Láska a vztahy

6 VĚCÍ, NA KTERÉ SI ŽENY STĚŽUJÍ VE VZTAHU (PODLE TERAPEUTŮ)

Ve vztahu nebo manželství se dopouštíme chyb, které způsobují nespokojenost mezi partnery. Na co si ženy stěžují ve vztahu? Co jim vadí? Co by chtěly na mužích změnit? To prozradili vztahoví terapeuti. S čím jsou ženy v manželství nespokojené?

žena nespokojená ve vztahu

Na co si ženy stěžují ve vztahu?

Terapeuti a experti na vztahy se podělili pro magazín Yourtango.com o to, co vadí ženám na jejich partnerech. Co prozradili?

1. „Neposlouchá mě“

Terapeuti se shodují, že je to jedna z nejčastějších stížností žen. Komunikace je nezbytná, ale ve vztazích upadá. Jakmile se to stane, ženy se cítí frustrované. Vadí jim, že se musí svých mužů dokola ptát na stejné věci.

To vede k hádkám, obviňování toho druhého, upozorňování na nedostatky a k přehnaným reakcím.

2. „Nechápe, jak se nadřu“

Být mámou je náročná a nikdy nekončící práce. Kromě toho zůstávají na ženách domácí práce, za které je nikdo neocení. Ženy pociťují bezmoc, která zesiluje, když musí chodit do práce. Cítí se pod tlakem, aby uspěly ve všech rolích.

3. „Chce jen sex“

Terapeuti uvádějí, že si ženy běžně stěžují, že jejich manžel chce jen sex. Ženy se kvůli tomu začnou svým mužům vzdalovat, ale muži mají tendenci používat sex jako prostředek k opětovnému spojení a navození intimity. Ženy však potřebují emocionální spojení, než se v nich probudí touha po fyzickém spojení.

žena nespokojená ve vztahu

4. „Vůbec mi nelichotí“

V tomto směru si ženy občas naběhnou, když neumějí přijímat lichotky. Muži tak bývají na komplimenty skoupí. Ženy musí mužům ukázat, že je lichotky těší, a muži se musí naučit nešetřit komplimenty.

Pokud chcete od partnera pochválit nový účes nebo oblečení, neměla byste ho testovat, jestli si toho všimne. Rovnou se ho zeptejte, co si myslí.

5. „Neudělá si na mě (nebo naše děti) čas“

V tradičním rodinném uspořádání manžel celý den pracuje. Terapeuti pak slyší od žen, že se manžel po návratu domů nevěnuje rodině a válí se raději na gauči. V tomto okamžiku byste si měla uvědomit, že někteří muži potřebují čas na to, aby zpracovali celodenní stres.

Jako manželé byste měli vykomunikovat, jestli by měl pracovat na úkor času s rodinou.

Pokud muž definitivně odsune vztah na druhou kolej, jste jen krůček od rozchodu.

6. „Nepodporuje mě emocionálně“

Vztah bez emocionální podpory pramení z nedostatku komunikace, kdy si oba partneři připadají, že je ten druhý neslyší. Zatímco manželky mají pocit, že jejich potřeby nejsou naplněné, muži jsou frustrovaní z toho, že neumí udělat ženy šťastné.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial