Láska a vztahy

13 RAD, CO NEDĚLAT PO ROZCHODU

Rozchody nejsou snadné. A když inicioval rozchod partner, je to o dost těžší. Po rozchodu jste zranitelná a můžete dělat chyby, kterých budete časem litovat. Pokud se nedávno někdo s vámi rozešel, co nedělat po rozchodu? Více se dozvíte v tomto článku!

srdce jako symbol lásky a rozchodu

1. Hledání viníka

Přestaňte s obviňováním. Co se stalo, to se stalo. Je konec. A nemá smysl dokola probírat ve své hlavě, co jste mohla udělat jinak. Nepřemýšlejte nad tím, čí to byla chyba.

2. Kontaktování expartnera

Možná chcete, abyste s expartnerem neztratili kontakt. Nesnažte se s ním hned navázat přátelství . Dejte si čas na uzdravení, a teprve potom se rozhodněte, jestli o přátelství s expartnerem i nadále stojíte.

3. Nezávazný sex

Potřebujete ujistit, že ještě někoho přitahujete? Že se někomu líbíte? S prvním chlapem, který vám zalichotí, tak skončíte v posteli. Ráno ale cítíte pořádnou morální kocovinu. Rada? Po rozchodu raději nemějte nezávazný sex. Ani s nikým, koho znáte.

4. Pití alkoholu

I když alkohol může dočasně tlumit bolest, lepší je čelit svým pocitům a hledat útěchu ve sportu nebo u kamarádky.

5. Nechtěná svoboda

S expartnerem jste strávila většinu svého volného času. A najednou nevíte, čím ho vyplnit. Den předem si naplánujte, jak prožijete následující den. Nyní máte prostor spojit se sama se sebou.

6. Přeskakování z jednoho vztahu do druhého

Připadá vám nový vztah jako dobrý nápad, protože díky tomu nemyslíte na bývalého? Věřte, že v určitém okamžiku vás to dožene a vše bude mnohem komplikovanější.

7. Staré vzpomínky

Začínáte nanovo. Není proto vhodné, abyste doma skladovala staré fotografie a předměty, které vám připomínají expartnera.

Vymažte všechny jeho zprávy a vyhoďte věci, které vám způsobují bolest v srdci.

8. Smutné citáty

Nevyrovnávejte se se svým smutkem na sociálních sítích. Opravdu to vaše virtuální přátele nezajímá a naopak to ukazuje na vaši nevyzrálost.

žena utěšuje kamarádku po rozchodu

9. Sraz se zadanými kamarádkami

Dejte si pauzu od kamarádek, které jsou zadané a necitlivě před vámi hovoří o svém „úžasném“ vztahu. Mohla byste jim říct něco, co by zničilo vaše přátelství.

10. Přejídání

Neberte rozchod jako záminku k tomu, že se začnete přejídat vším nezdravým, co máte doma. Zkuste dodržovat vyvážený jídelníček, abyste svému vyčerpanému tělu dodala potřebné živiny.

11. Obviňování

Neobviňujte se z toho, co se ve vztahu pokazilo. Prostě to skončilo. A už vůbec si nenechte expartnerem namluvit, že je to vaše chyba. Nikdy to není chyba jen jednoho.

12. Pomlouvání EX

Po rozchodu vás to svádí k tomu, že chcete světu ukázat jeho pravou tvář. Nikdy ale neprozrazujte jakékoliv tajemství, které vám svěřil. Ani se nesnižujte k pomlouvání.

13. Mluvení o rozchodu

Máte tendenci neustále mluvit o rozchodu a přemýšlet nad ním? Zkuste přesměrovat myšlenky jinam a nevyčerpávejte lidi kolem sebe tím, že rozchod bude jediným vaším tématem.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial