Zaujalo nás

8 RANNÍCH RITUÁLŮ, KTERÉ VÁM ZLEPŠÍ DEN

Znáte to: ráno vstanete levou nohou, nic vám nejde od ruky a nevíte, co si vzít na sebe. Místo ranní pohody jste ve stresu. A to se negativně podepíše na celém dni. Obnovte svou duševní rovnováhu a osvojte si osm ranních rituálů, které vám zlepší den!

žena odpočívá pro lepší den

8 ranních rituálů, které vás zbaví stresu a navodí dobrou náladu

Pokaždé, když se dostanete do stresu, stoupne vám v těle hladina kortizolu. Tento hormon je reakcí na boj a útěk. Jakmile nebezpečí pomine, hladina kortizolu klesne a tělo se dostává do rovnováhy. Pokud ale hladina kortizolu zůstává dlouhodobě vysoká, narušuje hlavně obranyschopnost těla, trávení a regeneraci. A pokud máte sedavé zaměstnání a nesportujete, napětí v těle nemá kam utéct. Předcházejte stresu díky našim tipům, které vám zlepší den:

1. Zpomalte tempo

Vstanete, rychle se umyjete, nalíčíte, obléknete a ve stejně zběsilém tempu spěcháte do práce. Nechte si každé ráno 20 až 40minutovou časovou rezervu, s kterou naložte podle své libosti. Vyberte si v klidu oblečení, relaxujte u ranní kávy nebo se protáhněte.

2. Napijte se

Nestíháte snídani a první čaj si uvaříte až v práci? Změňte to. Brzy po probuzení vypijte sklenici vlažné vody s citronem. Citron má blahodárné alkalizující účinky a pomůže vám nastartovat trávicí systém zdravějším způsobem než káva.

3. Buďte vděčná za maličkosti

Zatímco popíjíte citronovou vodu, přemýšlejte o svém životě. Určitě je ve vašem životě něco, za co jste vděčná. I kdyby to byly jen maličkosti.

žena pije čaj pro lepší den

4. Protáhněte si tělo

Ranní protažení dokáže zmírnit napětí, rozproudit krevní oběh a rozpohybovat ztuhlé klouby a svaly. Udělejte si každé ráno deset minut na protažení a naslouchejte svému tělu.

5. Naučte se ráno chodit na záchod

Není nic horšího, než jít s bolavým břichem do práce jenom kvůli tomu, že jste nestihla jít na záchod. Nastavte svému trávicímu systému režim a naučte se každé ráno chodit na toaletu.

6. Zpracujte negativní pocity

Před odchodem do práce zpracujte nepříjemné pocity, které se snažíte ignorovat nebo potlačovat. Ve skutečnosti jsou negativní pocity stále s vámi a jednoho dne je nebudete moct ignorovat. Sepište si ráno, co potřebujete ten den udělat. Díky tomu na to nemusíte přes den myslet a jedete podle seznamu.

7. Dejte si výživnou snídani

Kručení v žaludku vám na náladě nepřidá. Uvařte si teplou ovesnou kaši, dejte si vaječnou omeletu nebo si pochutnejte na banánových lívanečkách.

žena pije čaj pro lepší den

8. Ustelte si postel

Připadá vám stlaní postele jako zbytečný úkon? Jen si představte, jak se budete cítit, když přijdete domů a uvidíte neustlanou postel. Vracet se do útulného a čistého bytu je pro vaši psychiku hotový balzám na duši. A co si budeme říkat – ustlat postel je otázkou minuty.

Sdílejte článek na Facebooku a inspirujte přátele ke každodenním ranním rituálům, které jim zpříjemní celý den!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial