Zaujalo nás

RANNÍ RUTINA, KTERÁ VÁM PODLE VÝZKUMU ZKAZÍ CELÝ DEN

Poznejte ranní rutinu, která vám podle výzkumu navodí špatnou náladu a zkazí den. Možná si myslíte, že zavedené ranní rutiny vás učiní šťastnější a produktivnější, ale v tomto případě je opak pravdou. O čem je řeč?

žena má ranní rutinu

Ruku na srdce: co uděláte po probuzení jako první?

Ženy, přiznejte se: co uděláte každé ráno, když se probudíte? Většina z nás zkontroluje po probuzení chytrý telefon a sociální sítě. Je to špatný návyk, kterého se horko těžko zbavujeme, i když cítíme, že to má na nás negativní dopad. I tak další ráno uděláme to samé.

Proč to děláme?

Je to proto, že pro mnoho lidí je telefon všestranným zařízením, přes který si plánují život, komunikují s ostatními a používají ho jako budík. A jakmile vypneme budík, rovnou se podíváme na textové zprávy, notifikace, e-maily a ranní zprávy.

Tato studie ukázala, že jde o poměrně běžný jev, zejména mezi mileniály. Pokaždé, když se ráno probudíte a podíváte se do telefonu, pravděpodobně se vám zvýší hladina stresu a zůstane ve vás pocit zahlcení. Informační přetížení, kterým se zahltíte, než se úplně proberete, narušuje vaši schopnost stanovit si priority úkolů.

Možná jste si doposud myslela, že začít svůj den kontrolou naplánovaných úkolů má smysl, ale výzkumy ukazují, že tento zvyk ve skutečnosti vede k neúspěchu od samého rána.

Až 80 % uživatelů chytrých telefonů ve věku 18 až 44 let uvedlo, že ráno jako první zkontrolují svůj smartphone. A aby to bylo ještě znepokojivější, až 79 % uživatelů chytrých telefonů má telefon u sebe takřka po celou dobu, kdy jsou vzhůru.

Ano, telefon vnímáme jako pomocníka, kterého máme neustále při ruce a který nám pomáhá organizovat den. Ve skutečnosti ale může přispět k tomu, že se budeme méně soustředit a tím pravděpodobně ani nedosáhneme svých snů a cílů.

žena v posteli má ranní rituály

Jak přerušit tento ranní rituál?

Chcete-li se zbavit tohoto ranního zlozvyku, jako první přestaňte používat budík v telefonu. Jistě, je to funkce, kterou každý používá, ale je to také jeden z důvodů, proč po ránu projíždíme telefon. Nastavte si klasický nebo digitální budík, který seženete v každém hodinářství. Jedině tak se zbavíte této nezdravé ranní rutiny, která vám může pokazit celý den.

Sdílejte článek na Facebooku a zeptejte se přátel, jestli ráno jako první sáhnou po telefonu!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial