Cestování

KAM JET SAMA NA DOVOLENOU? NEJLEPŠÍ DESTINACE PRO SÓLO CESTOVATELKY

Single cestování nahání některým ženám hrůzu. Zvládnu to? Nestane se mi něco? Užiju si to? Neseďte doma jen proto, že nemáte s kým jet na dovolenou. Vydejte se sólo k moři, do evropského velkoměsta nebo po českých krásách. Přinášíme vám nejlepší destinace 2022 pro single cestovatelky.

Single cestování aneb kam jet sama na dovolenou

Ženy často řeší, s kým jít na kávu, do kina nebo do společnosti. Odvažte se a začněte se spoléhat jen sama na sebe. Prožijte dobrodružství a poznejte svobodu při sólo cestování:

 • dozvíte se o sobě nové věci
 • překonáte své limity
 • seznámíte se s novými přáteli
 • natrefíte na stovky pohledných cizinců
 • uvidíte krásy přírody
 • projdete se v ulicích jiných měst
 • utřídíte si myšlenky
 • přivezete si domů jedinečné zážitky

chorvatské město v zálivu u moře

Svět vám bude ležet u nohou – přijmete výzvu? Mnoho žen ale neví, jak začít a kam jet. Vyberte si bezpečné destinace, o kterých vám povíme víc na následujících řádcích:

Dovolená v Chorvatsku

Do Chorvatska se pohodlně dostanete autem nebo vlakem a potkáte se tam s českými a slovenskými turisty. Skvělou single dovolenou prožijete na ostrově Rab s rušnými letovisky, v městečku Baška Voda s rodinnou atmosférou či v Zadaru v blízkosti pěti národních parků. Na výlety můžete jet s místními cestovními kancelářemi nebo si můžete vypůjčit auto.

Dovolená v tropické Kostarice

Na Kostarice vás obklopí klid a načerpáte energii z panenské přírody. I když je Kostarika nejdražší zemí Střední Ameriky, odmění se vám dechberoucími jezery, deštnými lesy, malebnými plážemi, úchvatnými vulkány a tropickou flórou a faunou. Navštivte národní park Volcán Arenal s možností výstupu na sopku, přírodní rezervaci Monteverde a národní park Manuel Antonio v oblasti Pacifiku.

sólo cestovatelka na zvukové masáži

Dovolená v českém wellness resortu

Masáže, vířivka, sauna, zkrášlovací procedury a mnoho dalšího. Líbilo by se vám takové rozmazlování těla a duše? Neváhejte a vydejte se do:

 • wellness resortu Infinit Maximus u brněnské přehrady
 • hotelu Vitality v podhůří Těšínských Beskyd
 • Wellness & Spa hotelu v Luhačovicích

Pokud milujete lázně všeho druhu, zaplaťte si dovolenou v Maďarsku s proslulými lázeňskými oblastmi Hévíz, Bükfürdő a Sárvár.

Dovolená na horách

Uhaste touhu po nových zážitcích na dovolené na horách. Pro vaši bezpečnost zvolte pobyt přes cestovní kancelář a vyberte si poznávací nebo pobytový zájezd. Prožijte léto ve Vysokých Tatrách, Harrachově nebo Rakouských Alpách. Půjčte si kolo, zdolejte turistické trasy a nafoťte si přírodní krásy. Podlehněte kouzlu alpských městeček, křišťálových jezer a vysokohorských štítů.

kavárna na ulici v Římě

Dovolená v evropském velkoměstě

Milujete nákupy, kavárny, zákoutí v parcích a živou městskou atmosféru? Sbalte si kufr a odleťte do jednoho z velkoměst. Pořiďte si nové oblečení v Miláně, poseďte v kavárně v centru Říma, projděte se po parcích v Londýně a vychutnejte si zábavu v Barceloně. Letenky seženete za pár stovek a všude se v pohodě domluvíte anglicky.

Dovolená v Česku

Jak se říká, i v Česku je krásně. Nemusíte jezdit daleko, dorozumíte se a kdykoliv si můžete zavolat o pomoc přátelům. Zavítejte do Karlových Varů, Moravského Krasu, Kryštofova údolí, Letohradu, vinných sklípků jižní Moravy či historického Českého Krumlova. Možností máte tolik, že spokojené budou dobrodružné i bázlivé povahy.

První sólo dovolenou si vyberte takovou, abyste ji zvládla. Dodá vám to sebevědomí a chuť do dalšího cestování.

Napište nám do komentářů další nápady na single dovolenou!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial