hnijí potraviny

Octomilky se rychle množí. Samice ovocných mušek nakladou v průběhu života až 500 vajíček. Naštěstí se dožívají 40 až 50 dní, ovšem umí být vytrvalé a otravné. Těmto muškám se daří v teplém počasí a tam, kde je nějaká potrava. Přitahuje je vůně kvasícího a hnijícího ovoce a zeleniny, jako jsou jablka, banány, rajčata a broskve. Odolejte pokušení skladovat ovoce v košíku na stole. Může to být důvod, proč se u vás octomilky neustále objevují.

Co dělat, abyste se zbavila octomilek?

Octomilky přitahují hnijící potraviny a vábí je odpadkové koše a zbytky jídla ve dřezu. Abyste udržela ovocné mušky na uzdě, pravidelně vynášejte odpadky a skladujte ovoce a zeleninu v chladničce. Octomilky ale můžete vidět i na vlhkých místech, které preferují pro kladení vajíček. Znamená to, že na ně můžete narazit ve vaší koupelně. V tomto případě důkladně vyčistěte umyvadlo a odtoky. Zároveň zamezte nadměrné vlhkosti a nechte dveře koupelny otevřené.

Co zakoupíte v obchodech proti octomilkám?

V obchodech zakoupíte několik produktů na zničení octomilek. Nejčastější jsou plastové pasti, které můžete nechat na kuchyňské lince. Někteří lidé volí spreje na hubení much do interiéru a exteriéru. Pokud se rozhodnete pro sprej, dejte pozor na to, abyste nekontaminovala potraviny. Stejně dobře účinkují přírodní repelenty na octomilky, jako jsou spreje na bázi esenciálních olejů (citronela, máta peprná, citronová tráva…). Tyto olejíčky zároveň odpuzují komáry.

jablečný ocet ve sklenici a jablka

Past z jablečného octa

Chcete si vyrobit domácí lapač ovocných mušek? Máme pro vás návod, jak na to! Připravte past z jablečného octa. Jedná se o účinný prostředek na hubení octomilek. Nalijte půl šálku octa do sklenice a přidejte 2 až 3 kapky saponátu. Krouživým pohybem promíchejte. Zakryjte povrch sklenice plastovým obalem, zajistěte gumičkou a tužkou propíchejte díry do plastového obalu. Otvory se začne uvolňovat sladká vůně, která přiláká octomilky, které vlezou do sklenice. Jakmile se ovocné mušky dotknou tekutiny, zachytí je mycí prostředek na nádobí.

Tuto past umístěte blízko mísy s ovocem nebo odpadkového koše. Směs vyměňuje každý týden nebo podle potřeby, dokud nezlikvidujete všechen hmyz.

Past z esenciálního oleje

Co takhle vyrobit si domácí sprej na octomilky? Nejprve uvařte 900 ml vody. Přidejte 10 kapek esenciálního oleje z citronové trávy a nalijte tekutinu do malé lahvičky s rozprašovačem. Protřepejte. Tekutinu nastříkejte na ovocné mušky a na povrchy, kde je vídáte nejčastěji. Tento sprej je také skvělý na vašich cestách, například když kempujete v přírodě.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial