Moje tabu

MYŠLENKY NA SEBEVRAŽDU: KDYŽ JE MÁTE, ALE NECHCETE TO UDĚLAT

„Jsem sebevrah. A ne, není to tak, jak si myslíš. Jsem v bezpečí. Neublížím si. Nemám v plánu to udělat. Ale jsem sebevrah. A nepamatuji si dobu, kdy jsem nebyla.“ Přečtěte si další článek o tabu tématech o ženách, které se ocitly v „šedé zóně“ sebevraždy…

žena má myšlenky na sebevraždu

Sebevražedné myšlenky, i když nechcete zemřít

Lidé si myslí, že osoby se sebevražednými sklony mají v plánu sáhnout si na život. Pro některé lidi ale sebevražda spadá do tzv. „šedé zóny“. Co to znamená?

I když má taková žena dobrou náladu nebo prožívá nejlepší den svého života, budou ji trápit myšlenky na sebevraždu. Stále bude mít v hlavě toto téma, i když bude obklopená lidmi, kteří ji milují, nebo i když dělá něco, co ji baví.

Poznáváte se v tom? Některé ženy se probouzí ráno s tím, že by bylo lepší, kdyby tu nebyly. Rychle ale tyto myšlenky zaženou, protože vědí, že mají pro co žít. Avšak tyto pocity nemizí. Snaží se jim alespoň nedávat sílu.

Sebevražedné myšlenky mohou zesilovat

Během dne se tyto ženy potýkají s výzvami, kvůli kterým sebevražedné myšlenky buď zesílí, nebo zůstanou jen divným pocitem. Je to jako pocit, že vás někde svědí, ale nemůžete se poškrábat. Je to směsice úzkostí a deprese. Topíte se v tom a myslíte si, že je nemožné cítit něco jiného.

Máte klapky na očích a nevíte, co se bude dít dál. A zatímco se ve vás odehrávají tyto pocity, prožíváte svůj den normálně, jak jen můžete, aniž byste myšlenky na sebevraždu schválně živila.

Jako byste se topila… dokola a dokola…

Ženy s těmito stavy mají pocit, že se topí. Pořád dokola. To, jak se cítí, ale není odrazem reality. Vědí, že mají pro co žít, vědí, že se věci zlepší. Vědí, že je jejich rodina miluje a že nezáleží na lidech, kteří je nemají rádi.

žena má myšlenky na sebevraždu

Když sebevražedné myšlenky nemizí…

Lidé s duševním onemocněním žijí ve své duši na tmavých místech a v šedých oblastech. Není to něco, co se vypne a zapne – přichází to ve vlnách, vrcholí a zmizí. Ale sebevražedné myšlenky nikdy nezmizí. A víc než cokoliv jiného si ženy přejí, aby tyto myšlenky zmizely.

I když tyto stavy u žen přetrvávají, o sebevraždu se nechtějí pokusit. Nenechte se však ovládat sebevražednými pocity a okamžitě navštivte odborníka nebo při nutkání spáchat sebevraždu okamžitě jeďte na pohotovost.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial