Láska a vztahy

7 DŮVODŮ, PROČ SE RADOVAT Z ROZCHODU S PARTNEREM

Prožít rozchod může být nesmírně bolestivé. Jste deprimovaná, smutná, naštvaná a pravděpodobně nechápete, co se stalo. Zvládnete se s rozchodem vyrovnat? Pohnete se v životě dál, nebo budete dlouhé týdny brečet? Naštěstí ne každý rozchod je důvodem k pláči, ale ve skutečnosti je požehnáním. Máme pro vás 7 důkazů!

žena se raduje z rozchodu

Proč se radovat z rozchodu s partnerem?

1. Máte více volného času

Chcete strávit celý víkend v pyžamu a sledovat turecké telenovely? Můžete. Chcete vyrazit s přáteli na výlet? Můžete. Chcete jít do baru a nahodile flirtovat? Můžete. Najednou se nemusíte starat o časový rozvrh někoho jiného.

Můžete si dělat, co chcete, kdykoliv chcete a s kým chcete.

2. Vztah ve skutečnosti směřoval ke svému konci

I když máte pocit, že každý den vztahu byl zalitý sluncem, něco se muselo dít. Ne nadarmo jste se dostala do bodu, ve kterém jste teď. Ať už truchlíte nebo se vám ulevilo, něco se vztahem nebylo v pořádku.

3. Nemusíte snášet otravné mužské „vrtochy“

Chrápal váš expartner? Nechával ponožky v obýváku? Štval vás svou protivnou náladou? Máme pro vás skvělou zprávu: již nic z toho nemusíte snášet ani řešit! Jen si to představte – už se nemusíte přemáhat, abyste na bývalého partnera nevyjela za jeho neomalené chování a nesplněné sliby.

4. Máte čas na znovuobjevování a seberozvoj

Cítila jste někdy, že se ve vztahu dusíte? Nemůžete se věnovat sama sobě? Brzdil vás expartner? Nyní je čas se těchto pocitů zbavit a odpovědět si, jak chcete, aby váš život vypadal. Nikdo vás už nebude brzdit ve vašem seberozvoji.

žena se raduje z rozchodu

5. Napětí ve vašich mezilidských vztazích je pryč

Měla jste neshody s rodinou a přáteli, protože nerespektovali vašeho expartnera? Nebo jste nevycházela s jeho rodinou? Ta doba je definitivně pryč. Můžete pociťovat úlevu, že jsou napjaté vztahy minulostí.

6. Můžete se seznamovat a najít toho pravého

Ano, rozejít se není žádná výhra. Ale z nějakého důvodu jste neměli být spolu. A vy můžete začít hledat toho pravého pro vás. Vše začíná pochopením toho, jak překonat rozchod a mít z něj radost.

Pokud jste přetrvávala ve špatném vztahu, víte, co nechcete. Pokud byl vztah skvělý (i když jen nějaké období), zjistila jste, co vám vyhovuje. Všechny zkušenosti vám pomáhají přiblížit se k tomu pravému.

7. Není žádný soudce ani kritik

Byla jste s mužem, který vám říkal, jak jste neschopná a že všechno děláte špatně? Ani to již nemusíte řešit a ohlížet se na to, co má a nemá rád. Často se totiž přizpůsobujeme tomu, co chce náš partner.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial