Láska a vztahy

JAK SE UVOLNIT PŘI SEXU: PRAKTICKÉ TIPY PRO LEPŠÍ MILOSTNÝ ŽIVOT

Jak se uvolnit při sexu a užít si ho naplno? Není nic horšího, než když se chcete soustředit na sex, ale myšlenky vám utíkají jiným směrem. Místo, abyste se oddala vášni, stresujete se kvůli práci a domácím úkolům nebo se trápíte úzkostnými myšlenkami. Jak se uvolnit při sexu a užít si ho naplno?

žena a muž v objetí v posteli

Proč máte během sexu vtíravé myšlenky?

Věřte, že v tom nejste sama. Mnoho žen má problém uvolnit se při sexu. Naštěstí existují tipy a triky, které vám pomohou „NEMYSLET“ a užít si sex naplno.

Známe hned několik důvodů, proč máte při sexu vtíravé myšlenky. Jaké to jsou?

Stres: Pokud se cítíte ve stresu, horko těžko se uvolníte a soustředíte se na sex.

Úzkost: Úzkost z výkonu, strach z intimity nebo jiné úzkostné myšlenky vám zkazí prožitek ze sexu.

Rozptýlení: V dnešním uspěchaném světě vás rozptylují myšlenky na práci a jiné povinnosti.

Nedostatek vzrušení: Pokud nejste dostatečně vzrušená, nedokážete se soustředit na sex a utíkáte myšlenkami jinam.

Přítomný okamžik = lepší sexuální prožitek

Možná jste už zažila okamžik, kdy jste byla natolik ponořená do prožitků z milování, že jste zapomněla na svět kolem sebe. A není překvapivé, že ty nejlepší sexuální zážitky přicházejí ve chvílích, kdy jste tzv. v přítomném okamžiku. Je to vzácná chvíle, kdy jste naprosto v souladu se svým tělem, cítíte spojení s partnerem a přijímáte veškerou slast.

žena pláče na posteli

Rušivé myšlenky zkazí sex a podkopou vaše sebevědomí

Ale jakmile se začnete soustředit na něco jiného, je po všem. Do hlavy se vám mohou vkrást rušivé myšlenky (měla jsem špatný den v práci) nebo obavy a nejistota spojená se sexem (nejsem dost dobrá).

Jak vypadám? Líbí se to partnerovi? Co si asi myslí o mé postavě? Ach jo, jestli někdy dosáhnu orgasmu…

Mohli bychom to nazvat jako „erotické tlachání“ a jak asi tušíte, je to největší nepřítel prožitku ze sexu.

Je to otravné a běží vám to v hlavě jako zaseknutá gramofonová deska. Mozek a tělo jsou ve spojení, a vy to nemůžete odpojit. Ale nezoufejte. Sex není o tom, že když se partner správně dotkne vašeho těla, okamžitě se vzrušíte a žijete jen pro rozkoš. Je to mýtus. Realita je taková, že vzrušení se šíří z těla do mozku a zpět, což způsobuje POSTUPNÉ prohlubování vzrušení.

Ovšem „erotické tlachání“ může zastavit prohlubování vzrušení. Jak se s tím vypořádat? Zkrátka a dobře, nejlepší cesta, jak z toho ven, je trénovat mozek, aby zůstal v přítomném okamžiku. Jak na to? Pojďme se na to podívat.

Zkuste si odpovědět, odkud vtíravé myšlenky pocházejí

Zaměřte se na to, co se děje ve vaší hlavě při sexu. Pokud se snažíte utišit ty nehezké komentáře, které se se vám ozývají v hlavě, zkuste se zamyslet:Co přesně mi můj mozek říká? Odkud tyto myšlenky pocházejí?“ Pokud si všimnete opakujících se myšlenek, může to ukazovat na to, na čem byste měla zapracovat.

Příklad: Pokud se trápíte tím, jestli jste dobrá v posteli, nebo se cítíte nejistě kvůli svému vzhledu, hledejte způsoby, jak se cítit sexy během milování. Na druhou stranu, pokud se vaše myšlenky točí donekonečna jako spirála, mohlo by to ukazovat na vaši úzkostnou povahu. Ale neznamená to, že všechny zbloudilé myšlenky při sexu musí mít nějaký hlubší význam. Například, když jste zrovna nadmutá a necítíte se v té chvíli atraktivní.

Zbavte se úzkostných myšlenek a užijte si sex!

Snižte v běžném životě míru úzkostných myšlenek, abyste se zbavila rušivých vlivů a soustředila jste se na přítomný okamžik. Pravděpodobně vám to pomůže i v sexuálním životě. Postupem času se naučíte zvládat „myšlenkový šum“ tak, aby nezasahoval do vašeho potěšení. Není to o tom, že se zbavíte těchto myšlenek, ale spíše o tom, že je odsunete kamsi do pozadí a začnete se soustředit na to, co se skutečně děje TEĎ A TADY.

Všímejte si svých každodenních pocitů: Co vám říkají?

Přineste do ložnice všímavost. Jak se to promítne do vaší ložnice, když se naučíte být všímavá ke svým pocitům v každodenním životě? Když začnete věnovat pozornost pocitům, které prožíváte, a zkušenostem, které zažíváte, můžete to použít jako pomyslnou kotvu.

Kdykoliv se objeví tyto myšlenky, nechte je být a přesměrujte svou pozornost k vašemu tělu.

žena a muž v posteli

Základem je komunikace s partnerem

Nebojte se komunikovat se svým partnerem během sexu. Spousta žen se cítí nesvá a neví, jak vyjádřit své sexuální potřeby. Necítí se dostatečně jisté a svobodné, aby nahlas řekly: „Tohle potřebuju, zkusme to jinak.“

Stejně tak byste měli sdílet jakékoliv vaše momentální myšlenky, například: „Proč nemůžu přestat myslet na práci a povinnosti?“ Možná vám to pomůže pochopit, co se děje a uleví se vám. Stejně tak je důležité sdílet s partnerem své obavy typu: „Stresuje mě, že mi trvá dlouho dosáhnout orgasmu“ nebo „Bojím se, že nejsem dost dobrá v posteli.“

Nezadržujte to v sobě. Nezapomínejte, že ze všeho nejdůležitější je spojení s partnerem než strach z toho, že nejste „dost dobrá“.

Naplánovat si sex? No a co?

Najděte si čas na sex. Naplánujte si ho na dobu, kdy nejste ve stresu a nemáte před sebou kopu úkolů. Udělejte maximum pro to, abyste eliminovala rušivé vlivy, ať už to znamená vypnout telefon, zajistit si hlídání nebo najít si paní na úklid.

Zkuste navodit intimní atmosféru. Zeptejte se sama sebe, kdy se cítíte uvolněně, smyslně a sexy. Možná objevíte, že se uvolníte při hudbě, nebo že se cítíte sexy po osvěžující sprše. Také můžete přijít na to, že je pro vás ideální mít sex ve chvíli, kdy máte čerstvě vyměněné povlečení, nebo o víkendu.

Objevujte, co vás vzrušuje a poznejte, kdy se cítíte nejlépe. Čím více budete v kontaktu sama se sebou jako se sexuální bytostí, tím snazší pro vás bude zůstat v přítomném okamžiku.

Sdílejte článek na Facebooku se svými přáteli!

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial